Klubi

Maitsev september. Esimene nädal

31. August 2020

 

Suvi on möödas ja kauakardetud kurjakuulutav aeg restoranide jaoks algab nüüd. Käigem siis ikka võimalustele vastavalt kodunt väljas söömas ja ärgem jätkem oma lemmiktoidukohti virelema.

Selle nädala kõige maitsvamad palad leiate siit:

 

Smak

 

Nädala soovitus – restoran Smak. Tallinnas Kochi aitades asuv restoran sai just maha uue merelise menüüga. Mereandide kõrval on menüüs oluline roll struudlitel. Ootuspärane saab siin kokku ootamatuga. Nii väidab White Guide oma uues restoranisoovituses.

 

Saaremaa toidufestival

 

Mis siis, et suvi on läbi. Saaremaale on põhjust sõita igal aastaajal ja iga ilmaga. Septembri alguses veel eriti, sest siis toimub Saaremaa Toidufestival. Programm on väga mitmeksine. Veendu ise SIIN.

 

Vähipidu Rivieras

 

Teadmiseks neile, kes vähkidega maiustada veel ei ole jõudnud või ikka veel küll ei ole saanud. Kolmapäeval on Riviera Palais Barasserie’s vähipidu.

 

Georg Ots 100 õhtusöök ja kontsert

 

Soolasiig puskari-vaarikakastmes, veinis hautatud veise küljeliha ja jõhvikakissell. Niisugune on restorani Estonia intrigeeriv menüü Georg Otsa 100. sünniaastapäeva tähistamiseks.

 

Tallinn Coffee Festival 2020

 

Eriti hästi pääsevad maitsed mõjule koos kohvifestivalile järgneva kontserdi vaatamisega.

 

Gurmeeturgude nädalalõpp


Nii see on. Laupäevane Tallinna gurmeeturg toimub, teadagi, Kadriorus NOPi hoovis.

Haapsalu gurmeeturg laotab ennast laiali vanalinnas.

Pühapäeval aga on järg Põhjala tehase turupäeva käes.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi