Klubi

Maitsenädal 27. mai-3. juuni

27. Mai 2019

Tammuri ait saab uue elu

 

 

Tammuri talust kirjutasime viimati alles kaks nädalat tagasi. Olime rõõmsad, et kui Fäviken Rootsis sulgeb uksed, siis Tammuri talu Eestis tegutseb edasi. Möödunud nädalal aga langes ait, milles taluresto tegutseb, tuleroaks. Ei, õnneks ei pea nüüd siinkohal kirjutama, et ka Tammuri lõpetab tegevuse.

Erki, Tammuri peremehe üks peamine eesmärk on esivanemate pärandi hoidmine ja arendamine. Õigele maamehele omase jonniga ei peata ta talus tuleõnnetuse pärast söögipakkumist. Kuni ait saab taastatud, tegutseb restoran ajutiselt talu peahoones edasi.

Endiselt on vaja õhtusöögi täpne aeg Erkiga telefoni või e-kirja teel eelnevalt kokku leppida. Kõik hea toidu huvilised on oodatud. Sööme Tammuri aida Eesti restoranide hulka tagasi! Aga suhtugem mõistvalt sellesse, et külaliste eest hoolitsemise kõrval peab Erkil jätkuma aega ka aida uuesti ülesehitamiseks.

Kes Tammurile sööma minna ei saa, aga tahab ikkagi oma väikese panuse anda, saab seda teha ülekandega arveldusarvele EE542200221002187108, Erki Saar. Iga euro on oluline, et aidata Tammuri ait uuele elule.

 

Olgem OAD-d ehk Opinionated about Dining!

 

 

Möödunud nädalal kuulutas OAD  kahe esindusliku õhtusöögi käigus San Sebastianis välja oma nimekirja Euroopa kõige parematest restoranidest. Tegemist on omapärasel moel koostatava nimekirjaga. Otsekui segu The World’s 50 Besti ja Tripadvisori metoodikast. Restorane hindama saab ennast üles anda igaüks. Aga iga soovija tausta kontrollitakse ning kui on tegemist piisavalt foodie’ga, siis antakse oma arvamuse avaldamiseks roheline tuli.

Kord aastas kutsutakse oma arvamust avaldama erinevate maailmajagude ja erinevate restoranikategooriate arvestuses. Kõige enam oma arvamust avaldanud toidunautlejatest koostatakse omakorda foodie’de maailma TOP.

Praegustes OAD nimekirjades on lähematest naabritest kirjas Helsingi, Peterburi ja ka Riia. Tallinat ega Eestit ei ole aga selles maailmas veel olemas. Eesti foodie’d, pange ennast kirja!

Rändama koos Saltiga

 

 

Reedel läheb Eesti kõige rohkem ringi reisiv restoran Salt jälle oma ruumidest välja. Seekord lõpetatakse šampanjakuu pidusöögiga Tallinna lähedal metsaveerel. Seal on kõik foodie’d koos. Viimased piletid kõige hilisematele ärkajatele olevat veel saadaval siin.

 

Ja veel… 

Teisipäeval on restoranis Joyce  kõik tagurpidi.

Neljapäeval on Kolmes Sibulas prosecco-õhtusöök ja kodurestoranis Anno spargliõhtusöök.

Reedel on Tallinnas Uma Mekk taluturg.

Pühapäeval saab kaheaastaseks Finlandia Caviar.

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi