Klubi

Prantslased oleksid kadedad

12. Juuli 2019

 

Terveks järgmiseks nädalaks muutub Maakri kvartal Tallinnas eriliselt magusaks kohaks. Ringirändav Dansukker Desserts&Bubbles Lounge seab ennast sisse šampanjabaaris L’Aventure. Eestis kõige ehedamalt prantsusepärane GMP Patisserie toob oma koogid Tartust Tallinnasse. Need on nii head, et teeks ka prantslased kadedaks, sest ka seal ei saa niisuguseid tihti ja igal pool.

Nelja erineva koogi juurde pakub L’Aventure pokaaliga ja sõbraliku hinnaga nelja erinevat šampanjat (pokaali hinnad on kirjutatud pudelile).

 

 

Teeme tutvust.

Astelpajukook ja Champagne Nomine Renard Brut Rosé.

Sidruni tart on astelpajutäidisega ning kaetud astelpaju- ja valge šokolaadi kreemiga. Šampanja on growers champagne ehk omakasvatatud viinamarjadest tehtud kirsside ja punaste marjade aroomine elegantne ning sensuaalne jook.

Veganikook ja Champagne Salmon.

Datlite ja kakao krõbedikku katab passioni ning kookose-indiapähklikreem. Salmoni šampanjamaja peetakse piirkonna Pinot Meunieri kasvatamise ning sellest šampanja valmistamise spetsialistiks. Jook ongi 100% Pinot Meunieri viinamarjadest.

Vaarika-pistaatsiakook ja Champagne Ployez-Jacquemart Extra Brut Rosé.

Mandlikreemi tart pistaatsiakreemi ja vaarikaga koos pika järelmaitse ja kena mulliga šampanjaga, mis on loodud nautimiseks koos marjadega või erinevate dessertidega. Muide, šampanjamajal on oma väike hotell ning selle külalistele pakutakse võimalust ise šampanjameistrina kätt proovida!

Soolakaramelli kook ja Champagne H. Goutorbe Cuvée Blanc de Blancs Brut Premier Cru.

Soolakaramelli-toorjuustukreemi, õunatäidise ja krõbedikuga kook koos väga võimsa ja sügava maitsega meearoomilise kreemja ning elegantse šampanjaga.

 

 

Mida valida? Kui olete üksi, siis minge L’Aventure’i kahel erineval päeval ning proovige kõiki. Kui leiate kaaslase, siis saate omavahel kõike seda jagada ning ei jää ilma ühestki maitsest. Neljapäeval kell 19.00 on kohal ka Koit Uustalu GMP Patisseriest, siis saate teada, kui keeruline niisuguste kookide valmistamine on. Šampanjabaari pererahvas Inna Poljanskaja ja Nikolay Yakimets ootavad teid esmaspäevast laupäevani.

 

Kahte Eesti Maitsete Klubi esindajat oodatakse aga kõike seda degusteerima šampanjabaari kulul. Kui oled huviline, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, kelle soovid kursustele kaasa võtta.

Random.org poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja teisipäeval, 16. juulil. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

 

L’Aventure

Maakri 19, Tallinn

info@aventure.ee

+372 56 267 070

 

Veel

Kõige paremini süüa saab Truutal!

Seda meest mäletate? Kõigepealt pani Margo Paluoja köögikunst inimesed sõitma Viljandisse Fellinisse pelgalt hea toidu pärast. Siis sai Parrot MiniBarist Eesti üks kõige erilisemaid restorane kohe, kui Margo sealses köögis toimetama hakkas. Tema oma restoran Yakitori oli juba ulmeliselt hea, ainult Eesti ajaarvamisest pikalt...
Loe edasi

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi