Klubi

Õllenaut ja The Seafood Bar on revolutsionäärid

11. Juuli 2017

Väikeõllepruulimise plahvatuslikku arengut Eestis kutsutakse revolutsiooniks. Kui nii, siis on Õllenaut üks Eesti esirevolutsionääre. Intrigeerivate nimedega õllesid pruulivad nad ühel kindlal eesmärgil – maitse pärast.

Uusi maitseid on Eesti üks esimesi väikepruulijaid jõudnud turule tuua päris palju ning nüüd luuakse nende seas rohkem korda ja süsteemi. Revolutsioon on ju toimunud, edasi jätkub igapäevane elu. Enam ei ole vaja rohkem maitseid, vaid hoopis niisuguseid maitseid, mis jäävad kauaks meelde.

Õllenaudi õlled on pruulija nimele vastavad – neid pruulitakse nautimiseks. 

The Seafood Bar on sellel suvel avatud uus söögikoht. Milles nende revolutsioon seisneb? Kui vaatame ajalikku, siis eestlased on lihasööja rahvas. Pisut täpsemalt – sealihasööja. Muud kombed ja harjumused juurduvad vaevaliselt.

Eriti hästi näitab seda kalarestoranide käekäik. Neid muudkui avatakse ja avatakse. Iga järgmine tundub eelmistest huvitavam ning omapärasem, aga… Pikka eluiga ei ole antud seni veel mitte ühelegi nendest.

Ehk läheb The Seafood Baril õnneks. Sama omaniku liharestoran samal tänaval on igatahes kestnud kaua ning annab lootust, et kalasöömine Tallinnas kui merelinnas soiku ei jää. 

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi