×
61
Toit: 26/40

Noor ja vihane

Just niisuguste sõnadega iseloomustab Tartu üks kõige uuemaid restorane oma peakokka. Liiga kaua tammus Tartu restoranielu paigal ning ükskord pidi noor ja vihane jõud tulema. Nüüd on see Fii (ja veel mõne teise restorani) näol olemas.
Fii asub Tartu Lõunakeskuse kõrval hotellis Sophia. Hotelli ja ostukeskuse lähedus teeb hea toidu sõbra üldiselt ettevaatlikuks. Siinkohal tasub sellest eelarvamusest aga üle olla, muidu jääb noore ja vihase toidu kogemus saamata.
Restorani noor peakokk Ken Trahv on töötanud Eesti parimates restoranides. Tema kokanduslik käekiri on just praegu välja kujunemas. On huvitav jälgida, kuidas mujal nähtu ja kogetu matkimisest saab samm-sammult päris oma looming.
Fii köök pakub tuttavaid põhitoiduaineid veidi ootamatute lisanditega, nagu angerjas mangoga, maapirn kõrvitsahummusega või lambaliha edamame ubadega.
Tartu restoranide uus põlvkond teeb praegu kiiruga tasa seda, mis mitmete aastate jooksul jäi tegemata. Fii on koht selle arengu maitsmiseks ja kogemiseks. Kui šoppamine kaubanduskeskuses sealjuures ära ununes, pole hullu. Järgmine kord!

Eesti Restoranijuht 2018