Klubi

Lee – rännak mööda Eesti oma maitsete veel avastamata radasid. 

28. Veebruar 2022

 

Olgem ausad, Eesti köögi uuendamisega olime parajas puntras. Eesti köögiga restorane oli ja on endiselt vähe. Me otsekui ei julgeks vanu traditsioone edasi arendada. Ilmselt siis oligi vaja kedagi väljastpoolt, kes vaataks meie toitu ilma tabude ja sisemiste piduriteta.

Esimesed tulemused on juba mõnda aega maitsmiseks valmis ja liikuma lükatud vanker kogub hoogu. Restoranis Lee on uuenenud menüü, kus jaapanlasest peakokk Hiro Takeda kasutab siinseid tooraineid kombinatsioonis oma maa maitsete ning kokatehnikatega. Võtab meie toidud algaineteks lahti nagu Lego ja paneb teistmoodi koos väikeste omapoolsete täiendustega kokku tagasi. Tulemuseks on üks versioon praegu väga moodsast Japandist, ehk Skandinaavia köögi fuusionist Jaapani köögiga.

Kindel on, et Eesti kööki niisugusel moel ei ole te kunagi varem kogenud. Reserveerige laud ja tellige kõige selle ise kogemiseks Lee elamus!  See on läbilõige Lee menüüst serveerituna kogu laudkonnale jagamistaldrikutel. Saate tunda, missugune tugev ühendav jõud tekib toidu omavahel jagamisel. Kuulake hoolega restoranipere kommentaare ja nõuandeid ning laske neil enda eest hoolitseda.

Kõikide nende vahel, kes seda teevad, loositakse välja uus õhtusöök Lees, mille restoran teeb omalt poolt välja kulutatud summa ulatuses.

 

RESERVEERI LAUD

 

Lee restoran

Uus 31, Tallinn

info@leeresto.ee

+37253043562

 

Veel

Leib resto ei saanud 10-aastaseks. Sünnib hoopis Lee

Järgmisel nädalal toimub sündmus, mis kõigi eelduste kohaselt jääb meelde ja paneb rääkima järgmised kümme aastat. Seal, kus mõni aeg tagasi sulges uksed Leib resto, teeb nüüd uksed lahti Lee restoran. Lee on samade ettevõtjate resto – Kristjan Peäske ja Janno Lepik – kelle...
Loe edasi

Lee Restoran

Eesti köök laskis kodunt jalga Olgem ausad, seni on Eesti köök käitunud otsekui koduarestis nooruk. Mossitab oma toas omette. Välja sealt ei tule ja suhtlema on tõrges. Aga piisas kõigest sellest, et hästi tuntud restoran Leib ehitati ümber Leeks ja peakoka kulp pisteti Jaapanist Kopenhaageni...
Loe edasi

Leib viimane õhtusöök

Loe edasi