Klubi

Maitsev november. Esimene nädal

2. November 2020

Erinevaid restoraninädalaid annab juba kokku lugeda. Kui need ühtlasemalt jaotuksid, saaks terve sügise kusagil odavalt hästi süüa. 

Restoraninädalad Tallinnas, Pärnus ja Lõuna- Eestis 

 

 

Pühapäeval algas “see ainus õige” ehk kõige esimene restoraninädalate seas – Tallinna oma. Ja kestab laupäevani välja.

Neljapäeval algab “Metsast taldrikule” Lõuna-Eestis ja laupäeval Pärnu restoranide nädal.

 

Andrei Lesment ja tema kolm restorani

 

 

Andrei Lesment oli tegija Londonis ja on nüüd Tallinnas. Aga varsti juba mitmel pool Eestis. Ajal, mil teised lõpetamise mõtteid mõlgutavad, laieneb tema hoogsalt. Ja ei ole kade. Jagab eduretsepti kõigile soovijatele.

Kõige parem aeg Horisondi külastamiseks

 

 

Swissoteli kõige kõrgemal korrusel, restoranist Horisont avanevate maagiliste vaadete nautimiseks on praegu kõige parem aeg. Restoran on avatud ka päeval ja pakub siis lihtsamat toitu. Õhtuti aga endiselt fine dining’ut. Vaata siit.

 

Eesti oma veinimeistri õhtusöök

 

 

Niisugune pealkiri käis meie uudiskirjast läbi ka möödunud nädalal. Ainult siis oli tegemist Nudisti õhtusöögiga. Sellel reedel on aga Murimäe õhtusöök Tartu restoranis Polpo. Eesti väiketootjate joogid on avastamist väärt!

Kolm head ideed

 

Eesti oma Wagyu veise liha saab maitsta sellel reedel ja laupäeval Tsunftis või siis jälle umbes nelja aasta pärast. 

Laupäeval toimub Tchaikovskys Symphony of Provence.

Kui soovite maitsta Black Food Festivali kõige paremaid palasid, siis tuleb tegutseda varakult. Blackout Dinnerile Fotografiskas pileteid kindlasti kauaks ei jätku.

 

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi