Pädaste mõisa restoran Alexander

Pädaste mõis, Muhu saar, Saare maakond, Eesti

Meistritase

Kuidas me hindame?
83/34

Pädaste mõisa restoran Alexander

Pädaste mõis, Muhu saar, Saare maakond, Eesti

Meistritase

Kuidas me hindame?
83/34

Tagasi juurte juures

Enne kui restoran Alexander esimest korda avati, tegid omanikud koos tolleaegse peakokaga avastusretke Põhjala saartele, et oma köögi tarvis õppida tundma nende toidutraditsioone. Läbi aegade on Alexandris töötanud mitu erinevat peakokka. Nende tõlgendused Põhjala saarte köögist on olnud väga erinevad. Eriti viimastel aastatel on nad Muhu saart pidanud osana suurest maailmast ja toonud taldrikule kohalike toorainete kõrval maitseid mujaltki.

Küllap sai ring täis, sest Alexander nüüd sakslasest peakoka Achim Braitchi juhtimisel jõudnud juurte juurde tagasi. Maitsed on jälle needsamad, mida siin ja ümbritsevatel saartel teatakse aastasadu, aga need on kaasajastatud viimase vindini. Achim Braitch on saarel elanud juba mõned aastad ning varemgi Pädastes töötanud magustoitude eest vastutava kokana.

Tema magustoidud kippusid siis oma avangardismiga kogu menüü ülejäänud toidud varju jätma. Magustoidud käbidest või puukooresamblast on küllap kõigil nendel siiamaani meeles, kes kunagi roogasid maitsta said. Nüüd, kus Achim Braitch vastutab kogu menüü eest, ei ole avangardism roogadest kusagile kadunud. Näib, et peakokk tunneb toitude üksteisega konkureerima panemisest suurt mõnu. Esimene roog, kus soolakoorikus on küpsetatud peet kitsejuustuga, pakub ühekorraga nii sooja kui külma temperatuuri ning soolast ja magusat maitset kõrvuti. Ja viimane toit mesilasvahast koos samast vahast valmistatud napsuga, tikub samuti teiste seast ninakalt esile.

Alexandris süüa on jälle niisama huvitav, kui oli restorani algusaastatel. Traditsioonide juured kasvatavad siin jälle värskeid lehti ning õisi.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: