Klubi

Maitsev oktoober. Viies nädal

26. Oktoober 2020

Oktoobri viimasel nädalal pööravad restoranid tavalisest enam tähelepanu jookidele.

 

Kolmapäev ja neljapäev veiniga

 

Fotografiska sommeljeed Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa

 

Veinikappide uksed on tavalisest enam valla koguni kolmes restoranis. Kolmapäeval usaldavad Fotografiska veinihaldjad Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa korgitseri ja jutujärje hoopis noore sommeljee Laura-Maria Purju kätte. Maitsmisele tulevad maja lemmikud Michel Gonet, Bénédicte et Stéphane Tissot, M&A Arndorfer, Envinate ja teistest veinikodadest.

Samal päeval on Leib resto ruumid Kristjan Peäske Veiniklubi päralt. Maitsmisele tulevad LVMH grupi pärlid.

Päev hiljem alustab tegevust Dominici veiniakadeemia rännakuga läbi Lõuna-Prantsusmaa, kus teejuhiks on ohtralt tunnustust pälvinud väsimatu veinikirjutaja ja -jutustaja Igor Sööt.

 

Reede viski, kokteilide ja džässmuusikaga

 

Viljandi restoran Harmoonia

 

Viljandi restorani Harmoonia juures tegutseb aktiivne veiniklubi. Aga reedel toimub seal õhtusöök, kus veini asemel on toitude kõrval hoopis viski ja viskiga kokteilid.

Altmõisas Haapsalu lähedal toimub reedel maitserännak, kus kokteile segatakse Läänemaale omastest taimedest ja klaasides saab näha ning keelega katsuda leedriõit, kuusekasvu, kollase madara õisi, kadakamarju, kodust rabarberit, uinutavat angervaksa, magusat roosiõit ja palju muud. Kokteilid on alkoholiga ja ilma. Öömajale saab ka jääda.

Uus restoran Kalamaja Camino pakub õhtusööki džässihelide saatel.

 

Segane laupäev

 

One Sixty

 

Laupäeva muudab segaseks muidugi Halloween. Tähistatakse seda igal pool. Meie valik on restorani Joyce baar Tartus.

One Sixty Tallinnas muutub aga üheks päevaks hoopis raviasutuseks. Välja ravitakse möödunud reede võimalikud tagajärjed.

 

Nädala soovitus

 

 

Nõukaaegse Moskva rongi restoranvagunis Balti Jaama Turu taga pakutakse head tuju ja niisugust sööki, millest sellel ajal, kui restoran veel rööbastel edasi liikus, ei tasunud unistadagi. Jätke meelde! Koha nimi on Peatus.

Veel

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi

Tõmbab Hoovi!

Juba kevadel hakkas Eesti restoranide seas pihta suurem uuenduskuur. Vahetati nimesid, värskendati kontseptsioone, koliti uutesse asukohtadesse. Nüüd võtab veidi aega, et selguks uus pilt, kes on kes ja kes on kus. Restoran Kolm Sibulat tegutseb juba mõnda aega värskendatud kontseptsiooni ja täiesti uue miljööga...
Loe edasi