Maitsestuudio

Hädas rabarbriga?

18. Juuli 2022

 

Igas koduaias tekivad suuremad või väiksemad saaduste ülejäägid. Kõige sagedamini on nendeks rabarber ja õun. Küllap just praegu on nii mõnedki hädas rabarbriga. Mida sellega peale hakata?

No teeme siis näiteks napsu!

Napsutegu on igal juhul lihtne. Aga kuidas välja kukub on iseasi. Maitsesime ära kõikide restoranide rabarbrinapsud, kus neid vähegi teadsime olevat. Tulemused olid  väga erinevad magusläägest alates, kus rabarbri maitset nii väga ei olnudki. Kuni õite puhta magus-hapu rabarbri maitseni välja. 

Seda viimast kogesime restoranis 38 ja kutsusime sealse baarmani Oleg Smirnovi Maitsestuudiosse ette näitama, kuidas tema napsutegu käib.

 

Retsept ja valmistamine

 

Viin 40% – 0,7l

Rabarber – 300gr

Sidrun – 2tk

Mesi – 130gr

 

 

Pese rabarber korralikult puhtaks ja kuivata majapidamispaberiga. Seejarel lõika rabarber umbes 2 cm kuubikuteks.

 

 

Võta 2 sidrunit. Pese korralikult kuuma vee all, et vahakiht maha saada, seejärel koori.  Vaata et koored oleksid õhukesed, ainult koore kollane osa. 

Mõõda välja õige kogus mett.

 

 

Leia tõmmise jaoks sobiv anum, näiteks suletav klaaspurk. Pese see korralikult puhtaks ja pane kõik koostisained purki. Sega korralikult ning säilita toatemperatuuril pimedas 14 päeva. Iga kolme päeva tagant loksuta purki.

Kahe nädala pärast kurna purgi sisu läbi sõela ning seejärel läbi marli. Jook on valmis! Hoia seda külmkapis ja naudi külmana.

 

Kaks lihtsat kokteili

 

Rabarbrinaps sobib suurepäraselt ka erinevatesse kokteilidesse segamiseks. Oleg pakub kaks lihtsat retseti ja näitab ette, kuidas kokteilitegu käib.

 

Rabarber toonik

8 cl rabarberinaps

Roosiõie toonik

 

Rabarberi Spritz

8 cl rabarberinaps

8 cl Prosecco

2 cl mullivesi

 

 

 

Veel

Halba ilma saab trotsida õige toiduga

Ragistasime Maitsestuudios parasjagu ajusid, et mida peaks sööma, kui kevad tuleb, aga kohale ei jõua. Talv läheb, aga päris ära ka ei lähe. Aga siis tuli külla Hanna Martinson ja tema teadis kohe. Ning ainult temale omase mängleva kergusega tegi selle roa ka kiiresti valmis....
Loe edasi

Lambaliha töötuba.

Mida teha siis, kui lamba-akadeemikud Karulast saadavad koju kätte tubli koguse armastusega kasvatatud, oskustega lõpetatud ja tükeldatud lambaliha. Niisugust ei saa ju ometigi lihtsalt niisama grillida või ahju pista. Et väärtuslikku kraami mitte vussi keerata kutsume külla värskelt Ühendemiraatidest naasnud ja sealset lambaliha...
Loe edasi

Loodus kokkab, sina naudid

Ei juhtu just sageli, et maja ette sõidab auto, mis tulnud otse Norrast ja maha tõstetakse terve laadung kõige kvaliteetsemaid mereande. “Looduse poolt on kõik juba ette valmistatud, minul ei ole siin enam suurt midagi teha,” informeerib kokk Allar Oeselg autost oma lahutamatut kaaslast -...
Loe edasi