Ajakiri

Madrid Fusion 2020
20. jaanuar 2020

Maailma vahest kõige tähtsam gastronoomiafoorum Madrid Fusion sai 18-aastaseks. Kolis varasemast suurematesse ruumidesse ning võõrustas suurema hulga külalisi, kui iial varem. Mida põnevat pajatati ja kuidas paistab Eesti gastronoomiamaailma keskpunktist vaadatuna?

Loe edasi

NADA by Fotografiska. Pikk teekond eimiskist mittemillegini
13. jaanuar 2020

Eesti restoranid tammuvad paigal. Juba päris pikka aega ei ole keegi võtnud ette midagi teistest täiesti eristuvat. Hea küll, niimoodi öeldes teeme liiga Fotografiskale. Nende tulek kompromissitult jäägivaba toidutegemisega eristub ikka küll ja teised seda sama järgi tegema ei kiirusta.

Loe edasi

Meie vein on õlu? Mitte ainult!
23. detsember 2019

2019 jääb aastaks, millal Eesti jook tõusis otsustavalt Eesti söögi kõrvale ning need kaks koos on nüüd väliskülalistele topeltpõhjus Eestisse tulemiseks. Ja meile endile uus motivaator oma maad mööda ringireisimiseks.

Loe edasi

Mooni aja lugu. Vana ja uus pildiraamat
6. detsember 2019

Restoran Moon sai 10-aastaseks ja seda tähistati pidusöögiga! Kõik sünnipäevapeo lauad rabati nii kiiresti ära, et jäime ukse taha. Võtsime siis hoopis lahti vana pildiraamatu ja värskendasime mälu, kuidas Moon avamise aegu  ja seda ümbritsev restoranimaailm välja nägid. See oli nii huvitav vaatamine, et otsustasime võrdluseks praeguse aja pildid kõrvale teha.

Loe edasi

Tallinas on Tokyo kohe Berliini kõrval
28. november 2019

Jaapani toidule mõeldes ütleb eestlane sekunditki mõtlemata: “sushi!” Aga Kampai peakokk Hide Hirakata raputab viisakalt naeratades pead: “Ei-ei. See, mida Eestis praegu pakutakse, ei ole päris Jaapani sushi, see on… Ee-ee, Eesti sushi.” Niisuguses hinnangus ei ole kübetki halvakspanu. Mida kaugemale jõuab toit emamaast, seda rohkem hakkab ta muutuma selle maa sarnaseks, kus seda toitu pakutakse.

Loe edasi

Ideas / Flavours / Experiences 2019 Suur Galerii
14. november 2019

Eesti Joogifestival, konverents, White Guide 2020 väljakuulutamine, õllesommeljeede võistlus Nordic Cicerone Cup ja baarmenide võistlus Parim Eesti Kokteil moodustavad kõik kokku kärgürituse Ideas / Flavours / Experiences, mis tõi Kultuurikatlasse kokku üle tuhande külalislahkussektori esindaja, hea söögi- ja joogisõbra ning väliskülalise. On, mida meenutada.

Loe edasi

Eesti restoranide hindamise päevik
1. november 2019

Restoranigiid White Guide (inglisekeelne) / Eesti Maitsed (eestikeelne) hoiab nüüd Eesti restoranielul silma peal aastaringselt. Lehitseme restoranide hindamispäevikuid ja jagame teiega kõige uuemad sissekanded.

Loe edasi

Muhu saar on Eesti Bornholm
9. oktoober 2019

Isegi mõte Eesti ja Taani restoranide või toidumaailma omavahel võrdlemisest tundus kohatu veel paar aastat tagasi. Taani oma jätkusuutlikkusega ja maailma tippu kuuluvate restoranidega oli Eesti jaoks teisest ilmast. Paljude jaoks on ilmselt praegu ka. Aga ärme võrdle riike, võrdleme näiteks Bornholmi ja Muhu saart.

Loe edasi

Kui kaugele saab areneda hobi?
11. september 2019

Maailm muutub niisuguse kiirusega, et muutustega kaasaskäimine hakkab muutuma üle jõu käivaks. Et andunud spordifänn teab oma lemmikala kohta rohkem kui meedias suud pruukiv spordikommentaator, on normaalne. Et paljudes poodides ostja teab kauba kohta rohkem kui müüja, enam nii normaalne ei ole. Aga et kodune hobikokk pakub suuremast osast tipprestoranidest paremat söögielamust… See on juba päris ebanormaalne.

Loe edasi

Lapsed söönuks Siidrifarmis
27. august 2019

26. septembril toimub kolmandat korda heategevuslik õtusöök “Lapsed söönuks”, seekord Siidrifarmis, Kose vallas. Süüa pakuvad neli restorani: Wicca, Meat Market, NOA Peakoka Pool ja Leib. Miks üritus juba kolmandat aastat toimub? Mis motiveerib restoranide esindajaid andma oma vabatahtlikku panust? Kas ühe õhtusöögiga saab parandada maailma?

Loe edasi