Klubi

Õllenaut ja The Seafood Bar on revolutsionäärid

11. Juuli 2017

Väikeõllepruulimise plahvatuslikku arengut Eestis kutsutakse revolutsiooniks. Kui nii, siis on Õllenaut üks Eesti esirevolutsionääre. Intrigeerivate nimedega õllesid pruulivad nad ühel kindlal eesmärgil – maitse pärast.

Uusi maitseid on Eesti üks esimesi väikepruulijaid jõudnud turule tuua päris palju ning nüüd luuakse nende seas rohkem korda ja süsteemi. Revolutsioon on ju toimunud, edasi jätkub igapäevane elu. Enam ei ole vaja rohkem maitseid, vaid hoopis niisuguseid maitseid, mis jäävad kauaks meelde.

Õllenaudi õlled on pruulija nimele vastavad – neid pruulitakse nautimiseks. 

The Seafood Bar on sellel suvel avatud uus söögikoht. Milles nende revolutsioon seisneb? Kui vaatame ajalikku, siis eestlased on lihasööja rahvas. Pisut täpsemalt – sealihasööja. Muud kombed ja harjumused juurduvad vaevaliselt.

Eriti hästi näitab seda kalarestoranide käekäik. Neid muudkui avatakse ja avatakse. Iga järgmine tundub eelmistest huvitavam ning omapärasem, aga… Pikka eluiga ei ole antud seni veel mitte ühelegi nendest.

Ehk läheb The Seafood Baril õnneks. Sama omaniku liharestoran samal tänaval on igatahes kestnud kaua ning annab lootust, et kalasöömine Tallinnas kui merelinnas soiku ei jää. 

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi