Ajakiri

Eesti restoranid teel uude reaalsusse
26. märts 2020

Kaks nädalat eriolukorda Eestis on muutnud inimeste elu radikaalselt. Suurem osa sellest, mida varem tehti kodunt väljas, tehakse nüüd kodus, või ei tehta üldse. Kui ühe toidukorra päevas sõi töötav inimene varem ikka kodunt väljas, siis nüüd enam mitte. Kui varem käidi heades restoranides meelt lahutamas, siis nüüd on see praktiliselt võimatu. Kogu meeldivalt kihistunud ning erinevaid valikuid ja naudinguid pakkuv restoranimaailm kees loetud päevadega kokku üheks ühepajatoiduks.

Loe edasi

Söö kodus just nagu kodunt väljas
19. märts 2020

Eriolukord tähendab ennekõike seda, et kõik on oma mugavustsoonist välja kupatatud ning sinna tagasi ei pääse niipea mitte keegi. Niipalju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid personaalseid eriolukordasid. Suuremat osa ühendab siiski üks – tuleb püsida kodus nelja seina vahel.

Loe edasi

Ettevaatust! Ka infoviirus on väga nakkav
16. märts 2020

Alustades sellest, et eelmise nädala infovoo üks suuremaid dominante oli WC-paber, tuleb tõdeda, et tegemist ei ole mitte mingi lihtsa, vaid vägagi märgilise tootega. Meie kõigi jaoks. Viimati, kui WC-paberist ebaproportsionaalselt palju räägiti, lagunes meie ümber laiali terve meie elu. Sest kokku varises Nõukogude Liit. Mis siis nüüd, kas keerame paanikanupule veel ühe vindi peale?

Loe edasi

Kiss my Turku!
17. veebruar 2020

Turku maitsed tulevad Pärnusse! Kolm restorani Soome suuruselt teisest linnast pakuvad väikest läbilõiget Turku maitsetest. Kolm Pärnu restorani teevad sedasama Turkus. Käisime kohapeal kaemas, kuidas Turku valmistub ja mida Pärnusse tuuakse.

Loe edasi

Peokorralduse meistriklass
14. veebruar 2020

Sõpradele ja tuttavatele peo korraldamine on alati paras peavalu. Eriti kui neid, keda kokku kutsuda tahetakse, on paljuvõitu. Noh nii seitsekümmend kuni sada.

Loe edasi

OKO – värviliste toitudega halli ilma vastu
5. veebruar 2020

Selle talve värviks jääbki vist hall. Selle erinevad varjundid domineerivad looduses ja meeleolus. Kes ihkab puhkepäeva hommikul pisut rohkem värve ja pealekauba maitseid ka, peaks seadma sammud (või keerama autorooli) OKO restorani suunas Tallinna kõrvale Haabneeme.

Loe edasi

Madrid Fusion 2020
20. jaanuar 2020

Maailma vahest kõige tähtsam gastronoomiafoorum Madrid Fusion sai 18-aastaseks. Kolis varasemast suurematesse ruumidesse ning võõrustas suurema hulga külalisi, kui iial varem. Mida põnevat pajatati ja kuidas paistab Eesti gastronoomiamaailma keskpunktist vaadatuna?

Loe edasi

NADA by Fotografiska. Pikk teekond eimiskist mittemillegini
13. jaanuar 2020

Eesti restoranid tammuvad paigal. Juba päris pikka aega ei ole keegi võtnud ette midagi teistest täiesti eristuvat. Hea küll, niimoodi öeldes teeme liiga Fotografiskale. Nende tulek kompromissitult jäägivaba toidutegemisega eristub ikka küll ja teised seda sama järgi tegema ei kiirusta.

Loe edasi

Meie vein on õlu? Mitte ainult!
23. detsember 2019

2019 jääb aastaks, millal Eesti jook tõusis otsustavalt Eesti söögi kõrvale ning need kaks koos on nüüd väliskülalistele topeltpõhjus Eestisse tulemiseks. Ja meile endile uus motivaator oma maad mööda ringireisimiseks.

Loe edasi

Mooni aja lugu. Vana ja uus pildiraamat
6. detsember 2019

Restoran Moon sai 10-aastaseks ja seda tähistati pidusöögiga! Kõik sünnipäevapeo lauad rabati nii kiiresti ära, et jäime ukse taha. Võtsime siis hoopis lahti vana pildiraamatu ja värskendasime mälu, kuidas Moon avamise aegu  ja seda ümbritsev restoranimaailm välja nägid. See oli nii huvitav vaatamine, et otsustasime võrdluseks praeguse aja pildid kõrvale teha.

Loe edasi