Klubi

Maitsenädal 50

9. Detsember 2019

 

Cru Trühvli Galal hullati maitsetega

Kui lõppeva aasta teine pool hakkas juba uute maitsete poolest igavaks kippuma, siis möödunud nädalavahetuse Trühvli gala restoranis Cru lõi elu jälle käima. Niisugust hullamist maitsetega nagu toimus sellel õhtusöögil, ei toimu Eestis sageli. Crul oli külas restoran Poulpette Cognaci linnast Prantsusmaalt.

Prantsusmaa restoranielu uuemaid uudiseid vahendav Le Fooding võtab Poulpette’i peakoka Antoine Vernouillet’ oskused ja võimed kokku ühe sõnaga – geniaalne. Väikeses restos, kus toidud menüüs vahetuvad iga päev, eksperimenteeritakse muidu konservatiivse Prantsusmaa kohta ülima julgusega. See julgus koos väikese kuhja värskete trühvlitega olidki möödunud nädalal Tallinnas.

Mida oodata Trühvli gala õhtusöögilt? Ikka trühvlit tühvli peal ja kõik see veelkord trühvliga üle puistatud! Aga niimoodi julged eksperimendimehed ei tee. Trühvel oli muusika keeles väljendatuna tagandatud ansambli solisti rollist lihtsalt bändi liikmeks. Andis oma maitse teiste sekka ära, aga kõige olulisemaks ei pääsenud. Kõige olulisemad sellel õhtul olid ootamatud maitsekooslused ja tekstuurid.

Vallatused algasid kohe esimese suutäiega, kui Cru kuulsa leiva peale oli määrdeks suitsutatud tursamarjavaht kõrvitsaseemnete ning sidruniga. Üks kõige meeldejäävamaid maitseid oli kohviga suitsutatud kammkarbil hosin kastmes. Tekstuuride poolest oli kõige ootamatum hapukapsas verivorsti, õunade ja köömnetega.

Sommeljee Aron Rahu lubas oma joogivalikuga vagur olla, aga ei pidanud lõpuni vastu. Käis lauast lauda ning näitas, kuidas toit hoopis teistmoodi maitsma hakkab, kui selle kõrvale pakkuda teist veini.

Kes kohal ei olnud, need päris ilma ei jää. Cru praeguses menüüs on ka mõned teistest eksperimentaalselt vallatumad road: foie gras Eesti moodi, suitsutatud angerja smörrebrod, kodukits ja sibulad, vasikas ninast sabani jne.

 

Nädala maitsed

Restoranidest Farm ja Rae Meierei tuntud peakokk Dmitri Rooz lõi kampa Karl-Idrek Filippovitšiga (Saiakangi kohvik). Tulemuseks on uus varahommikust hilisõhtuni avatud kohvik-restoran Smak. Minge maitsma. Struudlid on seal linna kõige erilisemad.

Õllebaar TapTap saab kaheseks. Seepuhul saab mekkida erilisi õllesid ja süüa teeb Daanius Aas Komast.

Kokteilibaar Butterfly avab uksed uues kuues.

Oma Tai köögi oskuseid saab lihvida restorani NokNok kokakoolis.

Kõige erilisemat detsembrinapsu pakub Ore. See on astelpaju-kuusevõrsenaps!

Veel

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi

Gobi pakub haruldasi veine

Sellest, et äsja Rotermannis avatud Gruusia restoran pakub kogemust, mida isegi Gruusiast endast ei leia, teatasime möödunud kuu alguses. Nüüd on Gobi (taas)külastamiseks üks põhjus rohkem. Siin pakutakse haruldasi veine. Hiljuti käis Luka Khinkiladze autoriköögiga tutvumas Nikoloz Khomasuridze. See noor mees on üle Gruusia...
Loe edasi

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi