Klubi

Maitsev detsember. Kolmas nädal

13. Detsember 2020

Suurte muutuste aeg restoranimaailmas käib täie hooga. Franzia kuulutas ennast pühakojaks, sest mida muud üks restoran on, kui mitte hea toidu kummardajate kogunemiskoht? Ja erinevalt restoranidest, võivad kiriku uksed olla avatud. Kes Metsiku Ida huumoriga kursis ei ole, ärge segadusse sattuge. See oli nali.

 

Uus kuum aadress – Andri-Peedo 

 

 

Kui on himu mööda Eestit ringi tuuritada, siis teadke, et Lõuna-Eestis asub uus ja kuum hea toidu aadress – Andri-Peedo talu Missos. See, et seal on tegemist kõige moodsama kitsefarmiga terves Euroopas, peaks olema juba teada. Et farmi juures on talupood, ei ole samuti uudis. Aga et reedest pühapäevani saab nüüd keha kinnitada farmirestos, seda te küll ei teadnud? Vaadake pilte. Sellest restost räägitakse peagi. Ja palju. Olge siis ikka nende seas, kes räägivad. Aga mitte nende hulgas, kes kuulama peavad!

 

Žorik – Kalamaja lindprii

 

 

Koeraelu tähendus tuleb ilmselt ümber sõnastada. Pole sellel häda midagi. Kodurestoranis MerMer oli kunagi kelner-koer Hummer, kes isegi raamatu kirjutamisega maha sai. Tema on nüüd küll juba taevastel radadel, aga küllap olete teiegi juba kuulnud järgmisest koer-kuulsusest. Kalamaja hulkurkoer Žorik on legendaarne tegelane, talle on püstitatud isegi ausammas ja puha.

Aga see pole kaugeltki veel kõik. Kohe-kohe avab uksed temanimeline resto. Koer olla andnud oma toitumisharjumustega rohkelt inspiratsiooni. Kui ta kätte saadi ja aedikus peeti, siis alla sisefilee ei olevat suud lahti teinud. Kui lahti pääses, siis olla ka vana varsesega leppinud.

Restoraniäris räägitakse viimasel ajal palju resto oma loo olulisusest. Tehke järgi! Resto ei ole veel avatudki, aga juba juttu kui palju. Pange Google’sse “Kalamaja” ja “Žorik” – siis näete. Meie käisime toitu maitsmas. Vana varest ei pakutud, aga õnneks ka sisefileed mitte. Rahvustoit, burger, on menüüs aukohal, kuid kahe kuklipoole vahel on lindprii-fantaasiat ohtralt. Žorik on kohest külastamist vääriv koht, kui uksed lõpuks lahti saadakse! Saate ise näha, millest pasundatakse. Ja kui vaja, saab oma soolo lisaks puhuda!

 

Restoranid tulevad teie juurde. Mitmel moel

 

 

Esimesest pandeemialainest saadik on tublisti edasi arenenud restoranide võimekus toimetada teile kodussöömiseks toitu, mille väärtus teel võimalikult vähe kaotsi läheb. Ja teile mitte ainult kõhutäidet, vaid ka elamusi pakkuda.

Kui pildil olevad pliinid isutavad, siis restoranist Moon saab neid tellida. Kodulehel avatakse kohe-kohe kojutellimiseks spetsiaalne online-deli. Veel saab ka kuulsat täidetud parti.

Restoran Puri pakub võimalust väikeseks jalutuskäiguks Kakumäe sadama ümbruses ja pakib samal ajal kaasa suure karbi paremate paladega.

Salt rõõmustab ja hellitab oma fänne nii mitmel moel, et igaüks peab endale ise kõige sobivama valima SIIN.

Fotografiska saadab oma kokad teile koju või kontorisse, et väikeses ringis saaksite nautida kõike samal tasemel nagu restoranis endas. Neile, kes laua ümber koguneda ei saa või ei taha, pannakse kokku maitsev jõulupakk. Hea kink on ka Fotografiska restorani peakoka Peeter Piheli raamat. Loe tema tegemistest SIIT.

 

 

Kopenhaagenis räägitakse

 

Külalislahkuse valdkonna proffidel tasub alati hoida silmad-kõrvad lahti siis, kui midagi toimub Kopenhaagenis.

 

 

 

Neli head ideed

 

Kolmapäeval saab Eesti pruulikodasid õppida tundma Emajõe Pruulikojas Tartus.

Neljapäeval süüakse Tallinnas Smakis Rolf Roosalu muusika saatel.

Laupäeval räägitakse Kuressaares Arensburgis veinijuttusid.

Ja pühapäeval süüakse muusika saatel jõululõunat Ammende Villas Pärnus.

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi