Klubi

Maitsev oktoober. Neljas nädal

19. Oktoober 2020

Oktoobri eelviimane nädal pakub erilisi elamusi, mille seast võib vabalt leiduda kandidaat selle aasta kõige suurema toiduelamuse pjedestaalile.

 

Haruldane kutse kapteni lauda

 

 

Oleme korduvalt kirjutanud väga erilistest toidusündmustest, mida korraldab laevakapten ja hobikokk Aleksander Gnutov. Niisuguseid ei ole restoranid võimelised korraldama. Nendele kutsutakse vaid kapteni isiklikud tuttavad. Loe meie möödunud aasta mälestusi siit ja siit.

Kui suu hakkas vett jooksma, siis tea, et seekord on teisiti. Mõned õnnelikud pääsevad õhtusöögile lossiekskursiooni, näituse ning kontserdiga ilma, et kapten Gnutovit veel isiklikult tunneksid. Loe lähemalt ja reserveeri laud siin.

 

Eesti oma veinimeistri õhtusöök

 

 

Peenjoogivabriku Nudist kogu tootmine kolis Telliskivisse ning pani seal leivad ühte kappi Joonas Koppeli Jounziga. Nüüd saab kohapeal juua ja süüa. Ning üksikutel kordadel teha seda veinimeistri õhtusöögi vormis otse kääriva veini ja siidri mahutite vahel. Meie käisime juba proovimas. Vaata ja loe siit. Kui oled kiire, siis saad ise seda kogeda juba  kolmapäeval. Vaata ja reserveeri kohad lauas siin.

 

Maitse pilti Fotografiskas

 

 

Efektne pildinäitus ning sellest inspireeritud õhtusöök neljapäeval Fotografiskas annab haruldase kogemuse, kuidas pildil saab olla maitse. Loe veel ja reserveeri kohad siin.

 

Kõige eksootilisem õhtusöök

 

 

Kindlasti selle nädala – kui mitte kogu aasta – kõige eksootilisem õhtusöök toimub neljapäeval Riviera Palais Brasseries. Tiina Kõresoo ja Andres Allas pakuvad maitseid ja meelelahutust, mis pärit Prantsuse Polüneesiast.

 

Bluefin Tuna 2 Kampais

 

 

Ei, tegemist ei ole jätkufilmiga liigutavale mereteemalisele mängufilmile. Tegemist on õhtusöögiga, kus restoranitäis rahvast sööb ära hiigelsuure kalapuraka ninast sabani. Jah, üks kord on see juba toimunud. Nii edukalt, et nõuti kohe teist veel. Broneeri laud siin.

 

Pädaste hooaja lõpetamine

 

Laupäeval lõpetavad pidusöögiga oma 24nda(!) hooaja Pädaste mõis ja restoran Alexander. Viimane võimalus sellel aastal kogeda Pädaste lummust avaneb siin.

 

Nädala soovitus

 

 

Laupäeval võtab pidusöögiga Tartar Köök + Baari peakoka kulbi enda kätte Dmitri Feodorov. Alates järgmisest nädalast kamandab ta kahes köögis, sest ka Love Musselsi toidutegemine käib edasi tema juhtimisel. Meie käisime mõlema restorani just uuenenud menüüsid möödunud nädalal maitsmas ja sattusime kimbatusse. Ei suuda otsustada, kumba rohkem soovitada. Seepärast soovitame mõlemat! Vaata Tartari toitusid siit. Ja reserveeri Love Musselsisse laud siin.

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi