Klubi

Maitsenädal 50

9. Detsember 2019

 

Cru Trühvli Galal hullati maitsetega

Kui lõppeva aasta teine pool hakkas juba uute maitsete poolest igavaks kippuma, siis möödunud nädalavahetuse Trühvli gala restoranis Cru lõi elu jälle käima. Niisugust hullamist maitsetega nagu toimus sellel õhtusöögil, ei toimu Eestis sageli. Crul oli külas restoran Poulpette Cognaci linnast Prantsusmaalt.

Prantsusmaa restoranielu uuemaid uudiseid vahendav Le Fooding võtab Poulpette’i peakoka Antoine Vernouillet’ oskused ja võimed kokku ühe sõnaga – geniaalne. Väikeses restos, kus toidud menüüs vahetuvad iga päev, eksperimenteeritakse muidu konservatiivse Prantsusmaa kohta ülima julgusega. See julgus koos väikese kuhja värskete trühvlitega olidki möödunud nädalal Tallinnas.

Mida oodata Trühvli gala õhtusöögilt? Ikka trühvlit tühvli peal ja kõik see veelkord trühvliga üle puistatud! Aga niimoodi julged eksperimendimehed ei tee. Trühvel oli muusika keeles väljendatuna tagandatud ansambli solisti rollist lihtsalt bändi liikmeks. Andis oma maitse teiste sekka ära, aga kõige olulisemaks ei pääsenud. Kõige olulisemad sellel õhtul olid ootamatud maitsekooslused ja tekstuurid.

Vallatused algasid kohe esimese suutäiega, kui Cru kuulsa leiva peale oli määrdeks suitsutatud tursamarjavaht kõrvitsaseemnete ning sidruniga. Üks kõige meeldejäävamaid maitseid oli kohviga suitsutatud kammkarbil hosin kastmes. Tekstuuride poolest oli kõige ootamatum hapukapsas verivorsti, õunade ja köömnetega.

Sommeljee Aron Rahu lubas oma joogivalikuga vagur olla, aga ei pidanud lõpuni vastu. Käis lauast lauda ning näitas, kuidas toit hoopis teistmoodi maitsma hakkab, kui selle kõrvale pakkuda teist veini.

Kes kohal ei olnud, need päris ilma ei jää. Cru praeguses menüüs on ka mõned teistest eksperimentaalselt vallatumad road: foie gras Eesti moodi, suitsutatud angerja smörrebrod, kodukits ja sibulad, vasikas ninast sabani jne.

 

Nädala maitsed

Restoranidest Farm ja Rae Meierei tuntud peakokk Dmitri Rooz lõi kampa Karl-Idrek Filippovitšiga (Saiakangi kohvik). Tulemuseks on uus varahommikust hilisõhtuni avatud kohvik-restoran Smak. Minge maitsma. Struudlid on seal linna kõige erilisemad.

Õllebaar TapTap saab kaheseks. Seepuhul saab mekkida erilisi õllesid ja süüa teeb Daanius Aas Komast.

Kokteilibaar Butterfly avab uksed uues kuues.

Oma Tai köögi oskuseid saab lihvida restorani NokNok kokakoolis.

Kõige erilisemat detsembrinapsu pakub Ore. See on astelpaju-kuusevõrsenaps!

Veel

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi