Klubi

Muddis Õllevabrik ja Burger & Ribi. Lemmikuteks loodud

11. Juuli 2017

Muddis Õllevabrik on kõigest tubli aasta vana, kuid paistab juba väikeõlletootjate seas silma erilise sihikindlusega. Nemad pruulivad õlut toidu kõrvale. Punkt. Seepärast on Muddise erinevate õllede loetelu teistest oluliselt lühem ja ka neile senikuulmatute nimede andmisega ei üritata silma paista.

Muddise õllemeister on hariduse ja kogemustega kokk. Ta on teinud süüa mitmel pool maailmas ja otsinud oma toidu kõrvale sobivaid õllesid, kuni neid lõpuks ise pruulima asus. Moe õlledest said kiiresti mitmete söögikohtade lemmikud. Üks nende õllede erilise ja puhta maitse põhjus seisneb kindlasti Pandivere veekaitseala karstivee kasutamises. 

Burgerid on uuema aja Eesti rahvustoit. Raske on leida söögikohta, kus burgerit menüüs ei ole. Eesti kõige parema burgeri väljakuulutamine oleks võimatu missioon, sest mitte keegi ei jaksa nii palju burgereid süüa ning neid omavahel võrrelda kui sellisel juhul tegema peaks.

Burger & Ribi suverestoran asub kohe Viru tänava alguses kõige esimese söögikohana teel Viru väljakult vanalinna. Heade burgerite valmistamise saladusi on põhirestoranis Raekoja platsil harjutatud piisavalt pikalt, et nende valmistamine õnnestuks mistahes ajal mistahes kohas.

Ja kui üldse burgeri järele ei isuta, võib proovida veel ribisid, kanatiibu või salateid. Portsjonid on nii suured, et ühest toidust saab kindlasti kõhu täis. 

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi