38

Olevimägi 9, Tallinn, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
77/31

38

Olevimägi 9, Tallinn, Eesti

Kõrgtase

Kuidas me hindame?
77/31

Legendaarne aadress

Olevimägi 9, Tallinn on Eesti toidumaastikul legendaarne aadress. Alguses oli siin restoran Bocca, seejärel Ore. Nüüd on restoran 38. Boccat ja Oret mäletab igaüks, kes kasvõi korra on nendes restoranides käinud. Aga 38 vist trumpab oma eelkäijad üle.

Grafiti-laadsed ohtrad seinamaalingud loovad kergemeelse meeleolu. Peakoka tervitus, foie gras’st ja vaarikašokolaadist huuled saiatükil, on maitsesuudlus, mis vormilt kergemeelne, kuid sisu poolest tõsiste kavatsustega. Ja samas vaimus läheb edasi. Traditsioonilist musta leiba asendav hapukapsabriošš tuuakse lauale koos küünlaga, mis süüdatakse põlema. Ei, mitte romantilise meeleolu loomiseks, vaid ikka maitsemeelte paitamiseks. Sest “küünlarasvaks” on selitatud puravikuvõi. 

Veel edasi jääb krutskeid vähemaks. Et külaline ikka aru ka saaks, et 38 ei ole mingi ajutine tembutaja, vaid täiesti tõsiseltvõetav restoran. Viimast rõhutavad eriti rohkelt ikoonveine ja autorikokteile pakkuv joogikaart. See algul familiaarne, aga lõpuks tõsine meeleolu jääb külalist kummitama veel pikka aega ja peibutab tagasi restorani tulema pigem varem kui hiljem.

Eesti restoranide teejuht 2023

A-Z
TOP30

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond: