Klubi

Maitsenädal 1.-8. aprill

1. Aprill 2019

Kadaka impeerium

 

 

Eestis sai valmis veel üks kohalik käsitöödžinn – Junimperium. Kaua tehtud kaunikene on selle joogi kohta igati sobilik vanasõna. Alguses pidi sellest saama esimene käsitöödžinn Eestis, kuid ideaalseks saab üks jook omas tempos. Nüüd on käsitöödžinne Eestis juba mitmeid, aga nii keeruliselt valmistatud ning nii pehme kadaka järele maitsevat teist ei ole.

Kadakase maitse annab nelja kadakamarja hoolikalt läbitöötatud segu. Maitsepehmuse ja erilise aroomi lisavad aga kokku seitse erinevat destillaati, mis Telliskivis asuvas baar-destilleerimiskojas valmis põletatakse ja kokku segatakse.

Joogi valmimist saab vaadata ning selle saamislugu kuulata igal kolmapäeval, neljapäeval ja reedel lühikese ekskursioonina “vabrikuruumidesse”. Baar on nendele õhtutele lisaks avatud ka laupäeviti.

Astuge läbi, see on Eestis uudne kogemus.

Junimperium Distillery

Telliskivi 60M

Tallinn

 

NOA viies sünnipäev viiendat korda

 

 

Oleme NOA restorani sünnipäeva põhjalikult tähistanud. Jäänud on veel lõpukulminatsioon. Lugege detailidest, mis teevad NOAst erilise restorani. Ja võtke vastu kutse NOA Chef’s Halli peakoka lauda.

Berliin Tallinnas

 

 

Berliinist Eestisse kolinud kokk Matthias Diether “võttis oma kodulinna siia kaasa”. Tema autoriköögiga restoran 180° on Tallinnas seninähtamatult suurlinlik ja luksuslik. Ehedat Berliini saab seal nautida juba laupäeval. Siis teeb Matthias õhtusöögi koos Berliinist üheks õhtuks külla tulnud koka Nicolas Hahniga. Vaata siit

 

Charles Mignon – 15 aastat Eestis

 

 

Tegemist on legendaarse joogiga Eestis. Mille poolest, seda kuulete kohapeal restoranis R14 neljapäeval. Viis sööki viie erineva šampanjaga ootavad koos šampanjaperekonna esindaja Guillaume Mignoni ning muidugi Eesti veiniimpordi suurkuju Rein Kaselaga.

15 kokka, üks õhtusöök ja veel…

 

Reedel avatakse Pärnu restoraninädal õhtusöögiga, mille valmistavad 15 kokka osalevatest restoranidest. Kõik see toimub uues ja tohutusuures restoranis Umberto. Üldse on Pärnus rohkelt uut. Olulised kokad on vahetanud töökohti. Linnas on uus hotell Rosenplänter ja kohvik-resto Pastoraat, huvitava kontseptsiooniga söögikoht Vorstid ja Vahvlid. Kodurestoran Kirss Toidul… Pärnu restoraninädalal saab maitsta kõike uut ja veenduda, et ka vanade kohtade toit mekib sellel kevadel paremini. 

Olgu kodus vein otsas või mitte. Teisipäeval tasub olla kohal vinoteegis Wine Not?. Seal on külas veinimeister Antonio Saramago. Gloria Veinikeldris on reedel samuti külalised Portugalist. Avatakse ka rariteetne kuningakoja tarvis tehtud 1982 Graham’s Single Harvest Tawny Port hiigelpudel.

Veel

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Gobi pakub haruldasi veine

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine. Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia...
Loe edasi

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi