Klubi

NOA 5. sünnipäev neljandat korda

22. Märts 2019

NOA on eriline restoran selle poolest, et siin soovitakse tööd teha. Vaatamata sellele, et nõudmised töötajatele ja töökoormus on oluliselt suuremad kui teistes söögikohtades. Aga las töötajad ise räägivad, mille poolest see restoran on teistsugune.

Alustame viie mehega, kes on  NOAs töötanud, aga praeguseks mujale siirdunud.

 

 

Joonas on Kakumäel kohe-kohe uksed avava restorani Puri osanik ja peakokk. Teda mäletame ilmselt rohkem Siigur Restoranide teisest restoranist OKO, kus ta oma toitudega andis hea põhjuse Tallinnast mitukümmend kilomeetrit välja sööma sõita. Aga ka NOAs on ta süüa teinud ning meelde on jäänud see restoran noore koka silmaringi avardava kogemusena. Niisugustest tehnilistest võimalustest, mida see köök pakkus, võidakse mujal enamasti vaid unistada.

 

 

Mihklit nägime pärast NOAd Balti Jaama Turul tema oma Baojaama leti taga. Enam väga ei näe. Ta tegeleb praegu Baojaama uue resto avamisega Tallinna vanalinnas. Sellest juba varsti kuuleme. NOA oli tema jaoks hea hüppelaud järgmisele tasemele – oma resto avamisele.  NOAst meenutab ta, et omanikud olid suurepärased mentorid. Tõnis õpetas unikaalselt hästi süüa tegema. Marttilt sai õppida, kuidas restorani majandada nii, et pankrot ei kummitaks. Marko näitas eeskuju suhtlemisel restoranist väljapoole kõikide tarnijate ja allhankijatega. Omanike niisugust professionaalsust ja pühendumist näeb harva.

 

 

Kaul (vasakul) juhatab praegu restorani Rucola Õismäe veerel. NOAs oli ta algusest peale ehk veel enne, kui restoran külalistele uksed avas. Restorani ettevalmistamine avamiseks niisugusel tasemel nagu seda NOA puhul tehti, oli elumuutev ja igaveseks meeldejääv kogemus.

Roland (keskel) töötab nüüd Moe Peenviinavabrikus. tema kaasalöömisel valmisid just uued maitsestatud handsad, mis värskelt Berliini võistlusel esimesed auhinnad noppisid. Huvi peenete napsude valmistamise vastu tekkiski NOA baarileti taga. NOA aegadest jäi palju sõpru, kogemus tipptasemel baaris töötamisest ning hea pingetaluvus.

Mattias (paremal) oli NOA esimene juhataja, asus tööle neli kuud enne restorani avamist. See oli väga inspireeriv kogemus, mäletab ta nüüd. Töötada restoranis, kus kogu kollektiiv – ja omanikud niisamuti – tegutsevad peatumatult selle nimel, et restoran muutuks aina paremaks, on ainulaadne võimalus. Praegu juhib ta Siigur Restoranide teist restorani – Tuljakut. Sellel restoranil on hoopis stabiilsem iseloom – siin korraldatakse palju erinevaid ja väga huvitavaid üritusi. Mattias on uue väljakutsega väga rahul.

Kui viis endist töötajat mäletavad NOA päevi igaüks veidi erineva nurga alt, siis praegune kollektiiv on vastused otsekui omavahel kokku leppinud. Põhjuseid, mis teeb NOAst parima võimaliku töökoha nende kõigi viie jaoks, on huvitaval kombel samuti viis. Laseme igaühel nendest nimetada ühe.

 

Orm: “NOA inimesed on rohkem kui kollektiiv. Me oleme kokku kasvanud perekonnaks.”

 

Aigi: “NOA on otsekui võlumaa. Astud uksest sisse ja kõik ümerringi on hea ja ilus: vaade, interjöör, inimesed.”

 

 

 

Nemad teavad! Ka kõigi ühiste lemmiktoitude leidmine käib NOA kollektiivil ladusalt. Eelroogadest unagi angerjas; pearoaks lamba kebab ja desserdiks kirsi-šokolaadi vulkaan. Neid roogasid koos sobitatud jookidega kutsub restoran nautima kahte Eesti Maitsete Klubi liiget.

 

Loosimises osalemiseks:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse. 2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, kelle soovid endaga kaasa kutsuda.

 

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 27. märtsil. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soov tekib. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi