Klubi

Maitsenädal 40

30. September 2019

Seni oleme Maitsenädalas pööranud tähelepanu vaid käesoleva nädala sündmustele, kuid seekord teeme erandi. Meenutame veidi möödunut ning vaatame ka pisut kaugemasse tulevikku.

Mr Bo Art Prioris

 

Hiljuti külastas Art Priorit Peterburi üks kõige paremaid restorane Mr Bo. Külaskäik osutus ootamatult märgiliseks. Peterburis toimub restoranielu edasiareng praegu isegi kiiremini kui meil. Dmitri Bogatšov ja Eldar Muradov pakuvad oma restoranis moodsat Põhjala fuusioni Aasiaga. Noor restoran on oma autoriköögiga pälvinud esimesed tunnustavad auhinnad. Mr Bo teeb väga isikupärast toitu, millele sarnast Tallinnas ei ole. Borodino leib ja sibulasai näitasid, et oma leiva küpsetamise oskuses leidub meiega võrdseid ja ka meist paremaid. Molekulaaroliiv tomatikonsomees tõestas, et molekulaargastronoomial on veel palju pakkuda. Kamtšatka krabi mandlipiimas, kaetud murakaželee ning musta kalamarjaga, õpetas mõistma, kui palju avaram ja liigirohkem on Venemaa Põhjala meie omast.

Art Priori oli õhtusöögi hoolikalt läbi mõelnud ja hästi ette valmistanud. Iga külaline sai tulla temale sobival ajal. See võimaldas teha ühele lauale kaks katet samal õhtul. Sellele vaatamata kogunes õhtusöögile rahvast ikkagi vaid ühe katte jagu. Ei olnud näha mitte ühtegi restoraniomanikku, sommeljeed ega peakokka! Eesti külalislahkuse käekäik hakkab sarnaselt kalaga mädanema peast. Mujal maailmas müüakse niisugused külalisetendused läbi minutitega. Külalislahkussektori võtmetöötajad on informeeritud ja huvitatud kõigest, mis koju kätte tuuakse. Sest nii saadakse väärt kogemus, aga säästetakse aega ja raha, sest ei pea sõitma mujale, et sedasama kogemust saada.

 

Kolm kokka NOA Chef’s Hallis

 

Väike ja eriti valitud seltskond kogunes möödunud nädalal kolme restorani – Ö, 180 Degrees ja NOA Chef’s Halli – kokkade poolt pakutud ühisele lõunasöögile. White Guide’i määratluse järgi Eesti restoranide esikolmik demonstreeris oma väga head vormi ning täiesti ilmset valmisolematust selleks, et oma kohad kellelegi käest ära anda.

Lõunasöögil räägiti, mis kõik hakkab toimuma Tallinnas 11. novembril külalislahkussektori kärgürituse Ideas/Flavours/Experiences raames ning sellele eelneval nädalavahetusel. Oodata on külalisetenduste ja kooskokkamiste tähesadu. Ja siis saab kohe ka selgeks, kas sektori kõige olulisemates peadas on mädanemise protsess tõepoolest alguse saanud.

Esialgu suuri ohumärke veel näha ei ole. Matthias Dietheri ja Hendrik Otto ühine õhtusöök on välja müüdud. Ennast kirja panna saab ootelehele. Aga…

Tartu restoranil Hõlm on laupäeval, 9. novembril, külas Iñaki Bolumburu Bilbao restoranist Nerua (nr 32 The World’s 50 Best nimekirjas).

Pühapäeval teevad neljal käel Tallinnas Ores süüa Silver Saa ja Frédéric Vardon Pariisi restoranist Le39V. Ja NOA mõlemad restoranid on samal päeval kaheksal käel kokkamise päralt. Külla tuleb restoran Ekstedt Stockholmist ja toimub Fire Dinner at NOA.

Hoolitsege selle eest, et oleksite informeeritud. Veel neli erilist üritust Eesti erinevais paigus kuulutatakse välja juba õige pea.

Lapsed söönuks kogus 45 000 eurot

Möödunud nädalasse jäi ka Eesti külalislahkussektori vahest kõige südamlikum ja lahkem üritus – Lapsed söönuks. Leib Resto osaniku Kristjan Peäske ettevõtmisel kogunesid sektori olulisemad töötajad seekord Siidrifarmi, et pakkuda selle aasta heategevuslik õhtusöök, mille tulud lähevad Toidupanga töö korraldamisele kaasa aitamiseks. 45 000 eurot, mis kogunes, on rekordiliselt suur summa. Aga seda on võimalik veel suurendada, kui igaüks meist annab oma panuse juurde siin.

 

 

Selle nädala olulised maitsed

Ja lõpetuseks alanud nädala kõige olulisemad maitsed.

Äsja avas Tallinnas uksed 17 Vein&Resto. Proovige ära!

Reedel tasub sammud seada Tartu ja külastada Turuhoone Festivali.

Laupäeval avatakse Pärnu Kohvikute Nädal Pärnumaa Kohvikute Päevaga ja Tartu Lõunakeskuses leiab aset Eesti Toidu Pidu.

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi