Klubi

Metsis @ Juur

15. Veebruar 2019

Juures ikka juhtub. Restorani menüü on teinud läbi suurema uuenduskuuri (väiksematest täiendustest ja uudistest ei ole mõtet rääkima hakatagi, sest need jõuavad menüüsse praktiliselt igapäevaselt). Noore restorani puhul näib hakkavat välja kujunema üks esimesi traditsioone. Uue menüüga kaasnevad seninägematud ja -kogematud maitsekombinatsioonid Eesti köögis.

Restoran ennast Eesti köögiga otseselt ei piira (Juur on Põhjala köögiga restoran), aga kuidas ikka muudmoodi nimetada talumaal restoraniinimeste endakasvatatud saadustest tehtud toitu, kus suurema osa toorainete päritolu on GPS-i täpsusega teada.

Räägime kõigepealt kahest roast, mis pildile ei mahtunud, kuid mille maitsmata jätmine on ühe lõigu vahelejätmine uute Eesti maitsete teadmise ja tundmise teel. Need, kes ei söö sealiha, peaksid seda nüüd kindlasti proovima. Liha kogus on traditsioonilise soust-kartul-sealiha kombinatsiooni austaja jaoks kohaltult väike. Aga grillitud suitsusea kombinatsioon sinepiste põldubade ning metsiku humala kastmega on suurim ülistus sealihale. Kala- ja vetikasupi põisadru maitse on väga meeltmööda nendele, kelle lemmik on hapukas oblikasupp.

 

 

Söögikaardi uuendustega käib kaasas ka joogikaardi areng. Kaido Metsa kolme ambitsioonika roa kõrvale on baarman Mark Bubert kokku seganud joogid, mis sobivad oma partneriga nii hästi, et kohati on raske aru saada, kus lõpeb söök ja kus algab jook.

Segane jutt? Ei ole midagi. Maitske peedirosetti Nopri pruuni “kitsejuustulume” ja männiga marineeritud peedimahlavinegretiga koos kokteiliga Sõstar ja Peet. Viimases on Barrel Aged Metsise maitsele lisatud fermenteeritud peeti, küüslaugusiirupit, mustsõstraveini ja -likööri. Siis saate kohe aru, millest jutt käib ja kogeda seda, kuidas suus söök joogiks muutub, või vastupidi.

 

 

300°C grillitud juurviljadest, laagerdunud sidrunist ja ebaküdooniast ning põlenud Pajumäe koorest valmistatud roa juurde pakub Mark kokteili Ulakas Rabarber. See on segu Metsis gin’ist, purustatud vaarikatest, ingverist, meloniteest ja rabarberi vahuveinist. Kui akna taga kevadet tunda ei olegi, siis taldrikul, klaasis ja suus kindlasti.

 

 

Kaido magustoit, millel nimeks Metsik, koosneb “männilumest”, kondentspiima ja õietolmuga karamelliküpsistest, jõhvikasest samblikust ja kama-šokolaadi “puravikust”. Elegantne naps-kokteil Härmas Münt on Metsis Latitude 59 gin’ist, võilillesiirupist, mandlipiimast ja šokomündist.

 

Kõiki kolme sööki ja jooki lausa peab maitsma! Nagu juba on saanud tavaks, kahele klubiliikmele on see tasuta. Ja loos selgitab välja, kes nad on. Loosimises osalemiseks:

1. Kirjuta oma andmed allolevasse tabelisse ja liitu uudiskirjaga.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kokteilitutvustuse kommentaariumis oma sõber, kellega koos soovid degusteerima minna. 

Loosimise võitjat teavitame võidust e-kirja teel kolmapäeval, 20. veebruaril. Head loosiõnne!

 

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi