Klubi

Maitsev oktoober. Viies nädal

26. Oktoober 2020

Oktoobri viimasel nädalal pööravad restoranid tavalisest enam tähelepanu jookidele.

 

Kolmapäev ja neljapäev veiniga

 

Fotografiska sommeljeed Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa

 

Veinikappide uksed on tavalisest enam valla koguni kolmes restoranis. Kolmapäeval usaldavad Fotografiska veinihaldjad Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa korgitseri ja jutujärje hoopis noore sommeljee Laura-Maria Purju kätte. Maitsmisele tulevad maja lemmikud Michel Gonet, Bénédicte et Stéphane Tissot, M&A Arndorfer, Envinate ja teistest veinikodadest.

Samal päeval on Leib resto ruumid Kristjan Peäske Veiniklubi päralt. Maitsmisele tulevad LVMH grupi pärlid.

Päev hiljem alustab tegevust Dominici veiniakadeemia rännakuga läbi Lõuna-Prantsusmaa, kus teejuhiks on ohtralt tunnustust pälvinud väsimatu veinikirjutaja ja -jutustaja Igor Sööt.

 

Reede viski, kokteilide ja džässmuusikaga

 

Viljandi restoran Harmoonia

 

Viljandi restorani Harmoonia juures tegutseb aktiivne veiniklubi. Aga reedel toimub seal õhtusöök, kus veini asemel on toitude kõrval hoopis viski ja viskiga kokteilid.

Altmõisas Haapsalu lähedal toimub reedel maitserännak, kus kokteile segatakse Läänemaale omastest taimedest ja klaasides saab näha ning keelega katsuda leedriõit, kuusekasvu, kollase madara õisi, kadakamarju, kodust rabarberit, uinutavat angervaksa, magusat roosiõit ja palju muud. Kokteilid on alkoholiga ja ilma. Öömajale saab ka jääda.

Uus restoran Kalamaja Camino pakub õhtusööki džässihelide saatel.

 

Segane laupäev

 

One Sixty

 

Laupäeva muudab segaseks muidugi Halloween. Tähistatakse seda igal pool. Meie valik on restorani Joyce baar Tartus.

One Sixty Tallinnas muutub aga üheks päevaks hoopis raviasutuseks. Välja ravitakse möödunud reede võimalikud tagajärjed.

 

Nädala soovitus

 

 

Nõukaaegse Moskva rongi restoranvagunis Balti Jaama Turu taga pakutakse head tuju ja niisugust sööki, millest sellel ajal, kui restoran veel rööbastel edasi liikus, ei tasunud unistadagi. Jätke meelde! Koha nimi on Peatus.

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi