Maitsestuudio

Mida sellel suvel joome?

8. Juuli 2022

 

Need, kes sattuvad käima Lüllemäel restoranis Kolm Sõsarat, saavad kogeda suurepäraste kohalike roogade kõrval tavalisest eristuvat joogipaketti. Samuti vägagi kohalikest jookidest. Mokteilid on – nii nagu toidudki – ise otsast lõpuni tehtud ja spetsiaalselt söökidega sobima tembitud.

Kui vähegi aega leiate, minge proovima. Sellest võib vabalt saada teie selle suve kõige meeldejäävam toiduelamus. Eriti kui olete kahekesi ning ööbite nende poolt pakutud glämpingus, mis lõpeb niisama erilise hommikusöögiga.

 

 

Alkoholivabad joogisegud on praegu tormiliselt edasiarenev valdkond. Kes saab maitse suhu, sellest saab sõltlane. Tegelikult on neid ka ise päris lihtne valmistada.

Kutsusime ühe kolmest õest – Kerti Visseli – Maitsestuudiosse rääkima, kuidas ta oma mokteilid valmistab. Ning tegime ühe üheskoos valmis.

 

Tavapärasel moel keetmine (tooraine, suhkur ja vesi üheskoos potti ning keema) võib anda mitte kõige puhtamat maitset. Seega soovitab Kerti ebatraditsioonilisest toorainest siirupi keetmiseks ühte nippi – valada toorainest keedetud tõmmis suhkrusiirupisse.

Proovisime erinevad valmistusviisid koos järele. Esmalt keetsime mustasõstralehesiirupi kõige levinumal viisil. See sai tugevalt tumedat värvi ja hästi karamellise maitsega. Siis proovisime teisiti – keetsime varuks jäetud mustasõstralehtedest kõigepealt tõmmise. Siis keetsime eraldi suhkrusiirupi, millele lisasime tõmmise. Maitsest kadus karamelli ülemvõim sootuks ja tugevpruunist värvist sai kuldkollane.

 

 

Pildil on karamellise maitsega tume siirup, tõmmis ja tõmmisega tehtud mustsõstralehesiirup.

Kõlab keeruliselt? Üldse mitte! Kui ei usu, vaata videot:

 

 

Retsept on siin

Kõige lihtsama mustsõstralehejoogi saate, kui panete klaasipõhja jääkuubikud, valate sellele siirupi ning pikendate mulliveega. Maitsenüansside tekitamiseks võib lisada teisi siirupeid. Meie panime juurde sortsu kuusevõrsesiirupit ning jook sai kargem.

Head joogitegu!

 

Veel

Hädas rabarbriga?

Igas koduaias tekivad suuremad või väiksemad saaduste ülejäägid. Kõige sagedamini on nendeks rabarber ja õun. Küllap just praegu on nii mõnedki hädas rabarbriga. Mida sellega peale hakata? No teeme siis näiteks napsu! Napsutegu on igal juhul lihtne. Aga kuidas välja kukub on iseasi. Maitsesime...
Loe edasi

Loome uusi maitseid sellest, mida teised ei oska kasutada

Teadjad räägivad, et Eesti rohumaa sisaldab iga ruutmeetri kohta erinevaid söödavaid taimi kõige rohkem Euroopas. Ja muu loodus ei jää rohumaadele alla. Kui palju me sellest kõigest oma söögilaual oskame ära kasutada on iseasi.  Angelica Udeküll Laulasmaa restoranist Wicca oskab teistest rohkem. Vaadake, mida ta...
Loe edasi

Hooajaväline grill

Kes ütles, et grillihooaeg on lõppenud? Big Green Egg’i kokk Allar Oeselg paneb oma rohelise muna auto pagasiruumi ja sõidab sellega süüa tegema kuhu parasjagu on vaja. Olgu väljas suvi või talv, olgu tegemist kitsaste või laiade tingimustega, Allar teeb süüa igal pool ja...
Loe edasi