×
Sulevimägi 1, 10123, Tallinn
+372 646 1676
www.chedi.ee
65
Toit: 26/40

Sõltuvust tekitav restoran

Kui restoran Chedi Tallinnas 10 aastat tagasi avati, oli see maavärinaga võrreldav sündmus. Ultramoodne Aasia köögiga restoran, ikoonilise Londoni Hakkasani töötajatega köögis. Seda kõike Tallinnas ja mitte mõnes lähemas suurlinnas! Nüüd, kümme aastat hiljem, on kõik täpselt nii nagu oli siis, ainult maa enam ei värise. Ja Chedi ei pane Tallinnas imestama enam mitte kedagi.

Täielik allakäik? Risti vastupidi! Chedi oli ja on. See sõltuvus tekib toidust. Kõik muu endiselt efektsest intejöörist korraliku joogivalikuni välja on teisejärguline.

Kogu restorani menüüd punase joonena läbiv maitse on magusapoolne. Võrreldav Coca-Cola maitsega (nüüd mõistate küll, mis sõltuvuse tekitab). Ülikuumadel vokipannidel valmivad road on suuremalt jaolt pealt krõbedad, aga seest suussulavad. Vürtsised maitsed hüppavad aeg-ajalt esile, kuid ei domineeri mitte kunagi.

Chedi toidud kas meeldivad väga või ei meeldi kohe üldse. Vahepealne suhtumine on harvaesinev. Aga Chedi oli hea põhjus tulla Tallinna 10 aastat tagasi ja küllap jääb selleks põhjuseks ka järgnevaks kümneks aastaks!

Eesti Restoranijuht 2019