Ajakiri

Maitsed ja vaade
29. October 2020

Need on kaks peamist põhjust, miks peaks minema sööma restorani Horisont. Varem ainult õhtusööki pakkunud restoran on nüüd lihtsamaks söömiseks avatud ka päevasel ajal. Ja vaade on siis vahest efektsemgi kui õhtul.

Loe edasi

Peäske Kristjani Leiva-teod
21. October 2020

Kui Kristjan 2003. aastal üle Pädaste mõisa Tõllakuuri läve astus, olid tal vajalikud teadmised ja kogemused mõisa restorani maître d’hôtel’i (maakeeli teenindusjuhi) töökoha vastuvõtmiseks olemas. Seda tõendasid ühelt poolt TTÜ Kuressaare Kolledži diplom ja teiselt poolt suvepraktika ühe Kreeka saare 5* kuurordis.

Loe edasi

Eesti külalislahkuse uuemad lood. Nudist ja Jounz
19. October 2020

Rohkete söögikohtade poolest tuntud Telliskivi linnakus on nüüd terve Eesti joogi maja. Nagu näete, saab seal džinni, saab kohvi, saab õlut ning saab veini. Aga jook ilma söögita on nii nagu naine ilma meheta. Need on omavahel paari loodud.

Loe edasi

Mehed burgeri taga
16. October 2020

Kas Eesti uus rahvustoit on burger? No pigem küll rahvatoit. Aga olgu kumba moodi tahes, kui nii burgeri kohta ütlete, siis olete ülekohtune. Burgeri-pop-up’ipidamist ei pea paljuks Põhjala köögi ikoon-restoran Noma. Burgerit võib pidada samamoodi rahvus- või rahvatoiduks kõikides Põhjamaades ja pooles Euroopas takkaotsa. Ameerikast rääkimata.

Loe edasi

Uue Maailma uus maailm
1. October 2020

Sellel aastal väärib Tallinna asum Uus Maailm oma nime täiega. Siin seadis ennast sisse terves Eestis enneolematu erinevate pädevuste kombinatsioon (nii arvavad nad endast ise) – Tsunft. Tsunft on hommikusel ajal hommikusöögikoht, lõunasel ajal lõunasöögikoht ning õhtusel ajal õhtusöögikoht. Lisaks sellele avamisest sulgemiseni veel ka pagarikoda ja deli-kauplus. 

Loe edasi

Kõige paremat leiba Eestis küpsetab Maido Maiste
25. September 2020

“Hea leib on täiesti omaette toit, mitte mingi vorsti- või juustualune. Hea leiva juurde on vaja vaid veidi võid ja muud ei midagi, siis tuleb leiva kogu maitsemaailm kõige paremini esile!” ütleb Maido Maiste.

Loe edasi

Koplis tehakse Kopenhaagenit
23. September 2020

Elukaaslased Eva Kõrvas ja Kenneth Karjane teevad koos oma väikese kollektiiviga Koplis Kopenhaagenit. Ja isegi kõiki külalislahkuse pakkujaid kurjalt kimbutav Covid näib seda ettevõtmist toetavat. Karjase Sai on Eesti uue reaalsuse üks kõige esimesi õisi.

Loe edasi

Kenneth Karjane – saiade ja pirukate füsioterapeut
18. September 2020

Saiajärjekord! Need, kes arvavad, et järgnev jutt tuleb möödunud sajandist, eksivad. Koplis, kunagise Põhjala tehase territooriumil on pagariäris Karjase Sai pisuke järjekord igapäevane nähtus. Siin valmivad linna kõige paremad saiakesed ja pirukad.

Loe edasi

Rado astus Ribe kingadesse
16. September 2020

Vanalinnas ei olevat rahvast? Rado restorani aknalaual istudes saab selgeks, et see peab paika. Aga samal ajal ei pea ka. Tõepoolest, Vene tänaval kõndijaid on väga vähe. Aga iga teine nendest vähestest astub sisse Rado restorani. Ja seda ei ole väikese resto jaoks üldse mitte vähe.

Loe edasi