Kolm Sõsarat

Kirikumõisa tee 9 68116 Lüllemäe, Valga County

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
73/30

Kolm Sõsarat

Kirikumõisa tee 9 68116 Lüllemäe, Valga County

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
73/30

Aus ja värske Lüllemäe maitse

Väike kollane puumaja tegi paarisaja elanikuga Lüllemäe küla kõigi Eesti hea toidu sõprade seas tuntuks üheainsa suvega. Siin on toidu tee mullast taldrikule kõige lühem nii minutite kui meetrite poolest. Suurem osa kõigest, mis taldrikule pannakse, on kolme õe enda kasvatatud kas maja taga kasvuhoones ja aiamaal või veel kahel teisel aiamaal.
Lambad ja veisedki kasvavad paari kilomeetri kaugusel, vaid kala tuuakse tsipa kaugemalt. Aga ikka lähematest veekogudest, millest kala püütakse.
Miks on seda oluline teada? Vähem kui kümme aastat tagasi olid Eesti kõige paremad kokad veendunud, et kohalik tooraine ei ole kõige parema toidu tegemiseks piisavalt hea. Praegugi veel on terve Eesti põllumajanduslikus mõttes enamuse jaoks üks suur terroir kõik. Aga sellessamas väikeses kollases majas kolm õde näitavad, kuidas see teps mitte nii ei ole. Nende enda kasvatatud aiasaadustel on nende enda tehtud toitudes ainulaadne ning kordumatu maitse. Niisugune aus ja värske Lüllemäe maitse, mida ei ole võimalik siit mitte kuidagi endaga kaasa võtta. Sest iga kilomeetri ja tunniga Lüllemäelt kaugemale see maitse muutub. Sestap tuleb nende maitsete järgi ikka siia ise tulla. Ja oma tulekust aegsasti ette teada anda, et õed teaksid toimetused aiamaal õigel ajal ära toimetada ning valmisvaaritatud toiduga teid ees oodata.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: