Klubi

Oktoobri valitud maitsed

4. Oktoober 2022

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road.

Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja nüüd tahame jagada seda, mis eriti silma hakkas ja meelde jäi. Mida iga huviline saab ka ise soovi korral kogeda.

 

 

Lõikuspüha brunch Fotografiskas

 

 

Fotografiska sahver on lausa söögisaali ühes seinas, klaasist seintega ja kõik mis sinna varutud, on külalisele hästi näha. Fotografiska on üks neid restorane, kellel on väga head isiklikud suhted põllumeeste ja väiketootjatega. Kui tahate teada saada, missugused on selle sügise kõige maitsvamad annid, siis minge Fotografiskasse sööma.

Eriline põhjus seda teha on pühapäeval, 9. oktoobril, siis toimub Lõikuspüha Brunch. Kell 11.00 on lauad kaetud esimest korda. Siis saab igaüks tellida menüüst, mida hing ihaldab ja kuulata sinna juurde Peeter Piheli vestluseid erinevate talupidajate ning väiketootjatega. Saate panna kõrva taha, kes mida ja mismoodi teeb. Ehk ka kontakti hankida, kust seda enda kodulauale soetada.

Nende jaoks, kes hommikusele sessioonile ei mahu, kaetakse kell 14.00 lauad uuesti. Siis saab tellida ja maitsta kõik seda, mida hommikul, ainult ilma talunike-tootjate kohalviibimseta.

Reserveeri laud.

 

Mantel ja Korsten maitsed

 

 

Mantel ja Korsten on üks selle sügise komeetidest restoranitaevas. Hästi süüa on siin alati saanud, kuid sellel sügisel saab kuidagi eriti hästi. Mismoodi? Võtame näiteks ravioolid. Roog, mis täidab hästi kõhtu, kuid jääb harva meelde. No vahest homaariravioolid jäävad vähemalt hinna hinna poolest jne. Aga Mantli ja Korstna tomatiravioolid stratcciatellaga on meie meelest üks kõige paremaid ja meeldejäävamaid roogasid meie restoranide sügismenüüdes.

Nüüd pakub resto ka maitsmismenüüd – Mantel ja Korsten maitsed, mille üks roog on needsamad ravioolid. Selle tellijad saavad veenduda, et Mantel ja Korsten ei ole mingi üksikute heade toitude restoran. Maitsmismenüüd pakutakse oktoobri- ja novembrikuus. Jätke mootorsõiduk koju ja tellige see kindlasti koos veinipaketiga, siis saate tervikliku elamuse. Ja võib-olla uue lemmikrestorani.

Reserveeri laud.

 

Sügisvärvid Pädaste mõisas

 

 

Pädaste on Eesti külalislahkuse elav legend. Tõestus selle kohta, et maailmatasemel majutust ja maitseelamusi on võimalik pakkuda Muhu saarel ja kasvõi Sirtsu soos, kui piisab ettevõtlikkust ja visiooni.

Sellel hooaja lõpul on Pädaste köök Achim Braitschi juhtimisel üpris isemoodi. On vahest jõudnud ringiga sinna tagasi, kustkohast see kunagi alguse sai: lihtsast kohalikust toorainest pilkupüüdva väljanägemisega ja tihti uskumatute maitsetega fine dining. 

Üks praegu kõige sagedamini restoranides esinevaid roogasid – peet ja kitsejuust – on siin ühekorraga kuum ja külm, soolane ning magus. Mesilasvahast dessert maja meenapsuga on jälle vastupidi, roog, mida saab nautida vaid Pädastes.

Pädaste puhul kardavad paljud eestlased, et nad ei oska seal käituda. No saage sellest ometi üle!Paljude jaoks ei ole Pädaste taskukohane. Mis parata, harv on see hea, mida saab odava hinnaga.

Käesolev oktoober selle hooaja lõpukuuna on Pädastes eriline paketi Sügisvärvid Pädaste Mõisas poolest.  Kaks ööd mõisa peahoones koos neljakäigulise õhtusöögiga ühel õhtul, on oktoobris saadaval hinnaga, mida muul ajal ei pakuta.

Vaata ja reserveeri. 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi