×
73
Toit: 30/40

Muudab Tartu suuremaks

Oleme kuulnud tartlasi rääkimas, et nii esinduslik restoran nagu seda on Hõlm, on nii väikese linna jaoks liiast. Kuid kõik on mõtteviisis kinni. Väike ja tähelepandamatu ei saa kunagi suuremaks ja tähelepanuväärsemaks, kui julgelt ei mõelda ja ette ei võeta.

Tänaseks on kahtlused-kõhklused vaibumas. Modernne hotell Lydia ja selle esinduslik restoran on saanud üheks heaks põhjuseks Tartusse minna. Tartu on muutunud suuremaks ja paremaks teenuste taseme poolest, mida siin varem ei olnud.

Hõlma akendest avanevad vaated pargile ning linna keskväljakule on lummavad. Valgeks värvitud puidust avad pakuvad ühtaegu privaatsust, kuid võimaldavad jälgida, mis köögis tehakse.

Hõlm on fine dining-restoran, mille toitude juured viivad 1920ndatesse aastatesse, hotelli ja restorani praeguste omanike vana-vanaemade retseptikogudesse. Suitsumakrell, tikker ja sõstrakurk näeb ülimodernne välja. Ajalugu ei meenuta mitte miski. Maitse välja arvatud. Kuid ka see on vana tuttav (makrelli puhas maitse) ja tundmatu ühteaegu (tikrid on soolatud ja sõstrakurgid vaakumkotis omandanud pooleldi sõstra ja pooleldi kurgi maitse).

Sada aastat on toidu tegemist tundmatuseni muutnud. Sellest Tartu suuremaks teinud restoran Hõlm rääkida tahabki.

Eesti Restoranijuht 2019