Klubi

Maitsev detsember. Kolmas nädal

13. Detsember 2020

Suurte muutuste aeg restoranimaailmas käib täie hooga. Franzia kuulutas ennast pühakojaks, sest mida muud üks restoran on, kui mitte hea toidu kummardajate kogunemiskoht? Ja erinevalt restoranidest, võivad kiriku uksed olla avatud. Kes Metsiku Ida huumoriga kursis ei ole, ärge segadusse sattuge. See oli nali.

 

Uus kuum aadress – Andri-Peedo 

 

 

Kui on himu mööda Eestit ringi tuuritada, siis teadke, et Lõuna-Eestis asub uus ja kuum hea toidu aadress – Andri-Peedo talu Missos. See, et seal on tegemist kõige moodsama kitsefarmiga terves Euroopas, peaks olema juba teada. Et farmi juures on talupood, ei ole samuti uudis. Aga et reedest pühapäevani saab nüüd keha kinnitada farmirestos, seda te küll ei teadnud? Vaadake pilte. Sellest restost räägitakse peagi. Ja palju. Olge siis ikka nende seas, kes räägivad. Aga mitte nende hulgas, kes kuulama peavad!

 

Žorik – Kalamaja lindprii

 

 

Koeraelu tähendus tuleb ilmselt ümber sõnastada. Pole sellel häda midagi. Kodurestoranis MerMer oli kunagi kelner-koer Hummer, kes isegi raamatu kirjutamisega maha sai. Tema on nüüd küll juba taevastel radadel, aga küllap olete teiegi juba kuulnud järgmisest koer-kuulsusest. Kalamaja hulkurkoer Žorik on legendaarne tegelane, talle on püstitatud isegi ausammas ja puha.

Aga see pole kaugeltki veel kõik. Kohe-kohe avab uksed temanimeline resto. Koer olla andnud oma toitumisharjumustega rohkelt inspiratsiooni. Kui ta kätte saadi ja aedikus peeti, siis alla sisefilee ei olevat suud lahti teinud. Kui lahti pääses, siis olla ka vana varsesega leppinud.

Restoraniäris räägitakse viimasel ajal palju resto oma loo olulisusest. Tehke järgi! Resto ei ole veel avatudki, aga juba juttu kui palju. Pange Google’sse “Kalamaja” ja “Žorik” – siis näete. Meie käisime toitu maitsmas. Vana varest ei pakutud, aga õnneks ka sisefileed mitte. Rahvustoit, burger, on menüüs aukohal, kuid kahe kuklipoole vahel on lindprii-fantaasiat ohtralt. Žorik on kohest külastamist vääriv koht, kui uksed lõpuks lahti saadakse! Saate ise näha, millest pasundatakse. Ja kui vaja, saab oma soolo lisaks puhuda!

 

Restoranid tulevad teie juurde. Mitmel moel

 

 

Esimesest pandeemialainest saadik on tublisti edasi arenenud restoranide võimekus toimetada teile kodussöömiseks toitu, mille väärtus teel võimalikult vähe kaotsi läheb. Ja teile mitte ainult kõhutäidet, vaid ka elamusi pakkuda.

Kui pildil olevad pliinid isutavad, siis restoranist Moon saab neid tellida. Kodulehel avatakse kohe-kohe kojutellimiseks spetsiaalne online-deli. Veel saab ka kuulsat täidetud parti.

Restoran Puri pakub võimalust väikeseks jalutuskäiguks Kakumäe sadama ümbruses ja pakib samal ajal kaasa suure karbi paremate paladega.

Salt rõõmustab ja hellitab oma fänne nii mitmel moel, et igaüks peab endale ise kõige sobivama valima SIIN.

Fotografiska saadab oma kokad teile koju või kontorisse, et väikeses ringis saaksite nautida kõike samal tasemel nagu restoranis endas. Neile, kes laua ümber koguneda ei saa või ei taha, pannakse kokku maitsev jõulupakk. Hea kink on ka Fotografiska restorani peakoka Peeter Piheli raamat. Loe tema tegemistest SIIT.

 

 

Kopenhaagenis räägitakse

 

Külalislahkuse valdkonna proffidel tasub alati hoida silmad-kõrvad lahti siis, kui midagi toimub Kopenhaagenis.

 

 

 

Neli head ideed

 

Kolmapäeval saab Eesti pruulikodasid õppida tundma Emajõe Pruulikojas Tartus.

Neljapäeval süüakse Tallinnas Smakis Rolf Roosalu muusika saatel.

Laupäeval räägitakse Kuressaares Arensburgis veinijuttusid.

Ja pühapäeval süüakse muusika saatel jõululõunat Ammende Villas Pärnus.

Veel

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Gobi pakub haruldasi veine

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine. Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia...
Loe edasi

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi