Klubi

Maitsev oktoober. Viies nädal

26. Oktoober 2020

Oktoobri viimasel nädalal pööravad restoranid tavalisest enam tähelepanu jookidele.

 

Kolmapäev ja neljapäev veiniga

 

Fotografiska sommeljeed Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa

 

Veinikappide uksed on tavalisest enam valla koguni kolmes restoranis. Kolmapäeval usaldavad Fotografiska veinihaldjad Marika Tikas ja Els Maria Kullamaa korgitseri ja jutujärje hoopis noore sommeljee Laura-Maria Purju kätte. Maitsmisele tulevad maja lemmikud Michel Gonet, Bénédicte et Stéphane Tissot, M&A Arndorfer, Envinate ja teistest veinikodadest.

Samal päeval on Leib resto ruumid Kristjan Peäske Veiniklubi päralt. Maitsmisele tulevad LVMH grupi pärlid.

Päev hiljem alustab tegevust Dominici veiniakadeemia rännakuga läbi Lõuna-Prantsusmaa, kus teejuhiks on ohtralt tunnustust pälvinud väsimatu veinikirjutaja ja -jutustaja Igor Sööt.

 

Reede viski, kokteilide ja džässmuusikaga

 

Viljandi restoran Harmoonia

 

Viljandi restorani Harmoonia juures tegutseb aktiivne veiniklubi. Aga reedel toimub seal õhtusöök, kus veini asemel on toitude kõrval hoopis viski ja viskiga kokteilid.

Altmõisas Haapsalu lähedal toimub reedel maitserännak, kus kokteile segatakse Läänemaale omastest taimedest ja klaasides saab näha ning keelega katsuda leedriõit, kuusekasvu, kollase madara õisi, kadakamarju, kodust rabarberit, uinutavat angervaksa, magusat roosiõit ja palju muud. Kokteilid on alkoholiga ja ilma. Öömajale saab ka jääda.

Uus restoran Kalamaja Camino pakub õhtusööki džässihelide saatel.

 

Segane laupäev

 

One Sixty

 

Laupäeva muudab segaseks muidugi Halloween. Tähistatakse seda igal pool. Meie valik on restorani Joyce baar Tartus.

One Sixty Tallinnas muutub aga üheks päevaks hoopis raviasutuseks. Välja ravitakse möödunud reede võimalikud tagajärjed.

 

Nädala soovitus

 

 

Nõukaaegse Moskva rongi restoranvagunis Balti Jaama Turu taga pakutakse head tuju ja niisugust sööki, millest sellel ajal, kui restoran veel rööbastel edasi liikus, ei tasunud unistadagi. Jätke meelde! Koha nimi on Peatus.

Veel

Lee (ajutiselt) uus tegu ja nägu

Lõpuks ometi hakkab uimane aeg Eesti restoranimaastikul otsa saama. Uusi ja uuenevaid restorane tuleb riburada. Kõige uuem uus on aga see, et üks restoran võib väga vabalt muutuda sootuks teistsuguseks vaid mõneks üksikuks päevaks. Mis seal salata, Lee on väga hea restoran. Ikka on...
Loe edasi

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi