×
66
Toit: 27/40

Küülikud ja kiviahi

Küülikuid kasvatatakse Eestis küll palju, aga toidulauakõlblikke vähe. Seepärast on Kärme Küüliku-nimeline restoran, kus toitude seas oluline koht küülikulihal, teiste seas haruldane. Seda meeldib neil ka rõhutada. Küüliku sümboolikaga puutub külaline restoranis kokku igal sentimeetril – kujud laudadel, maalid seintel ja muidugi hakkavad ka küülikutoidud menüüst kohe silma.

Kärme Küüliku toidud serveeritakse kodusel moel. Kõik eelroad on mõeldud jagamiseks ning tuuakse lauale värvikirevatel vaagnatel. Kirevus on see üks sõna, millest piisab Kärme Küüliku miljöö, külastajate ja meeleolude kirjeldamiseks.

Kõik söögid Kärmes Küülikus algavad focaccia’ga. See tuuakse igale külalisele palumata isuäratajaks lauale ning on Eestis juba legendaarseks saanud. Praktiliselt kõik road valmivad kiviahjus avatulel. No üks siiski mitte – õunapuusuitsused põlevad krevetisabad. Lauale tuuakse taldrik, millel õunapuuoksad ja nendele omakorda asetatud värsked krevetid. Kogu kupatus valatakse üle kange alkoholiga ning süüdatakse põlema. Raske on uskuda oma silmi ja suud, et nii lihtne võib olla nii maitsev.

Kui eelroogadega saab piisavalt vallatletud, siis tasub tõsiselt kaaluda, kas pearoogasid üldse võtta. Need on pirakad. Ja mitte vähem maitsvad.

Eesti Restoranijuht 2019