Klubi

Maitsev oktoober. Viies nädal

26. Oktoober 2020

Oktoobri viimasel nädalal pööravad restoranid tavalisest enam tähelepanu jookidele.

 

Kolmapäev ja neljapäev veiniga

 

Fotografiska sommeljeed Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa

 

Veinikappide uksed on tavalisest enam valla koguni kolmes restoranis. Kolmapäeval usaldavad Fotografiska veinihaldjad Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa korgitseri ja jutujärje hoopis noore sommeljee Laura-Maria Purju kätte. Maitsmisele tulevad maja lemmikud Michel Gonet, Bénédicte et Stéphane Tissot, M&A Arndorfer, Envinate ja teistest veinikodadest.

Samal päeval on Leib resto ruumid Kristjan Peäske Veiniklubi päralt. Maitsmisele tulevad LVMH grupi pärlid.

Päev hiljem alustab tegevust Dominici veiniakadeemia rännakuga läbi Lõuna-Prantsusmaa, kus teejuhiks on ohtralt tunnustust pälvinud väsimatu veinikirjutaja ja -jutustaja Igor Sööt.

 

Reede viski, kokteilide ja džässmuusikaga

 

Viljandi restoran Harmoonia

 

Viljandi restorani Harmoonia juures tegutseb aktiivne veiniklubi. Aga reedel toimub seal õhtusöök, kus veini asemel on toitude kõrval hoopis viski ja viskiga kokteilid.

Altmõisas Haapsalu lähedal toimub reedel maitserännak, kus kokteile segatakse Läänemaale omastest taimedest ja klaasides saab näha ning keelega katsuda leedriõit, kuusekasvu, kollase madara õisi, kadakamarju, kodust rabarberit, uinutavat angervaksa, magusat roosiõit ja palju muud. Kokteilid on alkoholiga ja ilma. Öömajale saab ka jääda.

Uus restoran Kalamaja Camino pakub õhtusööki džässihelide saatel.

 

Segane laupäev

 

One Sixty

 

Laupäeva muudab segaseks muidugi Halloween. Tähistatakse seda igal pool. Meie valik on restorani Joyce baar Tartus.

One Sixty Tallinnas muutub aga üheks päevaks hoopis raviasutuseks. Välja ravitakse möödunud reede võimalikud tagajärjed.

 

Nädala soovitus

 

 

Nõukaaegse Moskva rongi restoranvagunis Balti Jaama Turu taga pakutakse head tuju ja niisugust sööki, millest sellel ajal, kui restoran veel rööbastel edasi liikus, ei tasunud unistadagi. Jätke meelde! Koha nimi on Peatus.

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi