Klubi

Prantslased oleksid kadedad

12. Juuli 2019

 

Terveks järgmiseks nädalaks muutub Maakri kvartal Tallinnas eriliselt magusaks kohaks. Ringirändav Dansukker Desserts&Bubbles Lounge seab ennast sisse šampanjabaaris L’Aventure. Eestis kõige ehedamalt prantsusepärane GMP Patisserie toob oma koogid Tartust Tallinnasse. Need on nii head, et teeks ka prantslased kadedaks, sest ka seal ei saa niisuguseid tihti ja igal pool.

Nelja erineva koogi juurde pakub L’Aventure pokaaliga ja sõbraliku hinnaga nelja erinevat šampanjat (pokaali hinnad on kirjutatud pudelile).

 

 

Teeme tutvust.

Astelpajukook ja Champagne Nomine Renard Brut Rosé.

Sidruni tart on astelpajutäidisega ning kaetud astelpaju- ja valge šokolaadi kreemiga. Šampanja on growers champagne ehk omakasvatatud viinamarjadest tehtud kirsside ja punaste marjade aroomine elegantne ning sensuaalne jook.

Veganikook ja Champagne Salmon.

Datlite ja kakao krõbedikku katab passioni ning kookose-indiapähklikreem. Salmoni šampanjamaja peetakse piirkonna Pinot Meunieri kasvatamise ning sellest šampanja valmistamise spetsialistiks. Jook ongi 100% Pinot Meunieri viinamarjadest.

Vaarika-pistaatsiakook ja Champagne Ployez-Jacquemart Extra Brut Rosé.

Mandlikreemi tart pistaatsiakreemi ja vaarikaga koos pika järelmaitse ja kena mulliga šampanjaga, mis on loodud nautimiseks koos marjadega või erinevate dessertidega. Muide, šampanjamajal on oma väike hotell ning selle külalistele pakutakse võimalust ise šampanjameistrina kätt proovida!

Soolakaramelli kook ja Champagne H. Goutorbe Cuvée Blanc de Blancs Brut Premier Cru.

Soolakaramelli-toorjuustukreemi, õunatäidise ja krõbedikuga kook koos väga võimsa ja sügava maitsega meearoomilise kreemja ning elegantse šampanjaga.

 

 

Mida valida? Kui olete üksi, siis minge L’Aventure’i kahel erineval päeval ning proovige kõiki. Kui leiate kaaslase, siis saate omavahel kõike seda jagada ning ei jää ilma ühestki maitsest. Neljapäeval kell 19.00 on kohal ka Koit Uustalu GMP Patisseriest, siis saate teada, kui keeruline niisuguste kookide valmistamine on. Šampanjabaari pererahvas Inna Poljanskaja ja Nikolay Yakimets ootavad teid esmaspäevast laupäevani.

 

Kahte Eesti Maitsete Klubi esindajat oodatakse aga kõike seda degusteerima šampanjabaari kulul. Kui oled huviline, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, kelle soovid kursustele kaasa võtta.

Random.org poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja teisipäeval, 16. juulil. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

 

L’Aventure

Maakri 19, Tallinn

info@aventure.ee

+372 56 267 070

 

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi