Klubi

Maitsenädal 1.-8. aprill

1. Aprill 2019

Kadaka impeerium

 

 

Eestis sai valmis veel üks kohalik käsitöödžinn – Junimperium. Kaua tehtud kaunikene on selle joogi kohta igati sobilik vanasõna. Alguses pidi sellest saama esimene käsitöödžinn Eestis, kuid ideaalseks saab üks jook omas tempos. Nüüd on käsitöödžinne Eestis juba mitmeid, aga nii keeruliselt valmistatud ning nii pehme kadaka järele maitsevat teist ei ole.

Kadakase maitse annab nelja kadakamarja hoolikalt läbitöötatud segu. Maitsepehmuse ja erilise aroomi lisavad aga kokku seitse erinevat destillaati, mis Telliskivis asuvas baar-destilleerimiskojas valmis põletatakse ja kokku segatakse.

Joogi valmimist saab vaadata ning selle saamislugu kuulata igal kolmapäeval, neljapäeval ja reedel lühikese ekskursioonina “vabrikuruumidesse”. Baar on nendele õhtutele lisaks avatud ka laupäeviti.

Astuge läbi, see on Eestis uudne kogemus.

Junimperium Distillery

Telliskivi 60M

Tallinn

 

NOA viies sünnipäev viiendat korda

 

 

Oleme NOA restorani sünnipäeva põhjalikult tähistanud. Jäänud on veel lõpukulminatsioon. Lugege detailidest, mis teevad NOAst erilise restorani. Ja võtke vastu kutse NOA Chef’s Halli peakoka lauda.

Berliin Tallinnas

 

 

Berliinist Eestisse kolinud kokk Matthias Diether “võttis oma kodulinna siia kaasa”. Tema autoriköögiga restoran 180° on Tallinnas seninähtamatult suurlinlik ja luksuslik. Ehedat Berliini saab seal nautida juba laupäeval. Siis teeb Matthias õhtusöögi koos Berliinist üheks õhtuks külla tulnud koka Nicolas Hahniga. Vaata siit

 

Charles Mignon – 15 aastat Eestis

 

 

Tegemist on legendaarse joogiga Eestis. Mille poolest, seda kuulete kohapeal restoranis R14 neljapäeval. Viis sööki viie erineva šampanjaga ootavad koos šampanjaperekonna esindaja Guillaume Mignoni ning muidugi Eesti veiniimpordi suurkuju Rein Kaselaga.

15 kokka, üks õhtusöök ja veel…

 

Reedel avatakse Pärnu restoraninädal õhtusöögiga, mille valmistavad 15 kokka osalevatest restoranidest. Kõik see toimub uues ja tohutusuures restoranis Umberto. Üldse on Pärnus rohkelt uut. Olulised kokad on vahetanud töökohti. Linnas on uus hotell Rosenplänter ja kohvik-resto Pastoraat, huvitava kontseptsiooniga söögikoht Vorstid ja Vahvlid. Kodurestoran Kirss Toidul… Pärnu restoraninädalal saab maitsta kõike uut ja veenduda, et ka vanade kohtade toit mekib sellel kevadel paremini. 

Olgu kodus vein otsas või mitte. Teisipäeval tasub olla kohal vinoteegis Wine Not?. Seal on külas veinimeister Antonio Saramago. Gloria Veinikeldris on reedel samuti külalised Portugalist. Avatakse ka rariteetne kuningakoja tarvis tehtud 1982 Graham’s Single Harvest Tawny Port hiigelpudel.

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi