Klubi

NOA 5. sünnipäev viiendat korda

28. Märts 2019

Hea restoran on nagu mosaiik – tervikpilt moodustub detailidest. Suurematest ja väiksematest, olulisematest ja vähemolulistest. Nende detailidega on huvitav lugu. Kuigi restoranielamus kujuneb otseselt nendest, ei pruugi me neid restoranis viibides teadvustada ega isegi mitte tähele panna. Vaatame NOAs ringi detailitundliku silmaga ja uurime nende taustasid.

Restoran on saanud ohtralt kiita nii arhitektuuri kui sisekujunduse eest, siit avanevad lummavad vaated. Seda teab igaüks. Aga vaatame ringi veidi detailsemalt. Maja on ehitatud mere kaldale, saarepuude vahele. Saarepuuga on vooderdatud maja välisseinad. Sellest puust on ka restorani põrandad ja osa mööblitki.

Aga kas teile ei tundu, et kuidagi eriskummaline on maja kuju? Ongi, sest on ehitatud ümber ühe puu. Muidugi saarepuu.

Kuigi puu oli nii oluline, et maja ehitati selle järgi, oli tema eluiga lõputeel. Nüüd on selle tähtsa puu asukohal restorani terrassil uus puu. Iga kord, kui nüüd NOAsse lähete, jälgige, mis selle dekoratiivõunapuuga toimub. Kevadel on selle lehed algul purpurpunased, hakkavad siis värvi muutma, kuni lõpuks on rohelised. Õunapuuõied on roosad, viljad aga punased. Nii seest kui väljast. Puu on isesugune iga kord, kui NOAd külastate, see on kindel.

 

 

Kas olete märganud, et kui restorani sisenete, on see iga kord otsekui uus. Ikka panete tähele midagi niisugust, mida varem märganud ei ole? Pole ime. Sisekujunduslikke detaile on siin nii palju erinevaid, et uusi avastusi jätkub väga pikaks ajaks. No näiteks on restorani kahes saalis kokku neljad erinevad laelambid.

 

 

Nii palju detaile veel enne, kui olete söögilaudagi jõudnud. Aga vaadake nüüd seda lauda tähelepanelikumalt. Ümmargused nahkalused on restorani inimeste enda loodud ning Craftory poolt teostatud. Keskmine sihvakas nuga on kunstnik Toomas Villemi oma aia õunapuu okstest tehtud käepidemetega. Kogu puu kulus nendeks ära. Praegused noad laual on Brasiilia erinevatest puudest Portugalis valmistatud detailidest Hispaanias kokku pandud. Kunstnik tuli enne tellimuse täitma hakkamist Barcelonast Tallinna restorani üle vaatama, mille tarvis nugasid tegema hakkab.

Toolid on pärit Kopenhaagenist valmistajalt, kes varustab Põhjamaade parimaid restorane. Ja Fääri saartelt, nagu ka pikakarvalise lamba nahad. NOA auhinnatud detailid on rahvusvaheline tipptase. Täpselt niisamuti on seda restorani söök. NOA Chef’sHall’i söögivalmistamise kõiki detaile saab väga lähedalt näha peakoka lauas.

Need, kes on restorani detailidest nii huvitatud, et on jaksanud nende lugusid siiamaani lugeda, on ilmselt väärt söögivalmistamise detaile oma silmaga kõige lähemalt vaatama. Kaks Eesti Maitsete Klubi liiget on oodatud NOA Peakoka lauda, kus restoran pakub oma kulul õhtusöögi ning roogade kõrvale sobitatud mahlapaketi. See viimane on samuti väga detailiderohke. Aga nendest kuulete juba kohapeal.

 

 

Kui tekkis huvi, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.






2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, keda soovid kaaslasena õhtusöögile kutsuda.

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 3. aprillil. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi