Klubi

Maitse Tartut

15. November 2019

 

Kas oled käinud kunagi Tartus selle mõttega, et maitsta kõige paremat, mida sellel linnal on pakkuda? Kui ei ole, siis nüüd on õige aeg, sest Tartu maitseb paremini kui ei iial varem.

Maitsereisiks paremat paika kui on hotell London, ei ole võimalik leida. See öömaja asub otse Rüütli ja Küütri tänava ristis, kus linna kõige uuemate maitsete äraproovimiseks üle saja sammu tegema ei pea.

Hotell on nimevääriline. Kui see asuks päriselt Londonis, siis kuuluks see niisamuti linna paremate hulka nagu Tartuski. Niisugune oma parkla külaliste autode jaoks nagu on Londonil Tartus kohe hotelli vastas, oleks luksus mõlemas linnas. Hotelli aula tekitab kohe sisseregistreerimisel privaatse ja soliidse enesetunde. Toad on mugavad. Nendest ei tihkaks lahkuda, kui teha ei oleks nii palju.

 

 

Tartu maitsmise alustamiseks kõige laisem (ja ilmakindlam) variant on hotelli oma restoran Polpo. See on aastaid kuulunud linna paremate hulka, aga pärast uue peakoka Karl Pajusaare ametisse astumist oleks otsekui tegemist uue restoraniga. Menüükaarti vaadates paistab kõik värske ja kulinaarselt aktuaalne.

 

Karl Pajusaar

 

Pärast mitmete toitud maitsmist restorani uuest menüüst, valisime välja need kolm, mis ühe söögina esindavad restorani olemust imehästi. Haneterriin on tervelt küpsetatud hanest jõulise maitsega singilaadne roog, millele soolaoad lisavad maitsesügavust. Lestafilee tomatilisandiga võiks olla klassikaliselt igav, kui kohevaks madalküpsetatud kala ei oleks ülepuistatud kartuli-tomatipuruga ning selle kõrval ei oleks krevetiraviooli. Datlikoogi tummisus ja jäätise värskus teevad suussulavaks magustoidu, millega on hea pidusöök lõpetada. Sobivad veinid soovitab teenindaja.

 

 

Tartu maitsmise alustamiseks teevad hotell London ja restoran Polpo omalt poolt välja ülalkirjeldatud söögi koos jookidega ning ühe öö ööbimise hotelli kaheses toas. Edasine programm jääb iseenda otsustada.

Kui oled huviline, siis:

1. Kirjuta oma kontaktandmed allolevasse tabelisse.

2. Hakka jälgima Eesti Maitsete tegemisi Instagramis.

3. Mine Eesti Maitsete Facebooki lehele ja tag’i seal kommentaariumis oma sõber, kelle soovid kaasa võtta.

 

Fortuuna poolt väljavalitu saab sellekohase e-kirja kolmapäeval, 20. novembril. Head loosiõnne!

NB! Loosimises osaleja hakkab automaatselt saama Klubi uudiskirju järgmiste loosimiste ning huvitavate toidusündmuste infoga. Klubi liikmelisusest ja uudiskirjast saab loobuda kohe, kui soovitakse. Juba registreerunud liikmele topeltkirja ei saadeta.

 

Veel

Oktoobri valitud maitsed

Ei ole paremat aega kodunt väljas söömiseks, kui oktoober. Restoranid on just valmis saanud sügise menüüd. Ja võistlevad nendega tähelepanu võitmiseks. Kes on enda kätte saanud kõige paremad sügisannid, kes on nendest teinud kõige maitserikkamad road. Eesti Maitsed on kõike uut usinasti mekkimas käinud. Ja...
Loe edasi

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi