Klubi

Maitsenädal 43

21. Oktoober 2019

Inaki Bolumburu Tartu restoranis Hõlm ja IFE laval

 

Inaki Bolumburu on Hispaania tulevikukokk, kellest kuuleme veel palju. Tänaseks on tal kogemused Mugaritzi, Noma ja Nerua köökidest ning ettevalmistus tähelennuks oma restorani avamise kaudu on alanud.

Inaki tuleb novembris Eestisse. 9. novembril võib tema valmistatud õhtusööki nautida Tartu restoranis Hõlm. Jäänud on veel mõned vabad kohad. 11. novembril jagab ta oma teadmisi ning kogemusi IFE laval.

Restorani Kaks Kokka uued kaks kokka

 

Küllap olete jõudnud kuulda ja näha, võib-olla maitstagi, et restoranidest Ö ja Kaks Kokka tuntud Ranno Paukson on nüüdseks lõplikult kolinud Balti Jaama turule ja pakub seal süüa Kavala Rebase leti taga. Tema partner Martin Meikas seisab nüüd ise rohkem restorani Ö hea käekäigu eest ning nimetas hiljuti uued kaks kokka, kes tema käe all hakkavad juhtima restorani Kaks Kokka kööki.

Oskar Raudsepp ja Aldur Soosalu pakkusid juba maitsta esimest toitu restorani kohe-kohe uuenevast menüüst. See on suitsutatud tomat ja part Bernaise kastme ja fenkoli krõpsuga. Isevinnutatud kodumaise päritoluga pardiliha ja sütel küpsetatud/suitsutatud tomati kooslus kastme ja krõpsuga maitses imeliselt. Kõiki uusi ja küllap niisama imelisi maitseid peaksid esimesed soovijad saama proovida juba nädalavahetusel.

 

Baojaam ootab vanalinnas

 

Baojaam sai Balti Jaama Turult tuule tiibadesse ning avas uue koha Tallinna vanalinnas Müürivahe tänavas. See koht ei ole enam kiosk, see on päris restoran, kus bao’d on oluline, aga siiski ainult osa kogu aasiapärasest menüüst. Aasiapärasest sellepärast, et peakokk-omanik Mihkel Rand teeb sealt mandrilt pärit toitusid veidi omal moel.

Müürivahe Baojaamal on ka asjalik joogikaart oma aia õunamahlast ja isevalmistatud jääteest kuni šampanjani. Esimesed kogemused on paljutõotavad.

Veinivilla kollektsioneerib Michelini tähti

 

Kääritatud puu- ja köögiviljajoogid, mida ei tohiks veiniks nimetada, aga teist nime neil veel ei ole, teevad nimeta olekule vaatamata maailmas võidukäiku. Veinivilla pärlivein rabarberist jõudis järgmisse Michelini tähega restorani Saksamaal. Seekord on tegemist juba kahe tähega restoraniga – Opus V. Eesti Joogifestivalil 11. novembril Tallinnas Kultuurikatlas avab Veinivilla esimest korda selle aasta koduveinikonkursi võitja poolt tehtud kirsiveini. Kohal on kõik olulised väiketootjad. Tegemist on üritusega, millelt puudumine ei ole hea joogi sõbrale andestatav.

 

Restoranil Mantel ja Korsten on uudiseid

 

Möödunud nädalal tegutsesid restorani Mantel ja Korsten köögis koos (vana)meistrid Roman Žaštšerinski ja Igor Andrejev. Toimus õhtusöök väga eriliste Hispaania Frontonio veinimaja veinidega. Järgmine pidusöök toimub sedapuhku Graham Becki veinidega. See õhtusöök on viimane, mida korraldab restorani praegune juht ja nägu Robert Põld. Eesti üks karismaatilisemaid restoranijuhte läheb välismaale uusi kogemusi hankima. Tema töö võtab üle Rain Veskimäe, kes seni toimetas restoranis Moon. 

Pidu! Tartar Köök+Baar kolmeaastane

 

Tartar Köök + Baar tähistab oma kolmandat sünnipäeva peoga 26. oktoobril. Dmitri Žuki kõrval on siis köögis ka omanik Andrei Šmakov.

 

Kelle käsitöösiider on parim?

Häid käsitöösiidreid on Eestis juba nii palju, et on aeg hakata mõõtu võtma, missugune nendest on kõige parem. 27. oktoobril saame teada. Ürituse leiad siit.

Toidumess

23. ja 24. oktoobril toimub Toidumess. Selguvad Aasta Kokk ja Noorkokk ning toimub palju muud Eesti toidu seisukohalt huvitavat ning vajalikku.

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi