Klubi

Metsis @ Ore

22. Veebruar 2019

 

Veebruarikuu alguses, kui kirjutasime restorani Ore peakoka Silver Saa uute toitude “joonistamisest”, jäi kajastamata üks restorani puhul väga oluline asi – kokteilikaart. Seda ei ole nad siiamaani eriti afišeerinud, aga nüüd on aeg. Tegemist on ehtsate köögikokteilidega, mis tähendab, et koostisained peale alkoholi on restorani oma köögis valmistatud.

Kokteilikaart ei paku pikka, küll aga maitsekat valikut. Veinikaardi võib ka üldse küsimata jätta, sest osa segujooke on tehtud spetsiaalselt sobima kindlate toitudega söögikaardilt.

Kokteilipidusöök saaks niisugune. Kõigepealt tellite isuäratajaks tiigerkrevetid Jaapani seitsme vürtsi segu ja õunabeseega ning järgmiseks roaks huntahvena tiradito tiigripiima ja koriandriga. Nende kahe roa kaaslaseks on pikk kokteil Metsis Barrel Aged gin’ist, kaneelisiirupist ja õunast. Kokteilist ja roast jääb suhu kerge maapähkline maitsenüanss. Õunad kokteilis ja besees leiavad teineteist kiiresti ning maitseharmoonia ongi sündinud. Järgmise roaga mõjub kokteil kevadiselt värskena, kus joogi happelisus tasakaalustab kala mineraalsust.

Edasi küsige praetud foie gras’d punase kapsa kreemi, viigimarja ja kasesiirupiga ning selle kõrvale kokteili Metsis Barrel Aged Gin & Jõhvikas. Täpselt nii nagu harmoneeruvad kokteili ja roa värvid, sõlmivad omavahel liidu ka söögi ja joogi maitsed.

Söök lõpetage astelpajust, kitsejogurtist ja kasesiirupist magusaga, mille juurde tellige Metsis Attitude gin kireviljaga. See, et toiduga juuakse veini (või õlut), on söögikorra lõpuks nagu peast pühitud.

Tahate kõike seda ise kogeda? Aga palun! Loosime välja ülalkirjeldatud pidusöögi kahele restorani kulul.

 

Osalemiseks:

1. Kirjuta oma andmed allolevasse tabelisse ja liitu uudiskirjaga.

Võitjale kirjutame e-kirja neljapäeval, 28. veebruaril.

 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi