Klubi

Maitsenädal 7

10. Veebruar 2020

 

Öö selle aasta Euroopa parimas ajaloolises hotellis. Tasuta!

 

Arvamuse kujunemist millestki on tihti raske mõista. Selleks, et hakata midagi heaks (või ka halvaks) pidama, enamasti oma arvamusest ei piisa. Teisi usutakse rohkem kui iseennast. Mida tuntum nimi teisel on või mida soliidsemat asutust või ametit see teine peab, seda suurem kaal on tema väljaütlemisel. Just väljaütlemisel, sest nimega inimesed ja asutused pruugivad järjest rohkem suud teemadel, millest nad midagi ei tea. Suunamudimine on väga õnnestunud uus termin, kui võtta seda 100% irooniaga. Aga täiesti ebaõnnestunud, kui seda võtta tõsiselt. Seepärast ei tee paha hoolikalt valida, kelle sõnumit ja mille kohta üldse infomürast üles korjata.

Erinevaid tunnustuse jagamisi tasub üldiselt jälgida. Üks suurem tunnustus jõudis just ka meie hoovile. Vihula mõis on Euroopa parim ajalooline hotell 2020! Nende restoran pakub märtsi lõpuni Talvemaitsete menüüd ja üks õhtusöök kahele koos ööbimisega mõisahotellis antakse peagi soovijale tasuta ära. Ennast soovijaks saad kirja panna SIIN.

Kõikide talvemaitsete ja ööbimisvõimalustega tutvu aga SIIN.

 

 

50 eurot OKO brunch’i krediiti ootab

 

Restoran OKO Haabneemes pakub nüüd nädalavahetustel brunch’i. See on päris erinev teiste brunch’ide seas. Brunch’i eripäraga tutvuda ning OKO-lt 50 eurot brunch’i krediiti saab endale taodelda SIIN.

 

 

La Prima Pizza – Itaalia restoranid Eestis uuele tasemele?

 

Itaalia köögiga restoranid on Tallinna uhkus ja nuhtlus ühteaegu. On paar niisugust, mille olemasolu toob linna külalisi juurde ja kuhu linnaelanikel endil ka on alati rõõm sisse astuda. Siis on näputäis niisuguseid, kus saab normaalselt kõhu täis. Ja lõpuks on kõik ülejäänud, millede saamislugu on enamasti niisugune, et mamma on laisa hilisemas keskeas poissmehest poja kodunt välja laia maailma naist otsima peksnud.

La Prima Pizza veeretab praegu sellesse seisvasse vette suuremat kivi ja suuremaid ning väiksemaid laineid on ehk oodata. Restorani taga ei ole itaallased, vaid meie kohalikud inimesed, kes Itaaliat armastavad. Üks niisugune edulugu on Eestis Vidrike külamaja näol juba olemas.

La Prima Pizza on väike pitsarestoranide kett, mis avas nüüd esindusrestorani Tallinna vanalinna. Keset saali asuva sidrunipuu all saab süüa pitsat, pastat ja teisi lihtsaid Itaalia roogasid. Ning söögikorra lõpetada maja gelato või tiramisuga ja kindlasti nende Sorrento sidrunitest isetehtud limoncello’ga.

Maitsed on ehedad ja ausad. Kui need niisuguseks ka jäävad, siis on lootust Itaalia restoranide uuele tasemele Tallinnas. Minge proovima. Soovitavalt nädalavahetusel, kui miljööd ehestab Itaalia laulumees. Laud reserveerige SIIN.

 

 

Ja veel…

 

Kolmapäeval lubatakse, et restoranis Salt paistab Toskaana päike.

Neljapäeval tähistab seitsmendat sünnipäeva kontsert-pidusöögiga restoran Kolm Sibulat.

Sõbrapäeval pakuvad head-paremat kõik restoranid. Teistest tähelepanuväärsem on vahest Tallinna restorani Juur söbrustamine Kuressaares Arensburgiga. Uuri lähemalt SIIT.

Ilma jääkideta või võimalikult väheste jääkidega toidutegemine, on teema, millega Peeter Pihel ja Fotografiska restoran on viinud Eesti maailmas esirinda. Paremates restoranides tõepoolest jääke enam praktiliselt ei jää, kuid kauplustes ja kodudes on pilt sootuks teine.

Möödunud nädalal korraldas Taani saatkond Eestis jäägivähese toidutegemise demonstratsiooni. Kõigepealt harjutasid Tapal võimalikult väheste ülejääkidega toidutegemist erinevad inimesed sõduritest peakokkadeni. Hiljem olid restorani Art Priori kutsutud erinevate valdkondade arvamusliidrid. Rub&Stub pakkus zero waste õhtusöögi.

Sama teema uues kuues jätkub järgmise nädala esmaspäeval. Peeter Pihel räägib Fotografiskas jätkusuutliku toiduvalmistamise ja elu teemadel selle valdkonna ühe korüfeega – hispaanlase Albert Franch Sunyeriga. Ennast kuulama saad registreerida SIIN. Teisipäeval aga pakuvad mehed ühise õhtusöögi NADA by Fotografiskas. Koha pikas lauas saate reserveerida SIIN.

 

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi