Klubi

Maitsenädal 50

9. Detsember 2019

 

Cru Trühvli Galal hullati maitsetega

Kui lõppeva aasta teine pool hakkas juba uute maitsete poolest igavaks kippuma, siis möödunud nädalavahetuse Trühvli gala restoranis Cru lõi elu jälle käima. Niisugust hullamist maitsetega nagu toimus sellel õhtusöögil, ei toimu Eestis sageli. Crul oli külas restoran Poulpette Cognaci linnast Prantsusmaalt.

Prantsusmaa restoranielu uuemaid uudiseid vahendav Le Fooding võtab Poulpette’i peakoka Antoine Vernouillet’ oskused ja võimed kokku ühe sõnaga – geniaalne. Väikeses restos, kus toidud menüüs vahetuvad iga päev, eksperimenteeritakse muidu konservatiivse Prantsusmaa kohta ülima julgusega. See julgus koos väikese kuhja värskete trühvlitega olidki möödunud nädalal Tallinnas.

Mida oodata Trühvli gala õhtusöögilt? Ikka trühvlit tühvli peal ja kõik see veelkord trühvliga üle puistatud! Aga niimoodi julged eksperimendimehed ei tee. Trühvel oli muusika keeles väljendatuna tagandatud ansambli solisti rollist lihtsalt bändi liikmeks. Andis oma maitse teiste sekka ära, aga kõige olulisemaks ei pääsenud. Kõige olulisemad sellel õhtul olid ootamatud maitsekooslused ja tekstuurid.

Vallatused algasid kohe esimese suutäiega, kui Cru kuulsa leiva peale oli määrdeks suitsutatud tursamarjavaht kõrvitsaseemnete ning sidruniga. Üks kõige meeldejäävamaid maitseid oli kohviga suitsutatud kammkarbil hosin kastmes. Tekstuuride poolest oli kõige ootamatum hapukapsas verivorsti, õunade ja köömnetega.

Sommeljee Aron Rahu lubas oma joogivalikuga vagur olla, aga ei pidanud lõpuni vastu. Käis lauast lauda ning näitas, kuidas toit hoopis teistmoodi maitsma hakkab, kui selle kõrvale pakkuda teist veini.

Kes kohal ei olnud, need päris ilma ei jää. Cru praeguses menüüs on ka mõned teistest eksperimentaalselt vallatumad road: foie gras Eesti moodi, suitsutatud angerja smörrebrod, kodukits ja sibulad, vasikas ninast sabani jne.

 

Nädala maitsed

Restoranidest Farm ja Rae Meierei tuntud peakokk Dmitri Rooz lõi kampa Karl-Idrek Filippovitšiga (Saiakangi kohvik). Tulemuseks on uus varahommikust hilisõhtuni avatud kohvik-restoran Smak. Minge maitsma. Struudlid on seal linna kõige erilisemad.

Õllebaar TapTap saab kaheseks. Seepuhul saab mekkida erilisi õllesid ja süüa teeb Daanius Aas Komast.

Kokteilibaar Butterfly avab uksed uues kuues.

Oma Tai köögi oskuseid saab lihvida restorani NokNok kokakoolis.

Kõige erilisemat detsembrinapsu pakub Ore. See on astelpaju-kuusevõrsenaps!

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi