Klubi

Maitsev oktoober. Teine nädal

5. Oktoober 2020

Aitäh, Covid!

Ei ole halba ilma heata. Nüüd, kus jälle reisida ei saa, pakuvad paljud külalislahkuse valdkonna tipp-sündmused online-osalemise võimalust. Ja seda tasuta!

Terve käesoleva töönädala vältab Gastronomika San Sebastianis. Hispaania kreatiivne köök on viimasel ajal olnud Eestile suureks eeskujuks. Erilise olukorra erilised lahendused Hispaania eeskujul on tasuta vaadatavad siin.

Järgmise nädala teisipäeval saavad kõik soovijad osaleda meie oma New Baltic Hospitality Forumil. Teisipäevast neljapäevani kestab aga 50 Best Recovery Summit. Saate näha, mida uut on öelda meid möödunud sügisel külastanud Heston Blumenthalil, Daniel Hummil, Björn Frantzénil ja teistel.

 

Leib Resto. Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna

 

 

Pea kümme aastat tagasi avas Šoti Klubi ruumides ja aias uksed Leib resto. Ajad olid siis sootuks teistsugused. Resto asus tõestama, et Eesti kohalik tooraine on väärt restoranides serveerimist. Möödunud nädala kolmapäeval sai nende töö tehtud. Eesti tooraine väärtustes ei kahtle enam keegi.

Restorani lõpupidu oli meeleolukas. Kohal olid kõik olulised Leiva-tegijad läbi kümne aasta, muidugi restorani viimane kollektiiv ning need külalised, kellele restoran oli olnud oluline ja kes vaevu-vaevu ära mahtusid. Asjata ei öelda, et üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Vaata Leib Resto viimase õhtusöögi pildigaleriid.

 

Kampai. Teisel katsel õnnestus

 

 

Noblessneri kaid Tallinnas ei saa mitte kuidagi võrrelda Tsukiji sadama kalaturuga Tokyos. Aga sealgi haruldase värskelt püütud bluefin-tuunikala toomine Kampaisse sai ikkagi tehtud. Mis sest, et teisel katsel. Tubli viiekümnekilone purakas söödi ära nii, et järgi jäid vaid nina, selgroog ja saba. Osa saanud said teada, et ühe kalaliha on vähemalt kolme erineva tekstuuri ja maitsega. Kui juba üksainus pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, miks siis üldse rääkida, kui on olemas Instagrami story. Vaata seda siin.

 

Uued menüüd Wiccas ning Mantlis ja Korstnas

 

Leib restost alanud ja suveks Koguva sadamasse Muhumaale põiganud Eesti Maitsete Paraad saab jätku kuuest roast koosneva maitsmismenüüna Laulasmaal restoranis Wicca. Proovige ära!

Põhjalikult uuendas oma menüüd Mantel ja Korsten. Kolm uut eelrooga ja viis uut pearooga. Üks uus ning kolm uuendatud magustoitu. Peakoka Jüri Vainküla kõrval teeb restoranis ilma noor gastronoomiatalent Märten Kadu. Hakake tema tegemistel silma peal hoidma.

 

Neli head mõtet

 

Erinevaid pidusööke toimub sellel nädalal päris ohtralt. Soovitame nelja.

Et Salt ei saanud minna Gruusiasse, siis tõid nad Gruusia enda juurde. Kolmapäeval toimub Chacha&Mull Party.

Neljapäeval on Smakis Lõuna-Prantsusmaa õhtusöök, NOK NOKis pannakse Tai toidud paari Pöide õlledega ja Puri restos maiustatakse mereandidega.

 

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi