Klubi

Muddis Õllevabrik ja Burger & Ribi. Lemmikuteks loodud

11. Juuli 2017

Muddis Õllevabrik on kõigest tubli aasta vana, kuid paistab juba väikeõlletootjate seas silma erilise sihikindlusega. Nemad pruulivad õlut toidu kõrvale. Punkt. Seepärast on Muddise erinevate õllede loetelu teistest oluliselt lühem ja ka neile senikuulmatute nimede andmisega ei üritata silma paista.

Muddise õllemeister on hariduse ja kogemustega kokk. Ta on teinud süüa mitmel pool maailmas ja otsinud oma toidu kõrvale sobivaid õllesid, kuni neid lõpuks ise pruulima asus. Moe õlledest said kiiresti mitmete söögikohtade lemmikud. Üks nende õllede erilise ja puhta maitse põhjus seisneb kindlasti Pandivere veekaitseala karstivee kasutamises. 

Burgerid on uuema aja Eesti rahvustoit. Raske on leida söögikohta, kus burgerit menüüs ei ole. Eesti kõige parema burgeri väljakuulutamine oleks võimatu missioon, sest mitte keegi ei jaksa nii palju burgereid süüa ning neid omavahel võrrelda kui sellisel juhul tegema peaks.

Burger & Ribi suverestoran asub kohe Viru tänava alguses kõige esimese söögikohana teel Viru väljakult vanalinna. Heade burgerite valmistamise saladusi on põhirestoranis Raekoja platsil harjutatud piisavalt pikalt, et nende valmistamine õnnestuks mistahes ajal mistahes kohas.

Ja kui üldse burgeri järele ei isuta, võib proovida veel ribisid, kanatiibu või salateid. Portsjonid on nii suured, et ühest toidust saab kindlasti kõhu täis. 

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi