Klubi

Maitsev oktoober. Teine nädal

5. Oktoober 2020

Aitäh, Covid!

Ei ole halba ilma heata. Nüüd, kus jälle reisida ei saa, pakuvad paljud külalislahkuse valdkonna tipp-sündmused online-osalemise võimalust. Ja seda tasuta!

Terve käesoleva töönädala vältab Gastronomika San Sebastianis. Hispaania kreatiivne köök on viimasel ajal olnud Eestile suureks eeskujuks. Erilise olukorra erilised lahendused Hispaania eeskujul on tasuta vaadatavad siin.

Järgmise nädala teisipäeval saavad kõik soovijad osaleda meie oma New Baltic Hospitality Forumil. Teisipäevast neljapäevani kestab aga 50 Best Recovery Summit. Saate näha, mida uut on öelda meid möödunud sügisel külastanud Heston Blumenthalil, Daniel Hummil, Björn Frantzénil ja teistel.

 

Leib Resto. Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna

 

 

Pea kümme aastat tagasi avas Šoti Klubi ruumides ja aias uksed Leib resto. Ajad olid siis sootuks teistsugused. Resto asus tõestama, et Eesti kohalik tooraine on väärt restoranides serveerimist. Möödunud nädala kolmapäeval sai nende töö tehtud. Eesti tooraine väärtustes ei kahtle enam keegi.

Restorani lõpupidu oli meeleolukas. Kohal olid kõik olulised Leiva-tegijad läbi kümne aasta, muidugi restorani viimane kollektiiv ning need külalised, kellele restoran oli olnud oluline ja kes vaevu-vaevu ära mahtusid. Asjata ei öelda, et üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Vaata Leib Resto viimase õhtusöögi pildigaleriid.

 

Kampai. Teisel katsel õnnestus

 

 

Noblessneri kaid Tallinnas ei saa mitte kuidagi võrrelda Tsukiji sadama kalaturuga Tokyos. Aga sealgi haruldase värskelt püütud bluefin-tuunikala toomine Kampaisse sai ikkagi tehtud. Mis sest, et teisel katsel. Tubli viiekümnekilone purakas söödi ära nii, et järgi jäid vaid nina, selgroog ja saba. Osa saanud said teada, et ühe kalaliha on vähemalt kolme erineva tekstuuri ja maitsega. Kui juba üksainus pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, miks siis üldse rääkida, kui on olemas Instagrami story. Vaata seda siin.

 

Uued menüüd Wiccas ning Mantlis ja Korstnas

 

Leib restost alanud ja suveks Koguva sadamasse Muhumaale põiganud Eesti Maitsete Paraad saab jätku kuuest roast koosneva maitsmismenüüna Laulasmaal restoranis Wicca. Proovige ära!

Põhjalikult uuendas oma menüüd Mantel ja Korsten. Kolm uut eelrooga ja viis uut pearooga. Üks uus ning kolm uuendatud magustoitu. Peakoka Jüri Vainküla kõrval teeb restoranis ilma noor gastronoomiatalent Märten Kadu. Hakake tema tegemistel silma peal hoidma.

 

Neli head mõtet

 

Erinevaid pidusööke toimub sellel nädalal päris ohtralt. Soovitame nelja.

Et Salt ei saanud minna Gruusiasse, siis tõid nad Gruusia enda juurde. Kolmapäeval toimub Chacha&Mull Party.

Neljapäeval on Smakis Lõuna-Prantsusmaa õhtusöök, NOK NOKis pannakse Tai toidud paari Pöide õlledega ja Puri restos maiustatakse mereandidega.

 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi