Klubi

Lehe Pruulikoda ja gastropubi Clayhills. Kompromissitu õlu õiges kohas

5. Juuli 2017

Lehe pruulikoja saamislugu on tüüpiline. Ühes kodus valmistati omaks tarbeks õlut, mis pani külalised iga kord küsima: “Millal ometi seda kõigi jaoks tegema hakkate?”  Nüüd on pere-ettevõte Lehe Pruulikoda Eesti üks tuntumaid käsitööõlle pruulijaid ning eriline lemmik restoranide seas.

Lehe esimene õlletegu valmis kolm aastat tagasi. Sellele vaatamata on on ühele seinale kleebitud pruulikoja kõikide pudelisiltide kollektsioonis nüüd juba 35 erinevat nimetust. Ka Lehe erinevad kääritustankid on tähistatud õlletegude numbritega.

Pruulikoda eksperimenteerib rõõmuga, aga ei kasuta oma õlledes mitte midagi muud peale linnaste, humalate, vee ning pärmi. Need on õige õllemeistri ainsad maitsetööriistad. Ilma kompromissideta. 

Kõige parem koht erilise õlle pakkumiseks on gastropubi. Sest seal hoolitsetakse selle eest, et joogi jaoks oleks olemas ka õige söök. Gastropubide kokkulugemiseks Eestis on isegi ühel käel liiga palju sõrmi. Nii haruldased on need meil siin.

Clayhills pakub selle suvel viit erinevat suurepärast Lehe õlut, millest üks on pruulitud ainult gastropubi tarvis. Saate nendega tuttavaks kohe, kui ühe terrasi laua taga istet võtate. Üksainus hoiatus. Pärast esimese proovimist võib Clayhillsis aega kuluda üksjagu rohkem, kui planeerisite. Olge selleks valmis! 

Veel

Suve maitsed suhu!

Ennustatakse, et ees ootab soe suvi. See tähendab palju HEAD veini ja mitte vähem HEAD toitu. Aga kui head? Nädala pärast neljapäeval saab mõõtkava paika panna. Hotelli Mövenpick restoranis Roof toimub degustatsioon eriti heade suveveinide ning nendega sobitatud suupistetega. Mida täpsemalt maitsta saab? 5...
Loe edasi

Tõmbab Hoovi!

Juba kevadel hakkas Eesti restoranide seas pihta suurem uuenduskuur. Vahetati nimesid, värskendati kontseptsioone, koliti uutesse asukohtadesse. Nüüd võtab veidi aega, et selguks uus pilt, kes on kes ja kes on kus. Restoran Kolm Sibulat tegutseb juba mõnda aega värskendatud kontseptsiooni ja täiesti uue miljööga...
Loe edasi

Lee suvemeeleolu

Suve Tallinnas ilma Lee restoranis käimata on raske ettegi kujutada. Eriti sellel suvel, kus resto on värskes õhus söömiseks isegi spetsiaalse suvemenüü teinud. Šoti klubi aed on täies ilus ja joogid õigel temperatuuril. Aastaaegadest hoolimata on iga Lee uus roog tähelepanuväärne Eesti uuema toidukultuuri...
Loe edasi