Klubi

Maitsenädal 1.-8. aprill

1. Aprill 2019

Kadaka impeerium

 

 

Eestis sai valmis veel üks kohalik käsitöödžinn – Junimperium. Kaua tehtud kaunikene on selle joogi kohta igati sobilik vanasõna. Alguses pidi sellest saama esimene käsitöödžinn Eestis, kuid ideaalseks saab üks jook omas tempos. Nüüd on käsitöödžinne Eestis juba mitmeid, aga nii keeruliselt valmistatud ning nii pehme kadaka järele maitsevat teist ei ole.

Kadakase maitse annab nelja kadakamarja hoolikalt läbitöötatud segu. Maitsepehmuse ja erilise aroomi lisavad aga kokku seitse erinevat destillaati, mis Telliskivis asuvas baar-destilleerimiskojas valmis põletatakse ja kokku segatakse.

Joogi valmimist saab vaadata ning selle saamislugu kuulata igal kolmapäeval, neljapäeval ja reedel lühikese ekskursioonina “vabrikuruumidesse”. Baar on nendele õhtutele lisaks avatud ka laupäeviti.

Astuge läbi, see on Eestis uudne kogemus.

Junimperium Distillery

Telliskivi 60M

Tallinn

 

NOA viies sünnipäev viiendat korda

 

 

Oleme NOA restorani sünnipäeva põhjalikult tähistanud. Jäänud on veel lõpukulminatsioon. Lugege detailidest, mis teevad NOAst erilise restorani. Ja võtke vastu kutse NOA Chef’s Halli peakoka lauda.

Berliin Tallinnas

 

 

Berliinist Eestisse kolinud kokk Matthias Diether “võttis oma kodulinna siia kaasa”. Tema autoriköögiga restoran 180° on Tallinnas seninähtamatult suurlinlik ja luksuslik. Ehedat Berliini saab seal nautida juba laupäeval. Siis teeb Matthias õhtusöögi koos Berliinist üheks õhtuks külla tulnud koka Nicolas Hahniga. Vaata siit

 

Charles Mignon – 15 aastat Eestis

 

 

Tegemist on legendaarse joogiga Eestis. Mille poolest, seda kuulete kohapeal restoranis R14 neljapäeval. Viis sööki viie erineva šampanjaga ootavad koos šampanjaperekonna esindaja Guillaume Mignoni ning muidugi Eesti veiniimpordi suurkuju Rein Kaselaga.

15 kokka, üks õhtusöök ja veel…

 

Reedel avatakse Pärnu restoraninädal õhtusöögiga, mille valmistavad 15 kokka osalevatest restoranidest. Kõik see toimub uues ja tohutusuures restoranis Umberto. Üldse on Pärnus rohkelt uut. Olulised kokad on vahetanud töökohti. Linnas on uus hotell Rosenplänter ja kohvik-resto Pastoraat, huvitava kontseptsiooniga söögikoht Vorstid ja Vahvlid. Kodurestoran Kirss Toidul… Pärnu restoraninädalal saab maitsta kõike uut ja veenduda, et ka vanade kohtade toit mekib sellel kevadel paremini. 

Olgu kodus vein otsas või mitte. Teisipäeval tasub olla kohal vinoteegis Wine Not?. Seal on külas veinimeister Antonio Saramago. Gloria Veinikeldris on reedel samuti külalised Portugalist. Avatakse ka rariteetne kuningakoja tarvis tehtud 1982 Graham’s Single Harvest Tawny Port hiigelpudel.

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi