Maitsestuudio

Hädas rabarbriga?

18. Juuli 2022

 

Igas koduaias tekivad suuremad või väiksemad saaduste ülejäägid. Kõige sagedamini on nendeks rabarber ja õun. Küllap just praegu on nii mõnedki hädas rabarbriga. Mida sellega peale hakata?

No teeme siis näiteks napsu!

Napsutegu on igal juhul lihtne. Aga kuidas välja kukub on iseasi. Maitsesime ära kõikide restoranide rabarbrinapsud, kus neid vähegi teadsime olevat. Tulemused olid  väga erinevad magusläägest alates, kus rabarbri maitset nii väga ei olnudki. Kuni õite puhta magus-hapu rabarbri maitseni välja. 

Seda viimast kogesime restoranis 38 ja kutsusime sealse baarmani Oleg Smirnovi Maitsestuudiosse ette näitama, kuidas tema napsutegu käib.

 

Retsept ja valmistamine

 

Viin 40% – 0,7l

Rabarber – 300gr

Sidrun – 2tk

Mesi – 130gr

 

 

Pese rabarber korralikult puhtaks ja kuivata majapidamispaberiga. Seejarel lõika rabarber umbes 2 cm kuubikuteks.

 

 

Võta 2 sidrunit. Pese korralikult kuuma vee all, et vahakiht maha saada, seejärel koori.  Vaata et koored oleksid õhukesed, ainult koore kollane osa. 

Mõõda välja õige kogus mett.

 

 

Leia tõmmise jaoks sobiv anum, näiteks suletav klaaspurk. Pese see korralikult puhtaks ja pane kõik koostisained purki. Sega korralikult ning säilita toatemperatuuril pimedas 14 päeva. Iga kolme päeva tagant loksuta purki.

Kahe nädala pärast kurna purgi sisu läbi sõela ning seejärel läbi marli. Jook on valmis! Hoia seda külmkapis ja naudi külmana.

 

Kaks lihtsat kokteili

 

Rabarbrinaps sobib suurepäraselt ka erinevatesse kokteilidesse segamiseks. Oleg pakub kaks lihtsat retseti ja näitab ette, kuidas kokteilitegu käib.

 

Rabarber toonik

8 cl rabarberinaps

Roosiõie toonik

 

Rabarberi Spritz

8 cl rabarberinaps

8 cl Prosecco

2 cl mullivesi

 

 

 

Veel

Mida sellel suvel joome?

Need, kes sattuvad käima Lüllemäel restoranis Kolm Sõsarat, saavad kogeda suurepäraste kohalike roogade kõrval tavalisest eristuvat joogipaketti. Samuti vägagi kohalikest jookidest. Mokteilid on - nii nagu toidudki - ise otsast lõpuni tehtud ja spetsiaalselt söökidega sobima tembitud. Kui vähegi aega leiate, minge proovima. Sellest...
Loe edasi

Loome uusi maitseid sellest, mida teised ei oska kasutada

Teadjad räägivad, et Eesti rohumaa sisaldab iga ruutmeetri kohta erinevaid söödavaid taimi kõige rohkem Euroopas. Ja muu loodus ei jää rohumaadele alla. Kui palju me sellest kõigest oma söögilaual oskame ära kasutada on iseasi.  Angelica Udeküll Laulasmaa restoranist Wicca oskab teistest rohkem. Vaadake, mida ta...
Loe edasi

Hooajaväline grill

Kes ütles, et grillihooaeg on lõppenud? Big Green Egg’i kokk Allar Oeselg paneb oma rohelise muna auto pagasiruumi ja sõidab sellega süüa tegema kuhu parasjagu on vaja. Olgu väljas suvi või talv, olgu tegemist kitsaste või laiade tingimustega, Allar teeb süüa igal pool ja...
Loe edasi