Klubi

Muddis Õllevabrik ja Burger & Ribi. Lemmikuteks loodud

11. Juuli 2017

Muddis Õllevabrik on kõigest tubli aasta vana, kuid paistab juba väikeõlletootjate seas silma erilise sihikindlusega. Nemad pruulivad õlut toidu kõrvale. Punkt. Seepärast on Muddise erinevate õllede loetelu teistest oluliselt lühem ja ka neile senikuulmatute nimede andmisega ei üritata silma paista.

Muddise õllemeister on hariduse ja kogemustega kokk. Ta on teinud süüa mitmel pool maailmas ja otsinud oma toidu kõrvale sobivaid õllesid, kuni neid lõpuks ise pruulima asus. Moe õlledest said kiiresti mitmete söögikohtade lemmikud. Üks nende õllede erilise ja puhta maitse põhjus seisneb kindlasti Pandivere veekaitseala karstivee kasutamises. 

Burgerid on uuema aja Eesti rahvustoit. Raske on leida söögikohta, kus burgerit menüüs ei ole. Eesti kõige parema burgeri väljakuulutamine oleks võimatu missioon, sest mitte keegi ei jaksa nii palju burgereid süüa ning neid omavahel võrrelda kui sellisel juhul tegema peaks.

Burger & Ribi suverestoran asub kohe Viru tänava alguses kõige esimese söögikohana teel Viru väljakult vanalinna. Heade burgerite valmistamise saladusi on põhirestoranis Raekoja platsil harjutatud piisavalt pikalt, et nende valmistamine õnnestuks mistahes ajal mistahes kohas.

Ja kui üldse burgeri järele ei isuta, võib proovida veel ribisid, kanatiibu või salateid. Portsjonid on nii suured, et ühest toidust saab kindlasti kõhu täis. 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi