×
78
Toit: 30/40

Istekohad esireas

Kõige õigem viis Tallinna saabumiseks on mööda merd. Siis avaneb läheneva linna siluetile lummav panoraamvaade. Kui olete tulnud muul moel, siis käige ära restoranis NOA. Siit avaneb seesama vaade otsekui teatri esirea istekohtadelt.

Vaade aitab restoranielamusele muidugi kaasa, aga ei ole kõige peamine põhjus siia tulemiseks. Sama katuse all asuv NOA Peakoka Pool on Eesti kõige parem restoran. NOA ise on viimase pisut lihtsam ja taskukohasem variant.

Erivärvilised, möödunud sajandi kuuekümnendate minimalistlikus stiilis kujundatud ümarad toolid, annavad kogu restoranile rõõmsa ilme. Ja on mugavad istumiseks juhul, kui Tallinna siluett koos mere poolt pakutava alati muutuva vaatemänguga ja hea söögi ning joogiga naelutab kohale pikemaks.

NOA pakub Tõnis Siiguri ja Orm Oja koostöös sündinud kõige kreatiivsemat autori(te)kööki Eestis. Loomingulisus väljendub peamiselt rohketes lisandites hästi tuntud roogadele. Pealt krõbedaks praetud ja seest mahlane kanašnitsel saab eriliseks NOA šnitsliks koos rukolamajoneesi, ploomiketšupi, frititud salveilehtede, sütel küpsetatud Padroni piprakaunade ning marineeritud sibulatega. Kõlab kakofooniliselt, aga on väga heas tasakaalus roog rohkete erinevate maitsenüanssidega ning näeb piltilus välja.

Kõige viimane uudis siin on NOA uus kokteilikaart, mis ei jää loovuse poolest kuidagi söögikaardile alla.

Eesti Restoranijuht 2019