Klubi

Maitsev november. Esimene nädal

2. November 2020

Erinevaid restoraninädalaid annab juba kokku lugeda. Kui need ühtlasemalt jaotuksid, saaks terve sügise kusagil odavalt hästi süüa. 

Restoraninädalad Tallinnas, Pärnus ja Lõuna- Eestis 

 

 

Pühapäeval algas “see ainus õige” ehk kõige esimene restoraninädalate seas – Tallinna oma. Ja kestab laupäevani välja.

Neljapäeval algab “Metsast taldrikule” Lõuna-Eestis ja laupäeval Pärnu restoranide nädal.

 

Andrei Lesment ja tema kolm restorani

 

 

Andrei Lesment oli tegija Londonis ja on nüüd Tallinnas. Aga varsti juba mitmel pool Eestis. Ajal, mil teised lõpetamise mõtteid mõlgutavad, laieneb tema hoogsalt. Ja ei ole kade. Jagab eduretsepti kõigile soovijatele.

Kõige parem aeg Horisondi külastamiseks

 

 

Swissoteli kõige kõrgemal korrusel, restoranist Horisont avanevate maagiliste vaadete nautimiseks on praegu kõige parem aeg. Restoran on avatud ka päeval ja pakub siis lihtsamat toitu. Õhtuti aga endiselt fine dining’ut. Vaata siit.

 

Eesti oma veinimeistri õhtusöök

 

 

Niisugune pealkiri käis meie uudiskirjast läbi ka möödunud nädalal. Ainult siis oli tegemist Nudisti õhtusöögiga. Sellel reedel on aga Murimäe õhtusöök Tartu restoranis Polpo. Eesti väiketootjate joogid on avastamist väärt!

Kolm head ideed

 

Eesti oma Wagyu veise liha saab maitsta sellel reedel ja laupäeval Tsunftis või siis jälle umbes nelja aasta pärast. 

Laupäeval toimub Tchaikovskys Symphony of Provence.

Kui soovite maitsta Black Food Festivali kõige paremaid palasid, siis tuleb tegutseda varakult. Blackout Dinnerile Fotografiskas pileteid kindlasti kauaks ei jätku.

 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi