Klubi

Maitsenädal 9.-15. aprill

9. Aprill 2018

Tõotab tulla huvitav ja erinevaid maitseid täis nädal. Valisime välja need, millest ise mitte kuidagi keelduda ei suuda.

Intriig! Intriig restoranis Leib

Mis intriig on? Taldrik tühi… Leivas kõik toiduideed otsas? Ei ole nii. Kui need kaks veini, mis pildilt vastu vaatavad, tunduvad tuttavad, siis teate, et tegemist on kahe väga erineva veiniga. Neid ei ühenda omavahel mitte miski muu, kui see, et sama tootja on need valmis kääritanud ja pudelisse villinud.

Või siiski? Taldrik on tühi seepärast, et sinna valmistavad Leiva kokad roa, mis ühendab kahte muidu ühendamatut veini. Proovi kummaga tahad, mõlemad sobivad hästi. 11. aprillil toimuval ainukordsel õhtusöögil juhtub mitu korda järjest, et algul erinevad joogid ei leia omavahel midagi ühist, kuid siis tuuakse lauale roog, mis need lepitab. Lisaks kutsub õhtu lõpetuseks 15-aastane brändi duellile 20-aastase.

69 euro eest süüa-juua, intriigi ja uusi mõtteid oi-oi-oi kui palju. Võib-olla mõned kohad veel leiduvad. Vaata järgi siit.

Papagoi kutsub Linnuteele

Meie meelest hetkel kõige huvitavamat toiduelamust Eestis pakub Parrot Minibar. Linnutee-nimeline kaheteistkümnest miniroast maitsmismenüü ja pudel šampanjat kahele maksab 170 eurot (toidud kahele ilma jookideta 107 eurot).

Toidu jagamine omavahel, söömine näppude või pintsettidega ja seda kogu aeg silmipimestavalt vinges miljöös. Muidugi toit ise ning söögile järgnev salabaar on need, mis teevad Parroti praegu välismaalaste jaoks üheks kõige kuumemaks kulinaarseks aadressiks Tallinnas.

On meie valik, kui palju nendele jätame ja kui palju ise osa saame. Otsus tuleb langetada siin.

Ootamatu Eesti köök

Eesti toitu pakkuvaid restorane on vähe, sest Eesti toit on igav – see on täiesti vale mõte. Kipume tihti Eesti päritolu toiduks pidama pelgalt talupojakööki. Ja isegi siis, kui selle vea teeme, oleneb kõik mõttelennu kõrgusest.

Hea näide on restoran Farm Tallinna vanalinnas. See esimene pilt ei ole mitte kehvalt vahusatud piimaga kohvist, vaid hoopis ehtsast Eesti süldist vedelal kujul. Teiselt pildilt ei vaata vastu mitte magustoiduks tehtud jäätis, vaid hoopis eelroog – Balti vürtsikilu pulgajäätis pehme munaga. Kolmas toit on sametine rukkilinnase kreem mustsõstratarrendi ja speltanisu küpsistega.

Suu hakkas vett jooksma? Reserveerige laud siin.

Minevik, olevik ja tulevik toidulaual

12.-22. aprillini toimub Tallinnas Vanalinna Toidufestival. Omapärase kontseptsiooniga festivali teema on “Minevik. Olevik. Tulevik.” Kaheksa osalevat restorani valmistavad igaüks fikseeritud hinnaga (28 eurot) kolmest toidust koosneva menüü. Toiduhuviliste ülesanne on maitsta võimalikult mitut menüüd ja festivali lõpuks langetada otsus, missuguse söögikoha toidud maitsesid kõige rohkem. Möödunud festivali võitis Leib Resto.

Meile hakkasid festivalimenüüdest enim silma Olde Hansa seenekreem, Balthasari metsseakael, Kaerajaani angersäga ning Leib Resto napsused õunad. Neid restorane külastame kindlasti.

Oma otsuse, millistesse restoranidesse teie soovite minna, saate teha siin.

Igaühes meist on peidus näitleja

Eks ju? Nüüd on siis võimalus pääseda ka lavale, või täpsemalt sündmuste keskpunkti, sest keegi õhtusöögiseltskonnast… mõrvatakse. Järgneb rollimäng, kus kõik on kahtlusalused ning kohati on raske aru saada, kes on päris näitleja ja kes lihtsalt rolli sisseelanud õhtustaja.

Mõrvamüsteeriumiga õhtusöögid ei ole iseenest mingi uudis. Laitse lossi ja Nõmme Jaamarestoranis Elsa etendused teeb eriliseks ümbrus. Laitses on võimalik jääda ka öömajale. Seda võimalust soovitame kindlasti kasutada – aitab elamusele tublisti kaasa. Jaamarestorani aga minge kindlasti rongiga.

Tervitame kevadet vahuveiniga

Kevad on vahuveini aeg ja nüüd on see aastaaeg vist tagasipöördumatult kohal ka. Meie meelest kõige õigem koht ja viis kevade tervitamiseks on 13. aprillil Tulivee rannarestoranis Purtse jahisadamas. Võimas vaatepilt, kuidas meri vabaneb jääst, on garanteeritud. Hea söök ning viis erinevat vahuveini veel kõigele lisaks.

Kas veel on kohti jäänud? Vaadake siit.

SaveSave

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi