Maitsestuudio

Margo Paluoja köögis

15. Veebruar 2024

 

Kas Margo Paluojat teate? Ta on kokk, kes tegi Fellinist esimese resto Viljandis, mille pärast tasus sinna sõita igast Eesti otsast. Siis tegi Parrot Minibar’is sööki, millest rääkis kogu Eesti. Ja päris oma restorani Yakitori, mis sellesama Eesti jaoks oli liiga kaugel oma ajast ees.

Mis teha, Margo võttis aja maha ja ootas, millal aeg järele jõuab. Käsi ta rüppe ei lasknud, tegi muudkui köögikatsetusi ja dokumenteeris tulemusi. Nüüd tundub, et aeg on Margo uuteks etteasteteks küps. Õige pea on oodata uudiseid uute restoranide avamisest, kus Margol on oluline  roll täita. Ja need saavad olema väga ainulaadsed restoranid.

Kutsusime Margo Maitsestuudiosse näitma, mille kallal ta parasjagu nokitseb. Igaüks ju sooviks oma kodus kokata niisugusel tasemel, nagu seda teeb Margo. Ainult Margo toidud on enamasti keerulised teha ja ettevalmistamine võib nõuda väga pikka aega. Samuti on Margol välja kujunenud oma unikaalne kokanduslik käekiri, mis seisneb toiduainete omade maitsete esiletoomises mitte neile lisamaitsete andmises.

Kas Margo teeb ka midagi niisugust, mida vähemate oskustega on võimalik järele teha.

Ikka on!

Kas sööte tihti sama kala? Kui jah, siis pange see uutmoodi maitsma miso-karamellikastmega!

 

 

Retsepti leiad siit!

 

Küllap oled nii mõnigi kord valmistanud karrit. Kui oled, siis mitte magusat! Margo kasutab seda oma praegustes menüüdes sageli maitsepuhastajana kahe toidu vahel. Kuid sellel roal on palju rohkem potentsiaali. Sobib suutäieks üllatavaks maitsekogemuseks igal ajal. Serveeritult koos jäätisega annab omaette roa mõõdu vabalt välja. Kuigi koostisaineid on ohtralt ja mõnede kogused tuleb mõõta ülitäpselt, tasub selle maitse suus tundmiseks pisuke vaev ära näha.

 

 

Retsepti leiad siit!

 

Täiesti Margo omast maailmast on ka “komm” kakaooast. Kommimaitseline kaste sobib imeliselt koos mistahes kreemi või jäätisega.

 

 

Retsepti leiad siit!

Veel

Aprikoosimoos. Mari-Liis-Ilover

Küllap on aprikoosimoos kõige sagedamini tehtud moos kohe pärast maasikamoosi. Kindlasti ei ole olemas kahte moosikeetjat, kes keedaksid seda moosi täpselt ühtemoodi. Näiteks purustatakse aprikoosikivid ning lisatakse moosi nende tuumad. Teine jälle jätab mõned kivid keetmise ajaks moosi sisse. Kõik see ikka eristuva maitse...
Loe edasi

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Lihtne gurmee

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata! Aga see...
Loe edasi