Klubi

Metsis @ Juur

15. Veebruar 2019

Juures ikka juhtub. Restorani menüü on teinud läbi suurema uuenduskuuri (väiksematest täiendustest ja uudistest ei ole mõtet rääkima hakatagi, sest need jõuavad menüüsse praktiliselt igapäevaselt). Noore restorani puhul näib hakkavat välja kujunema üks esimesi traditsioone. Uue menüüga kaasnevad seninägematud ja -kogematud maitsekombinatsioonid Eesti köögis.

Restoran ennast Eesti köögiga otseselt ei piira (Juur on Põhjala köögiga restoran), aga kuidas ikka muudmoodi nimetada talumaal restoraniinimeste endakasvatatud saadustest tehtud toitu, kus suurema osa toorainete päritolu on GPS-i täpsusega teada.

Räägime kõigepealt kahest roast, mis pildile ei mahtunud, kuid mille maitsmata jätmine on ühe lõigu vahelejätmine uute Eesti maitsete teadmise ja tundmise teel. Need, kes ei söö sealiha, peaksid seda nüüd kindlasti proovima. Liha kogus on traditsioonilise soust-kartul-sealiha kombinatsiooni austaja jaoks kohaltult väike. Aga grillitud suitsusea kombinatsioon sinepiste põldubade ning metsiku humala kastmega on suurim ülistus sealihale. Kala- ja vetikasupi põisadru maitse on väga meeltmööda nendele, kelle lemmik on hapukas oblikasupp.

 

 

Söögikaardi uuendustega käib kaasas ka joogikaardi areng. Kaido Metsa kolme ambitsioonika roa kõrvale on baarman Mark Bubert kokku seganud joogid, mis sobivad oma partneriga nii hästi, et kohati on raske aru saada, kus lõpeb söök ja kus algab jook.

Segane jutt? Ei ole midagi. Maitske peedirosetti Nopri pruuni “kitsejuustulume” ja männiga marineeritud peedimahlavinegretiga koos kokteiliga Sõstar ja Peet. Viimases on Barrel Aged Metsise maitsele lisatud fermenteeritud peeti, küüslaugusiirupit, mustsõstraveini ja -likööri. Siis saate kohe aru, millest jutt käib ja kogeda seda, kuidas suus söök joogiks muutub, või vastupidi.

 

 

300°C grillitud juurviljadest, laagerdunud sidrunist ja ebaküdooniast ning põlenud Pajumäe koorest valmistatud roa juurde pakub Mark kokteili Ulakas Rabarber. See on segu Metsis gin’ist, purustatud vaarikatest, ingverist, meloniteest ja rabarberi vahuveinist. Kui akna taga kevadet tunda ei olegi, siis taldrikul, klaasis ja suus kindlasti.

 

 

Kaido magustoit, millel nimeks Metsik, koosneb “männilumest”, kondentspiima ja õietolmuga karamelliküpsistest, jõhvikasest samblikust ja kama-šokolaadi “puravikust”. Elegantne naps-kokteil Härmas Münt on Metsis Latitude 59 gin’ist, võilillesiirupist, mandlipiimast ja šokomündist.

 

Kõiki kolme sööki ja jooki lausa peab maitsma! Nagu juba on saanud tavaks, kahele klubiliikmele on see tasuta. Ja loos selgitab välja, kes nad on. Loosimises osalemiseks:

1. Kirjuta oma andmed allolevasse tabelisse ja liitu uudiskirjaga.

2. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kokteilitutvustuse kommentaariumis oma sõber, kellega koos soovid degusteerima minna. 

Loosimise võitjat teavitame võidust e-kirja teel kolmapäeval, 20. veebruaril. Head loosiõnne!

 

Veel

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi