Klubi

Lehe Pruulikoda ja gastropubi Clayhills. Kompromissitu õlu õiges kohas

5. Juuli 2017

Lehe pruulikoja saamislugu on tüüpiline. Ühes kodus valmistati omaks tarbeks õlut, mis pani külalised iga kord küsima: “Millal ometi seda kõigi jaoks tegema hakkate?”  Nüüd on pere-ettevõte Lehe Pruulikoda Eesti üks tuntumaid käsitööõlle pruulijaid ning eriline lemmik restoranide seas.

Lehe esimene õlletegu valmis kolm aastat tagasi. Sellele vaatamata on on ühele seinale kleebitud pruulikoja kõikide pudelisiltide kollektsioonis nüüd juba 35 erinevat nimetust. Ka Lehe erinevad kääritustankid on tähistatud õlletegude numbritega.

Pruulikoda eksperimenteerib rõõmuga, aga ei kasuta oma õlledes mitte midagi muud peale linnaste, humalate, vee ning pärmi. Need on õige õllemeistri ainsad maitsetööriistad. Ilma kompromissideta. 

Kõige parem koht erilise õlle pakkumiseks on gastropubi. Sest seal hoolitsetakse selle eest, et joogi jaoks oleks olemas ka õige söök. Gastropubide kokkulugemiseks Eestis on isegi ühel käel liiga palju sõrmi. Nii haruldased on need meil siin.

Clayhills pakub selle suvel viit erinevat suurepärast Lehe õlut, millest üks on pruulitud ainult gastropubi tarvis. Saate nendega tuttavaks kohe, kui ühe terrasi laua taga istet võtate. Üksainus hoiatus. Pärast esimese proovimist võib Clayhillsis aega kuluda üksjagu rohkem, kui planeerisite. Olge selleks valmis! 

Veel

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi

Ekstsentriline Rootsi restoran tuleb Eestisse

Lyran on väike aga eriskummaline restoran Rootsi suuruselt kolmandas linnas Malmös. Lyran tähendab eesti keeles lüürat, ehk muinasaegset keelpilli. Nimele kohaselt restoran ka tegutseb. Pakub lihtsat toitu, mis on tehtud kirega. Valmistatud toiduainetest, mis on kasvatatud või korjatud samasuguse kirega. Algupäraseid maitseid esile tuues ja...
Loe edasi

Kogu lugu

Kohvik-pagarikoda Kogu teavad vist nüüd küll juba kõik. Need, kes Kogus käinud, on ka kuulnud, et õige pea lisandub restoran. Aega võttis aga asja sai. Pavel Gurjanovi autorirestorani uksed on avatud. Käisime vaatamas ja maitsmas. View this post on Instagram A post...
Loe edasi