Pompei

Rüütli 7, Tartu, eesti

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
67/26

Pompei

Rüütli 7, Tartu, eesti

Väga hea tase

Kuidas me hindame?
67/26

Lihtsuse võlu

Jälle üks Itaalia köögiga restoran – nagu neid Eestis veel vähe oleks? Aga küllap siis on vähe, sest Pompei on täiesti omanäoline restoran. See avaldub esimesena miljöös, kus siseneja silmab kõigepealt avatud kööki ja kohe pärast laudaistumist panoraamvaadet kahe korruse kõrgustest akendest restoranist välja.

Omanäolisus jätkub toidukaardil. Siit leiab külmad ja kuumad “väikeroad”, mis teenindaja sõnul on poole toiduportsjoni suurused ning pastad ja paar sooja rooga, mis on täisportsjoni suurused. Kui olete üksi, siis ärge ettekandja juttu uskuge. Inimesed siin restoranis üksi eriti ei käi ja koka käsi on poole portsjoni puhul väga helde. 

Poole-portsjoni-toidud on väga lihtsad ja lakoonilised. Värsked tomatid serveeritakse vaid oliiviõli ja basiilikuga. Värske kartul kõigest keefiri ning hapukurgiga. Vanakooli koduperenaine ei tihkaks nii lihtsaid toitusid lauale panna. Aga Pompei ei ole vanakooli restoran, vaid värske tuule tooja seismakippuvale Tartu toidumaastikule. Pompei on ajaveetmise restoran, kus sööki pigem näksitakse joogi kõrvale kauem kui muidu on restoranides kombeks. Toorained kannavad soolorolli kenasti välja, nii et Pompei on kogu oma lihtsuses väga võluv restoran.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: