Maitsestuudio

Lihtne gurmee

31. August 2023

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata!

 

 

Aga see on vale järeldus. Kui on piisavalt fantaasiat võib ootamatuid maitseid ka päris lihtsalt välja võluda. Mõtlesime siis, kellel Eesti tippkokkadest võiks olla kõige mahukam fantaasiapagas. Kaua mõtlema ei pidanudki. Viimase aja komeet kokandustaevas Daanius Aas ainult ohtra fantaasiaga maitsestaud roogasid valmistabki. Oma kogemusi jagab ta meeleldi.

 

Maitsesuhkur

 

Suhkur – teadagi – on maitseaine, mis oskuslikul kasutamisel toob esile paljude toiduainete kõige paremad maitseomadused. Aga mis siis, kui suhkur ise ka on maitsestatud? Daaniuse restorani SOO köögikapis on erinevaid maitsesuhkruid terve rida. Suhkrut maitsestada saab mistahes ürtidega. Ka siis, kui need on sööki pääsemist pidanud liiga kaua ootama ja juba närbuma hakanud. Maitsesuhkrut saab kasutada igal pool, kus tavalist suhkrut, boonuseks on täiendav maitse.

Vaata kui lihtsalt sünnib sidrunaloisia maitsega suhkur

 

 

Kui soovid ise ka proovida, leiad retsepti siit.

 

 

Roosimarmelaad

 

Roosid oma aias on ikka ilusad küll. Kui nad aga ära on õitsenud ja õielehti maha hakkava poetama, siis muutuvad roosid… maitsvaks. Roosimarmelaadi olete proovinud valmistada? Nii nagu hea veini puhul, teeb ka siin peamise töö ära aeg.

Sobib salatisse ja soolaste toitude juurde, koogi peale ning magustoitude juurde. Vaata kuidas roosimarmelaad valmib.

 

 

Retsepti leiad siit.

 

 

Männikäbisiirup

 

Kui soovid kogeda ehedat käbimaitset, siis tee männikäbisiirup. Enne, kui lähed käbisid korjama, pead teadma järgmist. Mida noorem on käbi, seda parem tuleb maitse. Kui leiad, korja rohelisi. Kuusekäbi maitse on hapu, männikäbi maitse vaigune. Kui see siirup hakkab meeldima, siis tea, et igal puul ja sordil on oma maitse. Põnev, kas pole?

Vaata, kuidas siirup valmib.

 

 

Retsept on siin.

 

Veel

Aprikoosimoos. Mari-Liis-Ilover

Küllap on aprikoosimoos kõige sagedamini tehtud moos kohe pärast maasikamoosi. Kindlasti ei ole olemas kahte moosikeetjat, kes keedaksid seda moosi täpselt ühtemoodi. Näiteks purustatakse aprikoosikivid ning lisatakse moosi nende tuumad. Teine jälle jätab mõned kivid keetmise ajaks moosi sisse. Kõik see ikka eristuva maitse...
Loe edasi

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Margo Paluoja köögis

Kas Margo Paluojat teate? Ta on kokk, kes tegi Fellinist esimese resto Viljandis, mille pärast tasus sinna sõita igast Eesti otsast. Siis tegi Parrot Minibar’is sööki, millest rääkis kogu Eesti. Ja päris oma restorani Yakitori, mis sellesama Eesti jaoks oli liiga kaugel oma ajast...
Loe edasi