Klubi

Gobi pakub haruldasi veine

21. Aprill 2024

 

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine.

Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia tuntud ning tunnustatud veinimeister ning sommeljee. Gruusia veinitootmise uuele tasemele viija.

 

 

Tal on Tbilisis oma väike veinikelder, milles on valminud tema esimese veini Unico kaks esimest aastakäiku. Tootmine on tibatilluke. Esimest aastakäiku jätkus 600, teist 3000 pudeli jagu. Tegemist on seguveiniga kahest väga erinevast viinamarjast. Rkatsitelist, mis on kõige tuntum valge veini viinamari ning Tsitskast, mis on kõige rariteetsem kohalik valge veini viinamari. Tulemuseks on Unico nime vääriv unikaalne vein.

Omaenda veini kõrvale on ta valinud Gobi keldrisse kokku kümmekond erinevat Gruusia uue põlvkonna veini, mida enamasti saab restoranis tellida ka klaasikaupa. See väike aga esinduslik valik vaatab ühte aegu ajas edasi ning ka tagasi.

Edasi sellega, et kohalikest marjadest on tehtud veinid vana Euroopa kõige uuemate teadmiste ja kogemustega. Tagasi sellega, et orange wine’id on valminud aastatuhandeid vanas amforas säilitamise meetodiga.

Lisaks Unicole on veel mitu teist veini valminud mikrokoguses ning kauaks neid ei jätku. Küll aga lubab Gobi, et koostöö Nikoloz Khomasuridzega jätkub ning restorani veinikaardil saavad ka edaspidi olema veinid, mida mujalt naljalt ei leia.

 

Restoran Gobi

Rotermanni 14, Tallinn

+372 5554 4990

info@gobi.ee

 

Veel

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi