Klubi

Maitsenädal 3.-10. juuni

3. Juuni 2019

Selle nädala restoran – Wicca

 

 

Ilmateade lubab esimesi suviselt kuumasid ilmasid. Kui suvesoojus ka päriselt kohale jõuab, siis on Wicca külastamine lausa kohustuslik. Angelica Udekülli köök on kõige parem suvekuulutaja. Asub liivasel mererannal männimetsa keskel ning pakub alati hooajalist, kerget ja väga maitsvat toitu.

Suvi on ees ja aega veel küllaga. Wicca menüüsse juhuslikke toitusid ei satu. Seepärast soovitame suve jooksul ära süüa kõik 17 toitu, mida Wicca praegu pakub. Angelica Udekülli toidud on ühed kõige isikupärasemad Eestis. Niisuguseid maitseid mujalt lihtsalt ei saa.

 

 

Aga kui Wiccasse saate sellel suvel vaid korra, siis need neli toitu esindavad restorani suvemenüü paremikku.

Kurk ja vadak. Kurk serveeritakse carpaccio’na, vadakust ja tillist jäätisepall jahutab meeldivalt ning harmoneerub kurgi maitsega suurepäraselt. Karulaugukreem, värskelt soolatud kurk, marineeritud sinepiseemned ja porruvõrsed lisaks. Niisugune on suve maitse!

Räim ja kadakas. Vana hea Eesti maitse täitsa uues kuues. Kadakases marinaadis räimed hapukoorekastme, tillikreemi ja karulauguemulsiooniga. Uus Eesti Köök selle kõige paremas võtmes.

Tomat ja pune. Tomatikreemsupp kuivatatud Alutaguse sinihallitusjuustu, puneõli ja krõbeda punega on omaette väike meistriteos. Tomatisuppide kuninganna!

Besee ja rabarber ehk beseekook rabarberikompotiga. Angelica on välja teeninud Aasta Magusameistri aunimetuse. Ta tõestab iga oma magustoiduga, et on seda väärt.

Ahh, selle suve veedame Laulasmaal! Vähemalt nii kaua, kui kogu menüü on läbi söödud. Kaks korda läbi söödud.

Reserveeri laud Wiccas.

Desserts&Bubbles Lounge Balti Jaama Turul

 

 

Laupäeval, 8. juunil, pakub Balti Jaama Turg erilist elamust. Alates kella 13.00 on seal avatud Dansukker Desserts&Bubbles ühe päeva lounge. Cakery by Chef Sentjurin pakub erilisi desserte ja Chocolate&Champagne haruldasi šampanjasid. Saab süüa kohapeal ning osta kaasa.

Loosime välja tururomantilise maitseelamuse neljale inimesele. Vaata, millega tegemist ja osale loosimisel siin.

 

Õhtusöök Rahva Raamatu restos

 

 

Kas Rahva Raamatu kauplus-restorani Telliskivis juba olete jõudnud? Olete või mitte, igal juhul saab kõige parema ülevaate sellest, kuidas üks raamatukauplus vaimutodule lisaks pakub ka oivalist päristoitu, erilisel õhtusöögil, mis toimub seal 5. juunil. Loe lisaks siit.

 

Mullijoogid on moes

 

 

Heaks põhjuseks veeta käesoleva nädalavahetus Pärnus, on esimene Mullfest, mis selles linnas toimub. Pakutakse mitte ainult vahuveine, vaid kõiki jooke, millel mull sees. Erinevaid üritusi on ohtralt. Kõige esinduslikum nendest on vahest šampanjaõhtusöök restoranis Raimond.

 

Tänavatoitu mitmel moel

 

Tallinnas võib käesoleva nädala julgelt nimetada tänavatoidunädalaks. Kolmapäeval toimub Tänavatoidufest 2019 Teko hoovis. Laupäeval aga see ainus, õige ja originaalne Tallinna Tänavatoidufestival Telliskivis.

Maitsvat nädalat!

Veel

Uma. Tasus oodata

Nimi selle restorani kohta palju ei ütle? Või siiski? Kui juba kohal olete siis selgub esimese pilguga söögikaardile risti vastupidine tõde. U = Unorthodox. M = Modern. A = Asia. Uma on aasia maitsete sõprade kogunemispaik. Resto toidud ei pärine ühestki konkreetsest riigist ning...
Loe edasi

Valge spargli festival

Räägime küll palju saksa suurest mõjust meie toidulaual ja söögikultuuris laiemalt, aga ikka rohkem minevikus kui olevikus. Asjata. Spargliga võiksime meiegi laiemalt tähistada värskete toorainete hooaja algust. Kasvab see meil küll, aga kasvatajaid üleliia palju ei ole. Ja valge spargel rohelise kõrval kõlab veel...
Loe edasi

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi