Klubi

Maitsenädal 3.-10. juuni

3. Juuni 2019

Selle nädala restoran – Wicca

 

 

Ilmateade lubab esimesi suviselt kuumasid ilmasid. Kui suvesoojus ka päriselt kohale jõuab, siis on Wicca külastamine lausa kohustuslik. Angelica Udekülli köök on kõige parem suvekuulutaja. Asub liivasel mererannal männimetsa keskel ning pakub alati hooajalist, kerget ja väga maitsvat toitu.

Suvi on ees ja aega veel küllaga. Wicca menüüsse juhuslikke toitusid ei satu. Seepärast soovitame suve jooksul ära süüa kõik 17 toitu, mida Wicca praegu pakub. Angelica Udekülli toidud on ühed kõige isikupärasemad Eestis. Niisuguseid maitseid mujalt lihtsalt ei saa.

 

 

Aga kui Wiccasse saate sellel suvel vaid korra, siis need neli toitu esindavad restorani suvemenüü paremikku.

Kurk ja vadak. Kurk serveeritakse carpaccio’na, vadakust ja tillist jäätisepall jahutab meeldivalt ning harmoneerub kurgi maitsega suurepäraselt. Karulaugukreem, värskelt soolatud kurk, marineeritud sinepiseemned ja porruvõrsed lisaks. Niisugune on suve maitse!

Räim ja kadakas. Vana hea Eesti maitse täitsa uues kuues. Kadakases marinaadis räimed hapukoorekastme, tillikreemi ja karulauguemulsiooniga. Uus Eesti Köök selle kõige paremas võtmes.

Tomat ja pune. Tomatikreemsupp kuivatatud Alutaguse sinihallitusjuustu, puneõli ja krõbeda punega on omaette väike meistriteos. Tomatisuppide kuninganna!

Besee ja rabarber ehk beseekook rabarberikompotiga. Angelica on välja teeninud Aasta Magusameistri aunimetuse. Ta tõestab iga oma magustoiduga, et on seda väärt.

Ahh, selle suve veedame Laulasmaal! Vähemalt nii kaua, kui kogu menüü on läbi söödud. Kaks korda läbi söödud.

Reserveeri laud Wiccas.

Desserts&Bubbles Lounge Balti Jaama Turul

 

 

Laupäeval, 8. juunil, pakub Balti Jaama Turg erilist elamust. Alates kella 13.00 on seal avatud Dansukker Desserts&Bubbles ühe päeva lounge. Cakery by Chef Sentjurin pakub erilisi desserte ja Chocolate&Champagne haruldasi šampanjasid. Saab süüa kohapeal ning osta kaasa.

Loosime välja tururomantilise maitseelamuse neljale inimesele. Vaata, millega tegemist ja osale loosimisel siin.

 

Õhtusöök Rahva Raamatu restos

 

 

Kas Rahva Raamatu kauplus-restorani Telliskivis juba olete jõudnud? Olete või mitte, igal juhul saab kõige parema ülevaate sellest, kuidas üks raamatukauplus vaimutodule lisaks pakub ka oivalist päristoitu, erilisel õhtusöögil, mis toimub seal 5. juunil. Loe lisaks siit.

 

Mullijoogid on moes

 

 

Heaks põhjuseks veeta käesoleva nädalavahetus Pärnus, on esimene Mullfest, mis selles linnas toimub. Pakutakse mitte ainult vahuveine, vaid kõiki jooke, millel mull sees. Erinevaid üritusi on ohtralt. Kõige esinduslikum nendest on vahest šampanjaõhtusöök restoranis Raimond.

 

Tänavatoitu mitmel moel

 

Tallinnas võib käesoleva nädala julgelt nimetada tänavatoidunädalaks. Kolmapäeval toimub Tänavatoidufest 2019 Teko hoovis. Laupäeval aga see ainus, õige ja originaalne Tallinna Tänavatoidufestival Telliskivis.

Maitsvat nädalat!

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi