×

Toidukunst

Art Priori on restoran-kunstigalerii. Originaalne kunst seintel ja mitte vähem originaalne toit laual moodustavad siin efektse ja niisugusel tasemel liidu, milleni teised oma restorani seintel kunsti eksponeerijad ei küündi. Galerii miljöö on silmatorkavalt hinnaline, kuid mitte vähem maitsekas. Restorani söögid ja joogid järgivad galerii stiili. Kalleid hinnasilte siin ei häbeneta, aga väita, et miski siin ei ole oma hinda väärt, oleks ülekohtune ja asjatundmatu.

Art Priori köögi muudab eriliseks Vene-Prantsuse-Põhjala sümbioos. Hooajalistesse toorainetesse restorani köögis suhtutakse nii nagu suhtub kunstnik erinevatesse värvidesse oma paletil. Road sünnivad prantslasliku elegantsi ja Vene kirega. Vene(-Prantsuse) köök sai tuule tiibadesse siis, kui prantsuse kokad kutsuti Peterburi tsaari õukonda toitma. Selle teema taaselustamisega sai kümmekond aastat tagasi hoobilt kuulsaks teine Tallinna restoran – Tchaikovsky.

Art Priori vaatab vähem tagasi ja rohkem edasi ning arendab Vene-Prantsuse kööki kõige modernsemal moel. Ei karda lisada idamaiseid aktsente. Toob esile tooraine kõige puhtama maitse. Tuvile ja hanemaksale annavad hooajalise maitse kohalik pihlakas ja porgand. Kammeljale merikarpidega värsked ürdid. Toit taldrikul väärib kunsti nime nii maitselt kui välimuselt!