Klubi

Uma. Tasus oodata

23. Aprill 2024

 

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia.

Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning nende algupära kohta ei ole mõtet põhjalikku uurimistööd ette võtta. Tegemist on kõige erinevamate aasia maitsete karuselliga, omamoodi maitsematkaga ühest eksootilisest kombinatsioonist teise ja siis jälle edasi.

Uma ei paku Aasia kohtadele omast pikka söögikaarti, aga avastamist jätkub mitme külaskäigu jagu. Seesama kehtib joogikaardi kohta. Lisaks veinidele pakutakse saket ja shochu’t, sparkling tea’d, alkholiga ja alkoholivabasid autorikokteile.

Kohe esimesed ampsud ja sõõmud kinnitavad kõige pakutava head kvaliteeti. Aga mis praegusel ajal isegi tähtsam, seda kvaliteeti saab endale lubada rahakotile väga haiget tegemata.

 

 

Kui jutt Uma peadsest avamisest liikuma läks, tekitas see ootusärevust. Nüüd võib öelda, et tasus oodata. Uma on uus värvikas tegelane Tallinna restoranilaval. Ja “värvikas” ei ole lihtsalt sõnakõlks. Uma on otskui kameeleon, muudab värvi ja meeleolu kolm korda päevas.

Tundke ennast vabalt ja laske hea maitsta!

 

Uma restoran

Peetri 12, Tallinn

+372 5455 0200

welcome@umaresto.ee

 

Veel

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Gobi pakub haruldasi veine

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine. Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia...
Loe edasi