Klubi

Prantslased oleksid kadedad

12. Juuli 2019

 

Terveks järgmiseks nädalaks muutub Maakri kvartal Tallinnas eriliselt magusaks kohaks. Ringirändav Dansukker Desserts&Bubbles Lounge seab ennast sisse šampanjabaaris L’Aventure. Eestis kõige ehedamalt prantsusepärane GMP Patisserie toob oma koogid Tartust Tallinnasse. Need on nii head, et teeks ka prantslased kadedaks, sest ka seal ei saa niisuguseid tihti ja igal pool.

Nelja erineva koogi juurde pakub L’Aventure pokaaliga ja sõbraliku hinnaga nelja erinevat šampanjat (pokaali hinnad on kirjutatud pudelile).

 

 

Teeme tutvust.

Astelpajukook ja Champagne Nomine Renard Brut Rosé.

Sidruni tart on astelpajutäidisega ning kaetud astelpaju- ja valge šokolaadi kreemiga. Šampanja on growers champagne ehk omakasvatatud viinamarjadest tehtud kirsside ja punaste marjade aroomine elegantne ning sensuaalne jook.

Veganikook ja Champagne Salmon.

Datlite ja kakao krõbedikku katab passioni ning kookose-indiapähklikreem. Salmoni šampanjamaja peetakse piirkonna Pinot Meunieri kasvatamise ning sellest šampanja valmistamise spetsialistiks. Jook ongi 100% Pinot Meunieri viinamarjadest.

Vaarika-pistaatsiakook ja Champagne Ployez-Jacquemart Extra Brut Rosé.

Mandlikreemi tart pistaatsiakreemi ja vaarikaga koos pika järelmaitse ja kena mulliga šampanjaga, mis on loodud nautimiseks koos marjadega või erinevate dessertidega. Muide, šampanjamajal on oma väike hotell ning selle külalistele pakutakse võimalust ise šampanjameistrina kätt proovida!

Soolakaramelli kook ja Champagne H. Goutorbe Cuvée Blanc de Blancs Brut Premier Cru.

Soolakaramelli-toorjuustukreemi, õunatäidise ja krõbedikuga kook koos väga võimsa ja sügava maitsega meearoomilise kreemja ning elegantse šampanjaga.

 

 

Mida valida? Kui olete üksi, siis minge L’Aventure’i kahel erineval päeval ning proovige kõiki. Kui leiate kaaslase, siis saate omavahel kõike seda jagada ning ei jää ilma ühestki maitsest. Neljapäeval kell 19.00 on kohal ka Koit Uustalu GMP Patisseriest, siis saate teada, kui keeruline niisuguste kookide valmistamine on. Šampanjabaari pererahvas Inna Poljanskaja ja Nikolay Yakimets ootavad teid esmaspäevast laupäevani.

 

Kahte Eesti Maitsete Klubi esindajat oodatakse aga kõike seda degusteerima šampanjabaari kulul. Kui oled huviline, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, kelle soovid kursustele kaasa võtta.

Random.org poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja teisipäeval, 16. juulil. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

 

L’Aventure

Maakri 19, Tallinn

info@aventure.ee

+372 56 267 070

 

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi