Klubi

Maitsev oktoober. Viies nädal

26. Oktoober 2020

Oktoobri viimasel nädalal pööravad restoranid tavalisest enam tähelepanu jookidele.

 

Kolmapäev ja neljapäev veiniga

 

Fotografiska sommeljeed Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa

 

Veinikappide uksed on tavalisest enam valla koguni kolmes restoranis. Kolmapäeval usaldavad Fotografiska veinihaldjad Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa korgitseri ja jutujärje hoopis noore sommeljee Laura-Maria Purju kätte. Maitsmisele tulevad maja lemmikud Michel Gonet, Bénédicte et Stéphane Tissot, M&A Arndorfer, Envinate ja teistest veinikodadest.

Samal päeval on Leib resto ruumid Kristjan Peäske Veiniklubi päralt. Maitsmisele tulevad LVMH grupi pärlid.

Päev hiljem alustab tegevust Dominici veiniakadeemia rännakuga läbi Lõuna-Prantsusmaa, kus teejuhiks on ohtralt tunnustust pälvinud väsimatu veinikirjutaja ja -jutustaja Igor Sööt.

 

Reede viski, kokteilide ja džässmuusikaga

 

Viljandi restoran Harmoonia

 

Viljandi restorani Harmoonia juures tegutseb aktiivne veiniklubi. Aga reedel toimub seal õhtusöök, kus veini asemel on toitude kõrval hoopis viski ja viskiga kokteilid.

Altmõisas Haapsalu lähedal toimub reedel maitserännak, kus kokteile segatakse Läänemaale omastest taimedest ja klaasides saab näha ning keelega katsuda leedriõit, kuusekasvu, kollase madara õisi, kadakamarju, kodust rabarberit, uinutavat angervaksa, magusat roosiõit ja palju muud. Kokteilid on alkoholiga ja ilma. Öömajale saab ka jääda.

Uus restoran Kalamaja Camino pakub õhtusööki džässihelide saatel.

 

Segane laupäev

 

One Sixty

 

Laupäeva muudab segaseks muidugi Halloween. Tähistatakse seda igal pool. Meie valik on restorani Joyce baar Tartus.

One Sixty Tallinnas muutub aga üheks päevaks hoopis raviasutuseks. Välja ravitakse möödunud reede võimalikud tagajärjed.

 

Nädala soovitus

 

 

Nõukaaegse Moskva rongi restoranvagunis Balti Jaama Turu taga pakutakse head tuju ja niisugust sööki, millest sellel ajal, kui restoran veel rööbastel edasi liikus, ei tasunud unistadagi. Jätke meelde! Koha nimi on Peatus.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi