×

TAGASIHOIDLIKULT ESINDUSLIK

Just niisugune mulje jääb restoranist Tchaikovsky pärast esimest külastust. Ja iga järgmise korraga see mulje aina võimeneb. Restorani sümfoonia algab vaikse klassikalise taustamuusikaga. Võimeneb dramaatiliselt mustaks värvitud seintega, mida katavad massiivsed nikerdatud metallist pildiraamid, millest mõnedel on maalid sees ja mõned on mustalt tühjad. Ja lõpuks saab kulminatsiooni valgeteks luikedeks (üks on must ka) volditud salvrätikutega laudadel.

Tchaikovsky lummab oma külalist juba enne, kui see jõuab lauda istuda. Aga lauas kõik jätkub. Üks klaasiga pakutavatest šampanjadest on Dom Perignon 2009. Toidud on inspireeritud 18. sajandi aristokraatlikust Vene ja Prantsuse seguköögist alates ja kuni selle autentse algupärani välja. Tellige kuninglik pliin kolme kala – Osetra, kuldse haugi ja forelli – marjaga. Paar sentimeetrit paks ümmargune pliin on küpsetatud Vene tsaari õukonna koka originaalretsepti järgi. See on pealt krõbe, aga seest õhuline. Lisaks kolm kaaviari ja tilgake hapukoort. Kõik.

Selle aja toidud arhitektuuri või rõivaste pompöössusega ei võistelnud. Kui, siis ülirikkaliku väljapanekuga suurte pidude laudadel. Iga toit eraldi nägi välja tagasihoidlik, kuigi oli parimast toorainest ja puhta, aristokraatlikult peene maitsega.

Rahutult uudistejanune toidumoemaailm soliidse hotelli Telegraaf seinte vahel asuvasse restorani ei pääse. Ja ega see ole Tchaikovsky külaliste poolt oodatud ka. Siin telefoniga toidupilte ei klõpsata ja endast selfie’sid sotsiaalmeediasse ei riputata. Restoranilt oodatakse soliidset õhkkonda ja ilma üllatusteta alati ühtlases tuntud headuses sööki ning jooki. Niisugustest väärtustest lugupidavale külalisele ongi tagasihoidlikult esinduslik restoran Tchaikovsky mõeldud.