Klubi

Maitsev september. Teine nädal

7. September 2020

 

Jätkuv september 2020 saab olema oluline kuu. Nüüd algab protsess, mille tulemusena Eesti restoranimaastik muutub oluliselt. Sellest nädalast on renoveerimisel NOA Chef’s Hall.  30. septembril sulgeb uksed Leib resto Tallinna vanalinnas. Aga nemad teevad seda hoopis teistmoodi, kui Eestis siiani on restorane suletud.

 

Mida Leib resto meile andis?

 

See küsimus on sihilikult esitatud enneaegsena. Kes sellele vastata ei oska, võiks veel järele jäänud septembrikuu päevade jooksul restos (veelkord) ära käia. Pikka aega Eesti kööki kõige paremast küljest tutvustanud Leib väärib seda, et iga eestlase mälus edasi elada ka pärast sulgemist. Aga ka need, kes oskavad, võiksid teha sedasama. Sest kui vähegi mõelda, siis on Leib andnud palju rohkem, kui silmapilkselt meenub.

Eesti Maitsetel on olnud võimalus elada kaasa Leiva loos selle kõige esimestest päevadest alates. Resto endaküpsetatud must leib pani siis aluse ise leivaküpsetamise kultusele kogu Eestis. Seda tegid teised restoranid, tegid koduperenaised. Ja siis nägid ilmavalgust väikesed pagarikojad, tänased Eesti kõige paremate leibade küpsetajad. Ilma liialdamata – meie praegune leib laual ei oleks niisugune, kui ei oleks olnud restorani Leib.

Viimased toidud pannakse Leiva lauale 30. septembril. Ja restorani sulgemine võib tulla niisama märgiline, kui oli selle avamine. Leib on vist esimene restoran Eestis, mille sulgemise taga ei nähta lõppu, vaid hoopis millegi uue algust. Kuigi see uus on praegu veel määratlemata, suletakse uksed innu ja ootusärevusega. Leib jääb tooma meile taludest koju kõige paremaid toiduaineid. Neid, millest nad ise süüa tegid. Ja edasi pakkuma meile jooke, mida nad ise valmistavad. Leib avab sügisel, talvel ja kevadel veel uksed pop-up’ideks ja privaatseteks söömaaegadeks.

Ja siis… Tuleb midagi uut. Teades ja tundes seda seltskonda, julgeme eeldada, et Leiva teine tulemine ei jää esimesele alla. Küllap juba suve alguses saame kuulda ja näha. Septembri lõpuni head vana Leiba ning tulevikus head uut Leiba meile kõigile!

 


TEKO õpetab – tee süüa nagu proff

 

Täna ja homme toimub TEKOs mereandide koolitus. Kokakooli õpetajad õpetavad kõikidele soovijatele sedasama, mida tulevastele tippkokkadelegi. Homaar ja langustiin koduköögis ei ole mingi ime. Selleks, et süüa midagi erilist, ei pea ilmtingimata minema restorani. Hoidke TEKO koolitustel silm peal!

 

Vähipidu Mon Amis

 

Reedel ja laupäeval saab Pärnus Mon Amis maiustada vähkidega. Ja kogeda seda, et suvepealinn on sügisel, talvel ja kevadel hoopis maitsvam ning huvitavam. Selle mõistmiseks tuleb seal veeta kõigest üksainus öö.

 

 

Ruinart keerab Tuljaku köögi pahupidi

 

Reedel juuakse Tuljakus Ruinarti šampanjat . Aga mitte nii, nagu ikka. Õhtusöök algab magustoiduga ning lõpeb eelroaga. Köögis on kõik pahupidi.

 

 

Tallinn Gin Festival

 

Kui šampanja huvi ei paku, siis on ilmselt tegemist džinni-sõbraga. Reedel toimub Kinomajas Tallinn Gin Festival. Eestist sai maailma jaoks hea-joogi-Eesti tänu käsitööõlledele. Gin on uus õlu.

 

Pühaste õllepidu

 

Aga ka meie hea õlu elab head elu edasi. Kes selles tahab veenduda, läheb laupäeval Tartusse Pühaste õllepeole.

 

Fellini brunch

 

Selle nädala pühapäev on Viljandi-päev. Fellini brunch on hea põhjus väikese reisi ettevõtmiseks.

 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi