Klubi

Lehe Pruulikoda ja gastropubi Clayhills. Kompromissitu õlu õiges kohas

5. Juuli 2017

Lehe pruulikoja saamislugu on tüüpiline. Ühes kodus valmistati omaks tarbeks õlut, mis pani külalised iga kord küsima: “Millal ometi seda kõigi jaoks tegema hakkate?”  Nüüd on pere-ettevõte Lehe Pruulikoda Eesti üks tuntumaid käsitööõlle pruulijaid ning eriline lemmik restoranide seas.

Lehe esimene õlletegu valmis kolm aastat tagasi. Sellele vaatamata on on ühele seinale kleebitud pruulikoja kõikide pudelisiltide kollektsioonis nüüd juba 35 erinevat nimetust. Ka Lehe erinevad kääritustankid on tähistatud õlletegude numbritega.

Pruulikoda eksperimenteerib rõõmuga, aga ei kasuta oma õlledes mitte midagi muud peale linnaste, humalate, vee ning pärmi. Need on õige õllemeistri ainsad maitsetööriistad. Ilma kompromissideta. 

Kõige parem koht erilise õlle pakkumiseks on gastropubi. Sest seal hoolitsetakse selle eest, et joogi jaoks oleks olemas ka õige söök. Gastropubide kokkulugemiseks Eestis on isegi ühel käel liiga palju sõrmi. Nii haruldased on need meil siin.

Clayhills pakub selle suvel viit erinevat suurepärast Lehe õlut, millest üks on pruulitud ainult gastropubi tarvis. Saate nendega tuttavaks kohe, kui ühe terrasi laua taga istet võtate. Üksainus hoiatus. Pärast esimese proovimist võib Clayhillsis aega kuluda üksjagu rohkem, kui planeerisite. Olge selleks valmis! 

Veel

Viva la bulba, picadillod ja kohapeal tehtud furikake … Tallinna südalinn saab endiselt üllatada ka kõige nõudlikumaid

SISUTURUNDUS Kuigi Tallinna mitmekesisuses on justkui raske eristuda, on see siiski õnnestunud Viru Toidutänaval, mis lihtsalt koondas enda juurde kokku Eesti säravamad toidutähed. Oma restoranidega on südalinna jõudnud Loore ja Lee asutaja Kristjan Peäske, Ladina - Ameerika maitsete maaletooja Tiina Kõresoo, burgerikultuuri edendaja Dmitri Fomenko,...
Loe edasi

Toidu juurde mineku õhtusöök

See on üldteada, et kõige paremini maitseb toit just selles kohas, kus on kasvanud. Nüüd on aeg selle teadmise järgi käituda.  Laupäeval pakutakse Lõuna-Eestis Lüllemäel õhtusööki, mida saab kogeda vaid üksainus kord. Oma Kolme Sõsara Restorani köögis võõrustab Kerti Vissel Tallinna Fotografiska restorani peakokka Merlin...
Loe edasi

Kaks soovitust detsembriks

Kui soovite, et aasta lõpust jääksid eredad mälestused, siis need kaks kohta selle garanteerivad. Glory Hole on tagasi. Esimene tulek eelmisel aastal (kirjutasime sellest siin) püsis hästi meeles siiani, sestap oli, mida oodata. Arvasime, et suurtes piirides sama asi toimub uues kohas ja...
Loe edasi