Klubi

Maitsenädal 43

21. Oktoober 2019

Inaki Bolumburu Tartu restoranis Hõlm ja IFE laval

 

Inaki Bolumburu on Hispaania tulevikukokk, kellest kuuleme veel palju. Tänaseks on tal kogemused Mugaritzi, Noma ja Nerua köökidest ning ettevalmistus tähelennuks oma restorani avamise kaudu on alanud.

Inaki tuleb novembris Eestisse. 9. novembril võib tema valmistatud õhtusööki nautida Tartu restoranis Hõlm. Jäänud on veel mõned vabad kohad. 11. novembril jagab ta oma teadmisi ning kogemusi IFE laval.

Restorani Kaks Kokka uued kaks kokka

 

Küllap olete jõudnud kuulda ja näha, võib-olla maitstagi, et restoranidest Ö ja Kaks Kokka tuntud Ranno Paukson on nüüdseks lõplikult kolinud Balti Jaama turule ja pakub seal süüa Kavala Rebase leti taga. Tema partner Martin Meikas seisab nüüd ise rohkem restorani Ö hea käekäigu eest ning nimetas hiljuti uued kaks kokka, kes tema käe all hakkavad juhtima restorani Kaks Kokka kööki.

Oskar Raudsepp ja Aldur Soosalu pakkusid juba maitsta esimest toitu restorani kohe-kohe uuenevast menüüst. See on suitsutatud tomat ja part Bernaise kastme ja fenkoli krõpsuga. Isevinnutatud kodumaise päritoluga pardiliha ja sütel küpsetatud/suitsutatud tomati kooslus kastme ja krõpsuga maitses imeliselt. Kõiki uusi ja küllap niisama imelisi maitseid peaksid esimesed soovijad saama proovida juba nädalavahetusel.

 

Baojaam ootab vanalinnas

 

Baojaam sai Balti Jaama Turult tuule tiibadesse ning avas uue koha Tallinna vanalinnas Müürivahe tänavas. See koht ei ole enam kiosk, see on päris restoran, kus bao’d on oluline, aga siiski ainult osa kogu aasiapärasest menüüst. Aasiapärasest sellepärast, et peakokk-omanik Mihkel Rand teeb sealt mandrilt pärit toitusid veidi omal moel.

Müürivahe Baojaamal on ka asjalik joogikaart oma aia õunamahlast ja isevalmistatud jääteest kuni šampanjani. Esimesed kogemused on paljutõotavad.

Veinivilla kollektsioneerib Michelini tähti

 

Kääritatud puu- ja köögiviljajoogid, mida ei tohiks veiniks nimetada, aga teist nime neil veel ei ole, teevad nimeta olekule vaatamata maailmas võidukäiku. Veinivilla pärlivein rabarberist jõudis järgmisse Michelini tähega restorani Saksamaal. Seekord on tegemist juba kahe tähega restoraniga – Opus V. Eesti Joogifestivalil 11. novembril Tallinnas Kultuurikatlas avab Veinivilla esimest korda selle aasta koduveinikonkursi võitja poolt tehtud kirsiveini. Kohal on kõik olulised väiketootjad. Tegemist on üritusega, millelt puudumine ei ole hea joogi sõbrale andestatav.

 

Restoranil Mantel ja Korsten on uudiseid

 

Möödunud nädalal tegutsesid restorani Mantel ja Korsten köögis koos (vana)meistrid Roman Žaštšerinski ja Igor Andrejev. Toimus õhtusöök väga eriliste Hispaania Frontonio veinimaja veinidega. Järgmine pidusöök toimub sedapuhku Graham Becki veinidega. See õhtusöök on viimane, mida korraldab restorani praegune juht ja nägu Robert Põld. Eesti üks karismaatilisemaid restoranijuhte läheb välismaale uusi kogemusi hankima. Tema töö võtab üle Rain Veskimäe, kes seni toimetas restoranis Moon. 

Pidu! Tartar Köök+Baar kolmeaastane

 

Tartar Köök + Baar tähistab oma kolmandat sünnipäeva peoga 26. oktoobril. Dmitri Žuki kõrval on siis köögis ka omanik Andrei Šmakov.

 

Kelle käsitöösiider on parim?

Häid käsitöösiidreid on Eestis juba nii palju, et on aeg hakata mõõtu võtma, missugune nendest on kõige parem. 27. oktoobril saame teada. Ürituse leiad siit.

Toidumess

23. ja 24. oktoobril toimub Toidumess. Selguvad Aasta Kokk ja Noorkokk ning toimub palju muud Eesti toidu seisukohalt huvitavat ning vajalikku.

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi