Klubi

Lehe Pruulikoda ja gastropubi Clayhills. Kompromissitu õlu õiges kohas

5. Juuli 2017

Lehe pruulikoja saamislugu on tüüpiline. Ühes kodus valmistati omaks tarbeks õlut, mis pani külalised iga kord küsima: “Millal ometi seda kõigi jaoks tegema hakkate?”  Nüüd on pere-ettevõte Lehe Pruulikoda Eesti üks tuntumaid käsitööõlle pruulijaid ning eriline lemmik restoranide seas.

Lehe esimene õlletegu valmis kolm aastat tagasi. Sellele vaatamata on on ühele seinale kleebitud pruulikoja kõikide pudelisiltide kollektsioonis nüüd juba 35 erinevat nimetust. Ka Lehe erinevad kääritustankid on tähistatud õlletegude numbritega.

Pruulikoda eksperimenteerib rõõmuga, aga ei kasuta oma õlledes mitte midagi muud peale linnaste, humalate, vee ning pärmi. Need on õige õllemeistri ainsad maitsetööriistad. Ilma kompromissideta. 

Kõige parem koht erilise õlle pakkumiseks on gastropubi. Sest seal hoolitsetakse selle eest, et joogi jaoks oleks olemas ka õige söök. Gastropubide kokkulugemiseks Eestis on isegi ühel käel liiga palju sõrmi. Nii haruldased on need meil siin.

Clayhills pakub selle suvel viit erinevat suurepärast Lehe õlut, millest üks on pruulitud ainult gastropubi tarvis. Saate nendega tuttavaks kohe, kui ühe terrasi laua taga istet võtate. Üksainus hoiatus. Pärast esimese proovimist võib Clayhillsis aega kuluda üksjagu rohkem, kui planeerisite. Olge selleks valmis! 

Veel

After 4 Affair

Midagi uut on toimumas. Arenenud söögi- ja joogikultuuriga maades on kombeks tööpäeva lõpul, enne kojuminekut, töökaaslastega veel veidi vabas vormis aega veeta.  Süüakse ja juuakse veidi. Räägitakse asjalikku ja vähem asjalikku juttu. Sõlmitakse uusi tutvuseid teiste asutuste töötajatega ja peetakse plaane lähema aja...
Loe edasi

Köögis Kim Mikkolaga

Niisama must-valge, kui on need pildid meie kandis praegu palju kõneainet pakkuvast kokast Kim Mikkolast, on ka tema suhtumine oma töö resultaati. Tulemus on kas valmis sööjad ahhetama panema või siis ei kõlba kusagile ning läheb uuesti tegemisele. Kimi kokatee algas 15 aastaselt Helsingi...
Loe edasi

Maitseküllane puhkus Eestis

Falstaff soovitab 10 hoolikalt valitud hotelli Eestis, kuhu minna maitseküllasele ja puhkusele kohe praegu, sest kevadeti  pakub Eesti külalislahkus kõige paremat hinna ja kvaliteedi suhet. Vaata nende pakkumisi siin. Seni ei ole märtsi- ja aprillikuud peetud heaks Eesti külastamise ajaks. Need kuud tähistavad talvenuest...
Loe edasi