Klubi

Metsis @ Ore

22. Veebruar 2019

 

Veebruarikuu alguses, kui kirjutasime restorani Ore peakoka Silver Saa uute toitude “joonistamisest”, jäi kajastamata üks restorani puhul väga oluline asi – kokteilikaart. Seda ei ole nad siiamaani eriti afišeerinud, aga nüüd on aeg. Tegemist on ehtsate köögikokteilidega, mis tähendab, et koostisained peale alkoholi on restorani oma köögis valmistatud.

Kokteilikaart ei paku pikka, küll aga maitsekat valikut. Veinikaardi võib ka üldse küsimata jätta, sest osa segujooke on tehtud spetsiaalselt sobima kindlate toitudega söögikaardilt.

Kokteilipidusöök saaks niisugune. Kõigepealt tellite isuäratajaks tiigerkrevetid Jaapani seitsme vürtsi segu ja õunabeseega ning järgmiseks roaks huntahvena tiradito tiigripiima ja koriandriga. Nende kahe roa kaaslaseks on pikk kokteil Metsis Barrel Aged gin’ist, kaneelisiirupist ja õunast. Kokteilist ja roast jääb suhu kerge maapähkline maitsenüanss. Õunad kokteilis ja besees leiavad teineteist kiiresti ning maitseharmoonia ongi sündinud. Järgmise roaga mõjub kokteil kevadiselt värskena, kus joogi happelisus tasakaalustab kala mineraalsust.

Edasi küsige praetud foie gras’d punase kapsa kreemi, viigimarja ja kasesiirupiga ning selle kõrvale kokteili Metsis Barrel Aged Gin & Jõhvikas. Täpselt nii nagu harmoneeruvad kokteili ja roa värvid, sõlmivad omavahel liidu ka söögi ja joogi maitsed.

Söök lõpetage astelpajust, kitsejogurtist ja kasesiirupist magusaga, mille juurde tellige Metsis Attitude gin kireviljaga. See, et toiduga juuakse veini (või õlut), on söögikorra lõpuks nagu peast pühitud.

Tahate kõike seda ise kogeda? Aga palun! Loosime välja ülalkirjeldatud pidusöögi kahele restorani kulul.

 

Osalemiseks:

1. Kirjuta oma andmed allolevasse tabelisse ja liitu uudiskirjaga.

Võitjale kirjutame e-kirja neljapäeval, 28. veebruaril.

 

Veel

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Gobi pakub haruldasi veine

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine. Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia...
Loe edasi

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi