×

Restoran mantelkorstnaga

Väikeses rohelises puumajas Kadrioru pargi lähistel asub ootamatu nimega restoran Mantel ja Korsten. Keskajal oli mantlimoodi ülevalt alla laienevaid korstnaid, mis katsid terve küttekolde või kogu köögiruumi, väga palju. Nüüd on neid alles jäänud vähe. Üks niisugune asub restoranis Mantel ja Korsten ning on siin kasutusel eraldi väikese söögitoana. Haruldasele mantelkorstnale lisaks on ehk isegi olulisem põhjus sinna minemiseks nende erakordne oskus teha lihtsad toidud väga maitsvaks.

Ravioolidest inspireeritud avatud raviolo on otsekui lahtirebenenud servadega taldrikusuurune raviool, mille sisemusest punnitab välja täidis – hakitud vürtsikas lumbekrabi – ning mille kõrval on hiiglaslik kogus magusat vahust maisikastet. Tegemist on peakokk Jüri Vainküla autoriköögiga. Selles on tähtsal kohal isevalmistatud pastad, värsked tartar’id ning mitte just kõige levinumad toorained nagu mõõkkala, haneliha, harknääre…

Joogivaliku peaksite kindlasti jätma restorani hooleks. Ainult siis saate maitsta džinntoonikut, millele täiendava maitse annab mustsõstrapüree. Veiniks küsige “midagi ägedat”. See paneb restorani juhataja ja sommeljee Robert Põllu fantaasia lendama. Meile leidis ta pudeli uues tammevaadis laagerdunud Granbazan Limousin Albarinot ja digestiiviks kohaliku Atla Mõisa õunabrändi. Mantli ja Korstna maitsed on parimad, kui lisada restorani külastusele pikem jalutuskäik sealsamas Kadrioru pargis.

Eesti Restoranijuht 2019