×

MAITSETEEKOND TEEJUHIGA

“Õ” on täht, mida teistes keeltes peale eesti keele ei kohta. Seda on nii keeruline hääldada, et kõik eestlasedki ei saa hakkama. Need, kes pärit Saaremaalt, ütlevad “õ” asemel “ö”. Vahe on täpselt niisama suur, kui on restorani Ö köögil kõikide teiste Eesti restoranide köökidega.

Restorani Ö kõik toidud on maitsestatud Saaremaa huumoriga. Et see võib olla raskelt mõistetav või tõlkes kaduma minna, pakub restoran menüü kõrvale väikese kirjaliku teejuhi, mis iga roa saamisloo lühidalt ja kõigile arusaadavalt lahti seletab. Leidlik lahendus!

Külaline Ö-s suuri valikuid tegema ei pea – saab valida kahe maitsmismenüü vahel. Maitseteekond koosneb seitsmest roast, Maitserännak üheteistkümnest. Mõlema kõrvale saab võtta sobitatud jookide paketi. Kui üks välja arvata, on tegemist alkohoolsete jookidega. Ilma alkoholita joogipakett veel puudub. Mida sel puhul juua, ongi kõige suurem iseseisev otsus, mille restoran kliendile usaldab.

Joogipakett algab Tankeri kasevihtadega pruulitud käsitööõllega Saunasessioon ning osutub tõeliseks rännakuks kurve täis teed mööda ümber terve maailma.

Kokteil, Graham Becki šampanja meetodil valmistatud vahuvein Lõuna-Aafrikast, rosinamaitseline kohalik kali, roosivee mekiga Cantina Tramin Kellerei Gewurtztraminer Põhja-Itaaliast… Konservatiivne restoranisõber võib alguses kohkuda, aga pärast julget otsust kahetsema ei pea. Jookide sobivus söökidega on laitmatu.

Toidud Eestimaalt välja ei trügi, kuid rändavad terve maa läbi rannaliivast alates ja taluhoovide kaudu põlismetsadeni välja. Varem vaid kassile sobilikuks kalaks peetud särg, imepisikestest kalatükikestest soolane tartar hapupiima- ja leivakreemiga, on tänapäevane fine dining kunagisest rustikaalsest kuivatatud kalast, hapupiimast ja mustast rukkileivast. Õrnsoolase seapeki sisse mähitud sütel küpsetatud kohale annavad hapuka maitselisa veiniga valmistatud kartulikreem ja ürtidest ning umbrohust metsa-verde.

Restoran Ö pakub uut Eesti kööki kõige meisterlikumal tasemel. Kirjalik teejuht on sellest õigesti arusaamiseks oluline abimees.