Klubi

Lehe Pruulikoda ja gastropubi Clayhills. Kompromissitu õlu õiges kohas

5. Juuli 2017

Lehe pruulikoja saamislugu on tüüpiline. Ühes kodus valmistati omaks tarbeks õlut, mis pani külalised iga kord küsima: “Millal ometi seda kõigi jaoks tegema hakkate?”  Nüüd on pere-ettevõte Lehe Pruulikoda Eesti üks tuntumaid käsitööõlle pruulijaid ning eriline lemmik restoranide seas.

Lehe esimene õlletegu valmis kolm aastat tagasi. Sellele vaatamata on on ühele seinale kleebitud pruulikoja kõikide pudelisiltide kollektsioonis nüüd juba 35 erinevat nimetust. Ka Lehe erinevad kääritustankid on tähistatud õlletegude numbritega.

Pruulikoda eksperimenteerib rõõmuga, aga ei kasuta oma õlledes mitte midagi muud peale linnaste, humalate, vee ning pärmi. Need on õige õllemeistri ainsad maitsetööriistad. Ilma kompromissideta. 

Kõige parem koht erilise õlle pakkumiseks on gastropubi. Sest seal hoolitsetakse selle eest, et joogi jaoks oleks olemas ka õige söök. Gastropubide kokkulugemiseks Eestis on isegi ühel käel liiga palju sõrmi. Nii haruldased on need meil siin.

Clayhills pakub selle suvel viit erinevat suurepärast Lehe õlut, millest üks on pruulitud ainult gastropubi tarvis. Saate nendega tuttavaks kohe, kui ühe terrasi laua taga istet võtate. Üksainus hoiatus. Pärast esimese proovimist võib Clayhillsis aega kuluda üksjagu rohkem, kui planeerisite. Olge selleks valmis! 

Veel

Selle suve kõige olulisemad söögid.

Suvemaitsete õhtusöök Maidlas Möödunud nädalal tegi Michelin Guide teatavaks, missuguseid restorane Eestis soovitavad nad sellel aastal. Kuue uustulnuka seas, keda eelmise aasta nimekirjas ei olnud, hakkas eriti eredalt silma Maidla Resorti restoran Soo. Neile omistatud “roheline täht” tähendab tunnustust jätkusuutliku tegevuse eest. Peakokk...
Loe edasi

Pädaste. Teekond rohelisest sparglist valge sparglini.

Järgmiste tunnustuste ootuses. Michelini restoranigiidi teise aastakäigu soovitused Eestis on nüüd välja kuulutatud ja esimesed emotsioonid ära settinud. Mida öelda? Esimese aasta suuremate vigade parandamisega sai giid teisel aastal hakkama. Üks vigadest oli näiteks see, et omavahel ühendatud Saare- ja Muhumaale esimesel aastal...
Loe edasi

Vanalinna varjus olnud saladust avastama!

Tallinna vanalinnas on kolm väga erilist hoovi, kuhu soovi korral pääseb igaüks. Kaks nendest on rohkem ja kolmas vähem tuntud. Nüüd on aeg selle kolmandaga paremini tuttavaks saada. Tegemist on hotelli Schlössle hooviga. Ei, see ei ole mõeldud ainult hotelli külalistele. Ei, see ei...
Loe edasi