Klubi

Metsis @ Ore

22. Veebruar 2019

 

Veebruarikuu alguses, kui kirjutasime restorani Ore peakoka Silver Saa uute toitude “joonistamisest”, jäi kajastamata üks restorani puhul väga oluline asi – kokteilikaart. Seda ei ole nad siiamaani eriti afišeerinud, aga nüüd on aeg. Tegemist on ehtsate köögikokteilidega, mis tähendab, et koostisained peale alkoholi on restorani oma köögis valmistatud.

Kokteilikaart ei paku pikka, küll aga maitsekat valikut. Veinikaardi võib ka üldse küsimata jätta, sest osa segujooke on tehtud spetsiaalselt sobima kindlate toitudega söögikaardilt.

Kokteilipidusöök saaks niisugune. Kõigepealt tellite isuäratajaks tiigerkrevetid Jaapani seitsme vürtsi segu ja õunabeseega ning järgmiseks roaks huntahvena tiradito tiigripiima ja koriandriga. Nende kahe roa kaaslaseks on pikk kokteil Metsis Barrel Aged gin’ist, kaneelisiirupist ja õunast. Kokteilist ja roast jääb suhu kerge maapähkline maitsenüanss. Õunad kokteilis ja besees leiavad teineteist kiiresti ning maitseharmoonia ongi sündinud. Järgmise roaga mõjub kokteil kevadiselt värskena, kus joogi happelisus tasakaalustab kala mineraalsust.

Edasi küsige praetud foie gras’d punase kapsa kreemi, viigimarja ja kasesiirupiga ning selle kõrvale kokteili Metsis Barrel Aged Gin & Jõhvikas. Täpselt nii nagu harmoneeruvad kokteili ja roa värvid, sõlmivad omavahel liidu ka söögi ja joogi maitsed.

Söök lõpetage astelpajust, kitsejogurtist ja kasesiirupist magusaga, mille juurde tellige Metsis Attitude gin kireviljaga. See, et toiduga juuakse veini (või õlut), on söögikorra lõpuks nagu peast pühitud.

Tahate kõike seda ise kogeda? Aga palun! Loosime välja ülalkirjeldatud pidusöögi kahele restorani kulul.

 

Osalemiseks:

1. Kirjuta oma andmed allolevasse tabelisse ja liitu uudiskirjaga.

Võitjale kirjutame e-kirja neljapäeval, 28. veebruaril.

 

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi