Klubi

Õllenaut ja The Seafood Bar on revolutsionäärid

11. Juuli 2017

Väikeõllepruulimise plahvatuslikku arengut Eestis kutsutakse revolutsiooniks. Kui nii, siis on Õllenaut üks Eesti esirevolutsionääre. Intrigeerivate nimedega õllesid pruulivad nad ühel kindlal eesmärgil – maitse pärast.

Uusi maitseid on Eesti üks esimesi väikepruulijaid jõudnud turule tuua päris palju ning nüüd luuakse nende seas rohkem korda ja süsteemi. Revolutsioon on ju toimunud, edasi jätkub igapäevane elu. Enam ei ole vaja rohkem maitseid, vaid hoopis niisuguseid maitseid, mis jäävad kauaks meelde.

Õllenaudi õlled on pruulija nimele vastavad – neid pruulitakse nautimiseks. 

The Seafood Bar on sellel suvel avatud uus söögikoht. Milles nende revolutsioon seisneb? Kui vaatame ajalikku, siis eestlased on lihasööja rahvas. Pisut täpsemalt – sealihasööja. Muud kombed ja harjumused juurduvad vaevaliselt.

Eriti hästi näitab seda kalarestoranide käekäik. Neid muudkui avatakse ja avatakse. Iga järgmine tundub eelmistest huvitavam ning omapärasem, aga… Pikka eluiga ei ole antud seni veel mitte ühelegi nendest.

Ehk läheb The Seafood Baril õnneks. Sama omaniku liharestoran samal tänaval on igatahes kestnud kaua ning annab lootust, et kalasöömine Tallinnas kui merelinnas soiku ei jää. 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi