Ajakiri

Kaks uut vana restorani
22. mai 2020

Veidi aega varem kui restoranide uksed lukku keerati, sai Tallinn rikkamaks kahe uue ja tähelepanuväärse restorani võrra. On nad täna uued tulijad või vanad olijad? Küllap natuke mõlemat!

Loe edasi

Elu tuleb linna tagasi?
18. mai 2020

Nüüd on see aeg käes. Kuigi mitte päris nii nagu varem, saavad restoranid ja baarid oma uksed külalistele avada. Suurem osa ongi seda juba teinud. Kõige suurema huviga on põhjust jälgida seda, mis toimub fine dining-segmendis. Siiamaani Eestile palju tuntust toonud valdkonnale ennustatakse taaskord kabelimatsu.

Loe edasi

Kosutavad kogemused alanud nädalaks
11. mai 2020

Elu tahab elamist. Ilusa ilmaga tundub ka kõige mugavam kodu vanglana. Möödunud nädalavahetusel katkestaski seesama ilm (ja muidugi emadepäev) vangide kannatuse. Sündis esimene pilt, mis peaks hakkama toimuma siis, kui eriolukord lõpeb ja normaalne olukord taastub.

Loe edasi

Sissejuhatus uude ellu. Mere ääres
5. mai 2020

Mai esimesi kuupäevi võib pidada Eesti restoranielu uue ajastu alguseks. Restoranide uksi hakati ettevaatlikult taasavama. Esimeste pisut soojemate ilmade tõttu toimus kõige märgatavam tegevus seal, kus asuvad hea vaatega terrassid. Käisime mere ääres jalutamas ning veidi keha kinnitamas.

Loe edasi

IFE jutud: EEROPEKKA RISLAKKI
1. mai 2020

Eeropekka Rislakki on Soome online ajakirja Viisi Tähteä peatoimetaja Soomes. Ta koostas avaliku kirja valitsusele, millele kirjutasid alla 100 tähtsama Soome  restorani ning retsoranidele kauba tarnija esindajad. Tundub, et ebakindlus valdkonna tuleviku suhtes on Soomes praegu isegi suurem kui Eestis. Võib juhtuda isegi nii, et Helsingist pääseb Tallinna restoranidesse varem, kui oma linna restoranidesse.

Loe edasi

Tulevik on teistsugune. Kes ütles, et tume?
27. aprill 2020

Päike kuulutab kevadet ja ahvatleb eriolukorra tardumusest üle saama. Mõtlema selle üle, kuidas on otstarbekas käituda, et mitte anda viirusele täiendavaid võimalusi, kuid ikkagi hoida elus kodunt väljassöömise valdkond. Uksed hakkavad taas avanema, kuid tasa ja targu. Ettevaatlikult.

Loe edasi

Burger ja šašlõkk
21. aprill 2020

Neil, kes ennustasid restoranivaldkonnale suurt tagasiminekut, näib vähemalt praegu olema õigus veel laiemalt, kui nad ise arvata oskasid. Jah, restorane jääb vähemaks, hinnad lähevad odavamaks, töötajatele ei saa maksta enam neid palku. Aga, et restoranid hakkavad pakkuma nostalgiatoitusid ja koduseid lemmikuid?

Loe edasi

Kringel või smuuti?
9. aprill 2020

Esimesed (ja ühtlasi viimased) teated restoranidelt, mis pärast karantiini lõppemist enam uksi ei ava, on nüüd tõsiasi ka Eestis. Üle tema kohta pika aja taas intervjuu andnud maailmas kõige enam kõneainet põhjustav kokk Rene Redzepi oli samuti ebalevam kui ei iial varem.

Loe edasi

Peied ja katsikud
2. aprill 2020

Restoranide uksed on nüüd mõneks ajaks kinni. Nende suletud uste taga peetakse peiesid ja katsikuid ühteaegu. Sest ühed uksed ei avane enam mitte kunagi. Teiste taga sündis just uus idee. Eelmise kriisi ajal (kuigi kriis ise oli hoopis teistsugune) juhtus ju korra juba täpselt seesama. Jah, täna ja praegu laguneb kõik seni olnu laiali. Aga just täna ja praegu sünnivad ka järgmise perioodi suured võitjad. Küllap saab neid tutvustama hakata õige pea.

Loe edasi

Eesti restoranid teel uude reaalsusse
26. märts 2020

Kaks nädalat eriolukorda Eestis on muutnud inimeste elu radikaalselt. Suurem osa sellest, mida varem tehti kodunt väljas, tehakse nüüd kodus, või ei tehta üldse. Kui ühe toidukorra päevas sõi töötav inimene varem ikka kodunt väljas, siis nüüd enam mitte. Kui varem käidi heades restoranides meelt lahutamas, siis nüüd on see praktiliselt võimatu. Kogu meeldivalt kihistunud ning erinevaid valikuid ja naudinguid pakkuv restoranimaailm kees loetud päevadega kokku üheks ühepajatoiduks.

Loe edasi