Maitsestuudio

Mida sellel suvel joome?

8. Juuli 2022

 

Need, kes sattuvad käima Lüllemäel restoranis Kolm Sõsarat, saavad kogeda suurepäraste kohalike roogade kõrval tavalisest eristuvat joogipaketti. Samuti vägagi kohalikest jookidest. Mokteilid on – nii nagu toidudki – ise otsast lõpuni tehtud ja spetsiaalselt söökidega sobima tembitud.

Kui vähegi aega leiate, minge proovima. Sellest võib vabalt saada teie selle suve kõige meeldejäävam toiduelamus. Eriti kui olete kahekesi ning ööbite nende poolt pakutud glämpingus, mis lõpeb niisama erilise hommikusöögiga.

 

 

Alkoholivabad joogisegud on praegu tormiliselt edasiarenev valdkond. Kes saab maitse suhu, sellest saab sõltlane. Tegelikult on neid ka ise päris lihtne valmistada.

Kutsusime ühe kolmest õest – Kerti Visseli – Maitsestuudiosse rääkima, kuidas ta oma mokteilid valmistab. Ning tegime ühe üheskoos valmis.

 

Tavapärasel moel keetmine (tooraine, suhkur ja vesi üheskoos potti ning keema) võib anda mitte kõige puhtamat maitset. Seega soovitab Kerti ebatraditsioonilisest toorainest siirupi keetmiseks ühte nippi – valada toorainest keedetud tõmmis suhkrusiirupisse.

Proovisime erinevad valmistusviisid koos järele. Esmalt keetsime mustasõstralehesiirupi kõige levinumal viisil. See sai tugevalt tumedat värvi ja hästi karamellise maitsega. Siis proovisime teisiti – keetsime varuks jäetud mustasõstralehtedest kõigepealt tõmmise. Siis keetsime eraldi suhkrusiirupi, millele lisasime tõmmise. Maitsest kadus karamelli ülemvõim sootuks ja tugevpruunist värvist sai kuldkollane.

 

 

Pildil on karamellise maitsega tume siirup, tõmmis ja tõmmisega tehtud mustsõstralehesiirup.

Kõlab keeruliselt? Üldse mitte! Kui ei usu, vaata videot:

 

 

Retsept on siin

Kõige lihtsama mustsõstralehejoogi saate, kui panete klaasipõhja jääkuubikud, valate sellele siirupi ning pikendate mulliveega. Maitsenüansside tekitamiseks võib lisada teisi siirupeid. Meie panime juurde sortsu kuusevõrsesiirupit ning jook sai kargem.

Head joogitegu!

 

Veel

Mustsõstra-lavendliželee. Britt Paju

Grillihooaeg hakkab lõppema ja väga usinate grillijate puhul võib juhtuda et, lemmikliha maitsest on tekkinud väike tülpimus. Kui soovite oma grill-liha uut moodi maitsma panna, siis see želee on väga hea mõte.
Loe edasi

Lihtne gurmee

Miks me käime restoranis? Eks ikka seepärast, et süüa seda, mida ise kodus pole võimalik, ei viitsi või ei oska valmistada. Ohtrate töötundide, kallite aparaatide ja eriliste oskuste ning fantaasiaga tehtud fine dining äratab aukartust. Ise ei maksa mitte proovimagi hakata! Aga see...
Loe edasi

Margo Paluoja köögis

Kas Margo Paluojat teate? Ta on kokk, kes tegi Fellinist esimese resto Viljandis, mille pärast tasus sinna sõita igast Eesti otsast. Siis tegi Parrot Minibar’is sööki, millest rääkis kogu Eesti. Ja päris oma restorani Yakitori, mis sellesama Eesti jaoks oli liiga kaugel oma ajast...
Loe edasi