×
70
Toit: 29/40

Modernne Vene köök

Moon on Vene klassikalisel köögil tuginev pererestoran Kalamaja serval, kuhu minnakse heade maitsete, aga ka koduse õhkkonna pärast. Moon segab iidset ja moodsat, lähenedes traditsioonilisele Vene köögile uuel moel. Uuele avatud, kuid traditsioone hindava lähenemise kinnituseks on ka asjaolu, et Moon oli üks esimesi restorane, mis gentrifitseerumisprotsessi alustavas Kalamajas end julges sisse seada. Nüüdseks on sellest saanud hästi sissetöötatud, hubane ja väga erilise atmosfääriga koht, kus toit, jook, sisekujundus ja teenindus moodustavad terviku ning mis pea alati rahvast täis on.

Mooni hingeks on Eesti tippkokkade hulka kuuluv Roman Zaštšerinski koos oma kokast nõbu Igor Andrejeviga – fine dining’ust tüdinult viskasid mehed kõrged kokamütsid nurka ning pöördusid tagasi juurte juurde. Jookide ja külaliste heaolu eest hoolitseb Romani abikaasa Jana, seega on tegemist pererestoraniga.

Menüü pakub nii Vene traditsioonilisi roogasid kui nende modernsemaid töötlusi. Pirukad on ikka sellised nagu nad on alati olnud – värsked, lõhnavad ja lopsakate täidistega. Klassikalisi maitseid hoiavad elus ka suured Vene supid nagu borš, uhhaa, pelmeenid, tatrapliinid. Pearoogade osas on peakokk rakendanud suuremat loomevabadust ja klassikalised road nagu kana Kiievi moodi, küülik ja veisefilee on saanud põnevad kastmed-lisandid: Kiievi moodi kana nuikapsa, spinatisalati ja sarapuupähkliõli kastmega; küülik porgandi-spinatipüree ja Parmesanikreemiga; antrekoot röstitud pastinaagi ja tomati-baklažaani salatiga.

Joogikaart toetab menüüd. Valik on rikkalik ja arvestab erinevate huvigruppidega: esindatud on ökoloogilised, biodünaamilised ja kašeer-joogid, samuti kohalike väikepruulikodade ja siidrimajade toodang ning ka alkoholivabad joogid.

Eesti Restoranijuht 2019