Klubi

Maitsenädal 6.-13. mai

6. Mai 2019

Niisuguseid tujusid nagu näitas ilm möödunud nädala lõpul, näeb harva. Aga inimese käitumine ja see, mida süüakse-juuakse, on ilmast vägagi sõltuv.

 

 

Nädala jook – Champagne Soutiran Alexandre

Päikese järele igatsemise ajal on kõige õigem jook… Päikeseline. Soutirani šampanjamajale kuulub Ambonnay Crand Cru küla kõige päikeselisem mäenõlv, mille pinnas on eriliselt kriidine. Tulemuseks on eristuvad šampanjad, mille meistri kaubamärk on läbi aastate ühtse maitse asemel uued maitsed ning uued kogemused igal aastal. Väike šampanjamaja toodab kokku 120 000 pudelit aastas (Alexandret 25 000).

Veebipood Chocolate&Champagne pakub seda šampanjat Tallinnas mõistliku hinnaga – 32.90 eurot. Või 29.00 eurot, kui ostate korraga terve kasti.

 

 

Nädala maitsed restos TarTar

Kui ilm pakub sooja kevadpäikest ja lund vaheldumisi, siis tuleb süüa vastavalt sellele. TarTar Köök + Baar Tallinnas Narva maanteel on koht nii suurema kui väiksema nälja leevendamiseks. Moskvas nime tegeva Andrei Šmakovi restorani peakokas tuli Dmitri Žuk Mon Reposest. Tulemuseks on maitsetest pakatavad road, millede puhul hea mekk ei tähenda kallist hinda. Tublisti kõhtu täidab hane- ja kanamaksapasteet sibulamarmelaadiga. Kevadisemaid maitseid esindavad ohtra vermuti-Hollandi kastmega üle valatud värsked sparglid.

 

 

Viis rooga ja viis šampanjat restoranis Salt

Chocolate&Champagne’i tohutusuure šampanjalao avastas ka Salti perenaine Tiina Treumann. Tulemuseks on terve kuu aega kestev šampanjanautimine Salt&Champagne. LOOSIME VÄLJA viie roa ja viie erineva šampanjaga õhtusöögi kahele!

 

Nädala kuumemad kohad ja üritused

8. mail saab nautida mereande Rado Mitro köögist restoranis Ribe ja kõrvale rüübata cava’sid. Samuti viis rooga ja viis erilist vahujooki maksavad kokku 59 eurot.

10. mail pakub T1 Mall of Tallinn kontserdielamuse, millele saab juurde liita toiduelamuse keskuse restoranides.

Ilmselt ei jõudnud te möödunud aastal Eesti kõige uuemasse külarestorani Kaspervik. Nüüd on õige aeg kohale sõita ja ära proovida. Esialgu on resto avatud nädalavahetustel reedest pühapäevani.

Veel

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi