Klubi

Õllenaut ja The Seafood Bar on revolutsionäärid

11. Juuli 2017

Väikeõllepruulimise plahvatuslikku arengut Eestis kutsutakse revolutsiooniks. Kui nii, siis on Õllenaut üks Eesti esirevolutsionääre. Intrigeerivate nimedega õllesid pruulivad nad ühel kindlal eesmärgil – maitse pärast.

Uusi maitseid on Eesti üks esimesi väikepruulijaid jõudnud turule tuua päris palju ning nüüd luuakse nende seas rohkem korda ja süsteemi. Revolutsioon on ju toimunud, edasi jätkub igapäevane elu. Enam ei ole vaja rohkem maitseid, vaid hoopis niisuguseid maitseid, mis jäävad kauaks meelde.

Õllenaudi õlled on pruulija nimele vastavad – neid pruulitakse nautimiseks. 

The Seafood Bar on sellel suvel avatud uus söögikoht. Milles nende revolutsioon seisneb? Kui vaatame ajalikku, siis eestlased on lihasööja rahvas. Pisut täpsemalt – sealihasööja. Muud kombed ja harjumused juurduvad vaevaliselt.

Eriti hästi näitab seda kalarestoranide käekäik. Neid muudkui avatakse ja avatakse. Iga järgmine tundub eelmistest huvitavam ning omapärasem, aga… Pikka eluiga ei ole antud seni veel mitte ühelegi nendest.

Ehk läheb The Seafood Baril õnneks. Sama omaniku liharestoran samal tänaval on igatahes kestnud kaua ning annab lootust, et kalasöömine Tallinnas kui merelinnas soiku ei jää. 

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi