Maitsestuudio

Hädas rabarbriga?

18. Juuli 2022

 

Igas koduaias tekivad suuremad või väiksemad saaduste ülejäägid. Kõige sagedamini on nendeks rabarber ja õun. Küllap just praegu on nii mõnedki hädas rabarbriga. Mida sellega peale hakata?

No teeme siis näiteks napsu!

Napsutegu on igal juhul lihtne. Aga kuidas välja kukub on iseasi. Maitsesime ära kõikide restoranide rabarbrinapsud, kus neid vähegi teadsime olevat. Tulemused olid  väga erinevad magusläägest alates, kus rabarbri maitset nii väga ei olnudki. Kuni õite puhta magus-hapu rabarbri maitseni välja. 

Seda viimast kogesime restoranis 38 ja kutsusime sealse baarmani Oleg Smirnovi Maitsestuudiosse ette näitama, kuidas tema napsutegu käib.

 

Retsept ja valmistamine

 

Viin 40% – 0,7l

Rabarber – 300gr

Sidrun – 2tk

Mesi – 130gr

 

 

Pese rabarber korralikult puhtaks ja kuivata majapidamispaberiga. Seejarel lõika rabarber umbes 2 cm kuubikuteks.

 

 

Võta 2 sidrunit. Pese korralikult kuuma vee all, et vahakiht maha saada, seejärel koori.  Vaata et koored oleksid õhukesed, ainult koore kollane osa. 

Mõõda välja õige kogus mett.

 

 

Leia tõmmise jaoks sobiv anum, näiteks suletav klaaspurk. Pese see korralikult puhtaks ja pane kõik koostisained purki. Sega korralikult ning säilita toatemperatuuril pimedas 14 päeva. Iga kolme päeva tagant loksuta purki.

Kahe nädala pärast kurna purgi sisu läbi sõela ning seejärel läbi marli. Jook on valmis! Hoia seda külmkapis ja naudi külmana.

 

Kaks lihtsat kokteili

 

Rabarbrinaps sobib suurepäraselt ka erinevatesse kokteilidesse segamiseks. Oleg pakub kaks lihtsat retseti ja näitab ette, kuidas kokteilitegu käib.

 

Rabarber toonik

8 cl rabarberinaps

Roosiõie toonik

 

Rabarberi Spritz

8 cl rabarberinaps

8 cl Prosecco

2 cl mullivesi

 

 

 

Veel

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Lihtne gurmee

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata! Aga see...
Loe edasi

Margo Paluoja köögis

Kas Margo Paluojat teate? Ta on kokk, kes tegi Fellinist esimese resto Viljandis, mille pärast tasus sinna sõita igast Eesti otsast. Siis tegi Parrot Minibar’is sööki, millest rääkis kogu Eesti. Ja päris oma restorani Yakitori, mis sellesama Eesti jaoks oli liiga kaugel oma ajast...
Loe edasi