Klubi

Maitsev oktoober. Neljas nädal

19. Oktoober 2020

Oktoobri eelviimane nädal pakub erilisi elamusi, mille seast võib vabalt leiduda kandidaat selle aasta kõige suurema toiduelamuse pjedestaalile.

 

Haruldane kutse kapteni lauda

 

 

Oleme korduvalt kirjutanud väga erilistest toidusündmustest, mida korraldab laevakapten ja hobikokk Aleksander Gnutov. Niisuguseid ei ole restoranid võimelised korraldama. Nendele kutsutakse vaid kapteni isiklikud tuttavad. Loe meie möödunud aasta mälestusi siit ja siit.

Kui suu hakkas vett jooksma, siis tea, et seekord on teisiti. Mõned õnnelikud pääsevad õhtusöögile lossiekskursiooni, näituse ning kontserdiga ilma, et kapten Gnutovit veel isiklikult tunneksid. Loe lähemalt ja reserveeri laud siin.

 

Eesti oma veinimeistri õhtusöök

 

 

Peenjoogivabriku Nudist kogu tootmine kolis Telliskivisse ning pani seal leivad ühte kappi Joonas Koppeli Jounziga. Nüüd saab kohapeal juua ja süüa. Ning üksikutel kordadel teha seda veinimeistri õhtusöögi vormis otse kääriva veini ja siidri mahutite vahel. Meie käisime juba proovimas. Vaata ja loe siit. Kui oled kiire, siis saad ise seda kogeda juba  kolmapäeval. Vaata ja reserveeri kohad lauas siin.

 

Maitse pilti Fotografiskas

 

 

Efektne pildinäitus ning sellest inspireeritud õhtusöök neljapäeval Fotografiskas annab haruldase kogemuse, kuidas pildil saab olla maitse. Loe veel ja reserveeri kohad siin.

 

Kõige eksootilisem õhtusöök

 

 

Kindlasti selle nädala – kui mitte kogu aasta – kõige eksootilisem õhtusöök toimub neljapäeval Riviera Palais Brasseries. Tiina Kõresoo ja Andres Allas pakuvad maitseid ja meelelahutust, mis pärit Prantsuse Polüneesiast.

 

Bluefin Tuna 2 Kampais

 

 

Ei, tegemist ei ole jätkufilmiga liigutavale mereteemalisele mängufilmile. Tegemist on õhtusöögiga, kus restoranitäis rahvast sööb ära hiigelsuure kalapuraka ninast sabani. Jah, üks kord on see juba toimunud. Nii edukalt, et nõuti kohe teist veel. Broneeri laud siin.

 

Pädaste hooaja lõpetamine

 

Laupäeval lõpetavad pidusöögiga oma 24nda(!) hooaja Pädaste mõis ja restoran Alexander. Viimane võimalus sellel aastal kogeda Pädaste lummust avaneb siin.

 

Nädala soovitus

 

 

Laupäeval võtab pidusöögiga Tartar Köök + Baari peakoka kulbi enda kätte Dmitri Feodorov. Alates järgmisest nädalast kamandab ta kahes köögis, sest ka Love Musselsi toidutegemine käib edasi tema juhtimisel. Meie käisime mõlema restorani just uuenenud menüüsid möödunud nädalal maitsmas ja sattusime kimbatusse. Ei suuda otsustada, kumba rohkem soovitada. Seepärast soovitame mõlemat! Vaata Tartari toitusid siit. Ja reserveeri Love Musselsisse laud siin.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi