Klubi

Ahvatlevad eripakkumised ja maitseelamused nendele, kelleni jõuab meie infovoog.

Põhjalik tutvus. Pieropan

19. juuni 2018

Pieropan Annos

 

Kui Pieropani veinide Eestisse tooja Mart Tomson Pieropani perega veinimessil esimest korda kohtuma läks, oli ta kuulnud nende kohta vaid üht – tegemist on Itaalia kõige toredama perekonnaga. See info sai ka kohe kinnitust. Kui Mart esimese jutuajamise lõpuks tunnistas, et tema messile tulemine toimus nii kiires korras, et öömaja jäi reserveerimata, palus veinimeister otsimise lõpetada. Need, kes huvituvad perekonna veinidest, on iseenesest mõistetavalt teretulnud perekonna koju. Sellest korrast saadik on Mardil Soaves öömaja alati ootamas.

Niisuguse perekonna veinidega õhtusöögiks sobiva koha peale tulemine Tallinnas ei ole samuti keeruline. Kes on korra käinud pererestos Anno, nendest saavad niisamuti perekond Kaasikute isiklikud tuttavad. Anno on veel päris uus söögikoht. Veiniõhtusöökide korraldamine mõlkus neil küll meeles, aga mitte varem, kui sügisel. Kes Anno vastu huvi tunneb, selle huvi peab saama rahuldatud! Õhtusöögi kokkulepe sündis silmapilkselt.

 

 

Sellel samal lubaduse andmise silmapilgul oli Anna ja Erno Kaasikul kohe selge, et lubaduse lunastamine ei saa olema kerge. Et 22 inimesel oleks tore, pidid seitse inimest hakkama vaeva nägema. See tähendab, et kogu perekond ja kõige lähem sugu- ja tutvuskond lisaks.

Õhtusöögi menüüsse sai vaid üks toit Anno igapäevamenüüst, kuid seegi muudeti põhjalikult ümber, sest Anno kergete suvetoitudega ei oleks Pieropani iseloomu- ja maitsenüansirikkad veinid sobinud mitte kuidagi. Nagu kiuste vaatasid reserveeringute lehelt vastu enamasti võõrad nimed, kelle ootused hästituntud veinimaja õhtusöögi suhtes ei saanud olla mitte midagi muud, kui kõrged.

Kas on võimalik midagi hooajalist pakkuda keset suve Pieropani uhke ja suursuguse Amarone della Valpolicella kõrvale, mille eriliste maitseomaduste esiletoomisega on veinimeister teinud ülipõhjaliku töö?

Õhtusöögi 22 klienti-kuningat võtsid igatahes kõik pakutu armuliselt ja rahuloluga vastu. Kui Itaalia kõige toredama perekonna veinid on külas Tallinna kõige toredama perekonna veinidel, siis sünnib niisugune meeleolu, kus pisinüansside kallal virisema hakkaja heidetakse seltskonnast välja. Ja seda ei soovinud keegi.

Öeldakse, et ühe hea veini tegemine on käkitegu kelle käes tahes. Aga kunst on selle hea samasugusena kordamine aastast aastasse. Annol ongi nüüd uus mure. Esimese veiniõhtusöögi tase sai hirmutavalt kõrge. Ja on üksainus võimalik tee siit edasi… Ikka ülespoole.

 

 

Degustatsioon

 

Pieropanide veiniperekond on üks tuntumaid Itaalias. 1890. aastal alguse saanud veinikoda tegutseb endiselt Soave vanalinnas ja kasvatab viinamarju kindluslinna ümbritsevatel nõlvadel. Nende veine toob Eestisse Enoteca Lucca. Pieropani degustatsiooniks pakub Lucca viit erinevat veini kokku hinnaga 15€.

Soave Classico on noor värske vein. Sobib aperitiiviks, lihtsamate suupistete juurde ja veel ka roogadega, mis on valmistatud munast ning millede juurde on üldiselt raske leida sobivat veini. Calvarino on single vineyard Soave Classico. Esimesed veinid sellest aiast valmisid 1971. aastal. Vulkaaniline pinnas annab sellele erilised maitsenüansid. Muidu noorena müüdavat veini säilitati üks kord jõuludeni ning sealt alates aina edasi. Selgus, et veinil on suurepärane säilimispotentsiaal ning istanduse esimesed aastakäigud on endiselt väga hästi joodavad. La Rocca on samuti single vineyard-vein, mille marjad korjatakse hilja, tihti alles oktoobrikuus. Tegemist on esimese Soave Classicoga, mida hakati laagerdama tammevaadis. Savine pinnas, hiline korje ja laagerdamine annavad veinile omad kordumatud maitsenüansid. Kõik kolm sama piirkonna samadest viinamarjadest veini on väga erinevate maitsetega.

Ruberpan Valpolicella Superiore ning Amarone della Valpolicella on valge veini meistri filosoofiaga valmistatud punased veinid. Malolaktilisest fermentatsioonist loobumine nende puhul tähendab seda, et veinid ei ole siidiselt ümarad, vaid hoopis rohkemate teravamate maitsenüanssidega.

Põnevat degusteerimist!