Klubi

Maitsev september. Teine nädal

7. September 2020

 

Jätkuv september 2020 saab olema oluline kuu. Nüüd algab protsess, mille tulemusena Eesti restoranimaastik muutub oluliselt. Sellest nädalast on renoveerimisel NOA Chef’s Hall.  30. septembril sulgeb uksed Leib resto Tallinna vanalinnas. Aga nemad teevad seda hoopis teistmoodi, kui Eestis siiani on restorane suletud.

 

Mida Leib resto meile andis?

 

See küsimus on sihilikult esitatud enneaegsena. Kes sellele vastata ei oska, võiks veel järele jäänud septembrikuu päevade jooksul restos (veelkord) ära käia. Pikka aega Eesti kööki kõige paremast küljest tutvustanud Leib väärib seda, et iga eestlase mälus edasi elada ka pärast sulgemist. Aga ka need, kes oskavad, võiksid teha sedasama. Sest kui vähegi mõelda, siis on Leib andnud palju rohkem, kui silmapilkselt meenub.

Eesti Maitsetel on olnud võimalus elada kaasa Leiva loos selle kõige esimestest päevadest alates. Resto endaküpsetatud must leib pani siis aluse ise leivaküpsetamise kultusele kogu Eestis. Seda tegid teised restoranid, tegid koduperenaised. Ja siis nägid ilmavalgust väikesed pagarikojad, tänased Eesti kõige paremate leibade küpsetajad. Ilma liialdamata – meie praegune leib laual ei oleks niisugune, kui ei oleks olnud restorani Leib.

Viimased toidud pannakse Leiva lauale 30. septembril. Ja restorani sulgemine võib tulla niisama märgiline, kui oli selle avamine. Leib on vist esimene restoran Eestis, mille sulgemise taga ei nähta lõppu, vaid hoopis millegi uue algust. Kuigi see uus on praegu veel määratlemata, suletakse uksed innu ja ootusärevusega. Leib jääb tooma meile taludest koju kõige paremaid toiduaineid. Neid, millest nad ise süüa tegid. Ja edasi pakkuma meile jooke, mida nad ise valmistavad. Leib avab sügisel, talvel ja kevadel veel uksed pop-up’ideks ja privaatseteks söömaaegadeks.

Ja siis… Tuleb midagi uut. Teades ja tundes seda seltskonda, julgeme eeldada, et Leiva teine tulemine ei jää esimesele alla. Küllap juba suve alguses saame kuulda ja näha. Septembri lõpuni head vana Leiba ning tulevikus head uut Leiba meile kõigile!

 


TEKO õpetab – tee süüa nagu proff

 

Täna ja homme toimub TEKOs mereandide koolitus. Kokakooli õpetajad õpetavad kõikidele soovijatele sedasama, mida tulevastele tippkokkadelegi. Homaar ja langustiin koduköögis ei ole mingi ime. Selleks, et süüa midagi erilist, ei pea ilmtingimata minema restorani. Hoidke TEKO koolitustel silm peal!

 

Vähipidu Mon Amis

 

Reedel ja laupäeval saab Pärnus Mon Amis maiustada vähkidega. Ja kogeda seda, et suvepealinn on sügisel, talvel ja kevadel hoopis maitsvam ning huvitavam. Selle mõistmiseks tuleb seal veeta kõigest üksainus öö.

 

 

Ruinart keerab Tuljaku köögi pahupidi

 

Reedel juuakse Tuljakus Ruinarti šampanjat . Aga mitte nii, nagu ikka. Õhtusöök algab magustoiduga ning lõpeb eelroaga. Köögis on kõik pahupidi.

 

 

Tallinn Gin Festival

 

Kui šampanja huvi ei paku, siis on ilmselt tegemist džinni-sõbraga. Reedel toimub Kinomajas Tallinn Gin Festival. Eestist sai maailma jaoks hea-joogi-Eesti tänu käsitööõlledele. Gin on uus õlu.

 

Pühaste õllepidu

 

Aga ka meie hea õlu elab head elu edasi. Kes selles tahab veenduda, läheb laupäeval Tartusse Pühaste õllepeole.

 

Fellini brunch

 

Selle nädala pühapäev on Viljandi-päev. Fellini brunch on hea põhjus väikese reisi ettevõtmiseks.

 

Veel

Kõige paremini süüa saab Truutal!

Seda meest mäletate? Kõigepealt pani Margo Paluoja köögikunst inimesed sõitma Viljandisse Fellinisse pelgalt hea toidu pärast. Siis sai Parrot MiniBarist Eesti üks kõige erilisemaid restorane kohe, kui Margo sealses köögis toimetama hakkas. Tema oma restoran Yakitori oli juba ulmeliselt hea, ainult Eesti ajaarvamisest pikalt...
Loe edasi

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi