Klubi

Metsis @ Ore

22. Veebruar 2019

 

Veebruarikuu alguses, kui kirjutasime restorani Ore peakoka Silver Saa uute toitude “joonistamisest”, jäi kajastamata üks restorani puhul väga oluline asi – kokteilikaart. Seda ei ole nad siiamaani eriti afišeerinud, aga nüüd on aeg. Tegemist on ehtsate köögikokteilidega, mis tähendab, et koostisained peale alkoholi on restorani oma köögis valmistatud.

Kokteilikaart ei paku pikka, küll aga maitsekat valikut. Veinikaardi võib ka üldse küsimata jätta, sest osa segujooke on tehtud spetsiaalselt sobima kindlate toitudega söögikaardilt.

Kokteilipidusöök saaks niisugune. Kõigepealt tellite isuäratajaks tiigerkrevetid Jaapani seitsme vürtsi segu ja õunabeseega ning järgmiseks roaks huntahvena tiradito tiigripiima ja koriandriga. Nende kahe roa kaaslaseks on pikk kokteil Metsis Barrel Aged gin’ist, kaneelisiirupist ja õunast. Kokteilist ja roast jääb suhu kerge maapähkline maitsenüanss. Õunad kokteilis ja besees leiavad teineteist kiiresti ning maitseharmoonia ongi sündinud. Järgmise roaga mõjub kokteil kevadiselt värskena, kus joogi happelisus tasakaalustab kala mineraalsust.

Edasi küsige praetud foie gras’d punase kapsa kreemi, viigimarja ja kasesiirupiga ning selle kõrvale kokteili Metsis Barrel Aged Gin & Jõhvikas. Täpselt nii nagu harmoneeruvad kokteili ja roa värvid, sõlmivad omavahel liidu ka söögi ja joogi maitsed.

Söök lõpetage astelpajust, kitsejogurtist ja kasesiirupist magusaga, mille juurde tellige Metsis Attitude gin kireviljaga. See, et toiduga juuakse veini (või õlut), on söögikorra lõpuks nagu peast pühitud.

Tahate kõike seda ise kogeda? Aga palun! Loosime välja ülalkirjeldatud pidusöögi kahele restorani kulul.

 

Osalemiseks:

1. Kirjuta oma andmed allolevasse tabelisse ja liitu uudiskirjaga.

Võitjale kirjutame e-kirja neljapäeval, 28. veebruaril.

 

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi