Klubi

Maitseküllane puhkus Eestis

16. Märts 2024

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet.

Vaata nende pakkumisi siin.

 

Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest ärkamise laiska aega, kus loodus alles hakkab tärkama ja ka inimeste elu kulgeb loodusega samas aeglases rütmis. Kuid Eesti pakutav külalislahkus on hakanud viimastel aastatel suuresti muutuma. Sealt võib leida väga erilisi ja isikupäraseid majutuskohti, mille saranast mujalt on raske leida. (Iglu hotellist ja Konteiner hotellist kirjutame allpool.) Hotellid, mille külastamine varem erilist muljet ei jätnud on nüüd otsekui ärganud uuele elule. Üks niisugune on

 

Mövenpick Tallinn

 

 

Uus nimi ja uus personal on kiiresti muutnud varem L’Embitu nime all vähest tähelepanu pälvinud hotelli Talliinna üheks kõige ihaldatumaks majutusasutuseks. Südalinnas asuva hotelli asukoht on iseäranis sobiv nendele, kes soovivad minna teatrisse või ooperisse, šoppama või hästi sööma.

Ka hotell pakub oma külalistele rohkemat, kui mugavat öö veetmist. Iga päev kell viis on fuajeebaaris šokolaadidegustatsioon. Veinidosaatoritega veinibaari saab külastada kogu ööpäev läbi. Lõõgastust pakub mitme sauna ja suure basseiniga spaa. Hotellil on oma väike sisehoov, kus ilusa ilma korral on hea istet võtta ja hingata pisut värsket õhku.

 

 

Hotelli toad on igaüks pisut isemoodi. Tubade akendest avanevad vaated Lembitu pargile või nägusalt kujundatud sisehoovi. Vastavalt reisi eesmärgile saab valida sobiva kategooria toa. Lihtsalt puhkuseks Superior toa rõduga (soovitame tuba nr. 423). Kui on  tegemist tööreisiga, siis on hea valik Executive kategooria tuba (näiteks nr. 317 on avar tuba mugava töönurga ja privaatse saunaga). Kui soovite reisikaaslasele romantiliselt muljet avaldada, siis Deluxe Suite (nr. 502).

Väga eksklusiivsed vaated hotelli lähemale ümbrusele avanevad hotelli restoranist Roof. Näha on ajaloo kohtumine kaasajaga. Vaadete meeleolud vahetuvad üheskoos kellaaegadega ja ilmastikuoludega. Restoran pakub Vahemere äärest pärit toitusid Eesti moodi, ehk ülisuurte portsjonitega.

 

 

Iglu Park Tallinn

 

 

Iglu on eksootiline elamu, kus iganes see ei asuks. Tallinna kesklinna vahetust lähedusest, kiirelt arenevast ja nooblist Noblessneri kvartalist tervet Igluparki eest leida on kindlasti üllatus kellele tahes. Noblessner Tallinnas eristub selle poolest, et kõik mis kunagise allveelaevatehase territooriumile ehitatakse on väga hoolikalt läbi mõeldud ja ette planeeritud.

Siinsed korterid vaatega merele ja kvartali oma paadisadamale on linnas ühed kõige hinnalisemad. Tallinna kõige paremad ja isikupärasemad söögikohad asuvad samuti siin. Hotelli kvartalis ei ole. Kes siin ei ela, kuid soovib jääda ööseks, sellest saab iglu elanik. Ja järgmisel hommikul saadud kogemusega väga rahulolev elanik.

 

 

Iglu osutub igati elamiskõlbulikuks ka inimesele, kes ühestki mugavusest loobuda ei raatsi. Külma ilmaga on sees parajalt soe ja sooja ilmaga jahe. Ruumi on napivõitu, aga see mõjub rohkem eksootikana ja üldse mitte puudusena.

Otse iglude eest algab lõputu meri. Kohe pargi taga kõrguvad moodsad korruselamud. Õhtuüimeduses tundub see kõik sürrealistlik. Otse teie ees ei ole mitte midagi. Otse teie seljataga on valik Tallinna kõige eristuvamatest söögikohtadest.

 

 

Nendest kõige lähemal iglupargile asub Lore Bistroo. See on ka kõige sobivam õhtusöögi koht igluelanikule. Olgu teid kaks või palju rohkem Lore pakub ühist lauda ja toidu omavahel jagamise võimalust koos Tallinna ühe kõige parema veinikaardiga. Lore kogemuse nimelise õhtusöögi saab broneerida koos ööbimisega iglus.

 

 

Küllap tundub iglus ööbimise kogemus eksootilisena ja ahvatlevana ka siis, kui igludest suurt midagi ei tea. Konteineris ööbimise võimalus kutsub kindlasti esile vastupidise reaktsiooni. Aga ka sellest ei tea te midagi senikaua, kui ööbite

 

Hektor Container Hotellis

 

Endise rauddteevagunite remonditehase territooriumil tegutseb Tallinnas nüüd Telliskivi loomelinnak. See linnak on muutnud kogu Tallinna elustiili ning on linlaste ja külaliste poolt armastatud tõmbekeskus. Hotelli aknast sisse piiludes jääb mulje konteinereid täis laoruumist. Nii see ongi, ainult iga konteiner on hootellituba.

Üks tuba on 14 ruutmeetri suurune. Piisavalt mugavalt sisustatud, et mugavalt veeta öö. Muudeks tegevusteks on efektsed siseruumid alates köögist ise endale söögi tegemiseks ning lõpetades puhkenurkade ja baariruumiga.

Erinevalt tavalisest hotellikülastuses jääb üks öö Hektor Konteiner Hotellis meelde pikaks ajaks

 

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi